Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yemen Darul Hadisde Okumak İsteyen Buraya

A Çevrimdışı

Amin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamaleykum

akaidi sahih sunnet olan ve selefi olan, ilim okumak istiyen kisi mutlaka yemen darul hadithe gelsin. yaklasik 4 aydan beri ben burdayim, ve cok hosuma gitti. hic evrak gondermeden bisey yapmadan ogrenci kabul ediyor okul. herkezi kabul ediyor okul.
bacilarimizda egitim gorebilirler veya ailece gelebilirsiniz.

unutmayin resulullah s.a.v diyorki: erkek ve kadin icin ilim farzdir.
ummetine ilim konusunda faydali olmak istiyen varsa mutlaka buraya gelsin.

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bu videoyu daha önce izlemiştim ancak işlerim dolayısı ile herhangibi yazı yazamadım oysa bu konuya ayrı bir şekilde değinmek lazım...

Söz konusu videodaki kişiyi takip eden binlerce insan var. Az akıl sahibi bir insanın bu videodan hiç bir ilmi konuşma olmadığını anlaması hiç de zor değil. Hocanın yaptığı şey kelamdan öteye gitmemiş ne yazıkkı yaptığı kelama nefsinide alet etmiş.

Allah azze ve cella zaten her ilmi meselede birleşmemizi istememiş ki diyor...

subhanallah hocanın dediğine bakın..El ezher mezunu ve binlerce kişiye hitap eden biri böyle derse hocanın dediği gibi avam ne yapacak bilemiyorum...

İslam'ı azcık olsun dertlenen birinin herhangibi bir meselede anlaşmazlığa düştüğümüzde onu Allah'a ve Resul'une götürün ayetini herkes biliyor. Şimdi nasıl olurda bu ayetin üzerine insanlar dini meselelerde anlaşmasına gerek yok önemli olan meselelerde tartışmak ictihad etmek demek de ne demek ...

Yoksa hoca ''ümmetimin ihtilafı rahmettir'' hadisine sahih olarak mı bakıyor???

yüz binlerce mesele var deniyor kuran bu kadar zor mu Allah için Rabbimiz Zalim mi??? Edisonla Eisthanla ne alakası var islam'ın..

Allah kuranda bu dini insanların anlayacağı dilde indirdiğini bize bildirmedi mi???

Eğer dedikleri gibi kuranı ve sünneti sadece akıllı-sözüm ona kendisini zeki zanneden hocaefendiciler gibi olsaydı soruyorum size..

İslam'da bilaller,Aliler,Ammarlar,Zeyd'ler yetişir miydi???

Öyle olacak olsaydı mekkenin kitap okumasını bilenler dinde zirveye çıkardı ancak ne oldu tam aksine onların değişiyle çapulcular yoksullar kimsenin değer vermediklerini Rabbimiz seçti ve bu dinde zirveye yerleştirdi..

Hocayı anlamaya çalışıyorum dedikleri kısmen doğru ancak o kısmen doğruları selefilere taş ve çamur atmak için kullandığını görmekteyim..

Bu din hocanın dediği kadar zor değil ve din kemale erdi.

Tamamen kelam....

Acaba sormak lazım kendisini selefi olarak tanımlayıp da hoca kaç kişiyi dinlemiş Allahu alim kendi memleketinden bir kaç akılsız bir kaç cahili görmüş ve onu tüm selefilerin üstüne yordamış bu çok yanlış bunu normal biri yapsa anlarım da bir cemaatin liderinin yapması ilginç...

Diyor ki ittifak edilmez ittifak edenler cahil ;) SubhanAllah ya sanki Resul sav 10 tane din getirdi de meselelerde ittifak edemeyeceğiz.

Ve eklemiş kişi ittifak ederse cahildir , halbuki alim olan ittifak etmez.. Ne kadar basit bir cümle ne kadar yazık bir cümle..

Devamında örnek veriyor ve örneği bir tane halbuki öncesinde yüz binlerce mesele var diyordu hoca 4 mezhebe ifitira atmakda onların akideleri birdi ve yaptıkları ictihadlarda ameli konularda farklılıklar dediği gibi yüz binler değil ve onun dediği gibi günümüzde kimsenin onlar kadar arapça bilmiyor o yüzden onlar kadar dini anlayamayız demesi de çok basit bu din sadece araplara inmedi ki 4 imam Allah onlardan razı olsun ameli görüşlerinde kendileri bizzat ağızlarından bizler bugun bir görüs yarın başka görüş tutarız sizler bizim görüşlerimize değil sizler bizim görüşlerimizin kuran ve sünnete uyanlarını alın demektedirler.

Hoca devam etmiş millet Allaha küfr ediyor millet çıplak kafirlere muslumanlara zulm ediyor.. Çok doğru diyor ve diyor bunlar dururken neden abdesti namazı araştıralım diyor..

Allah razı olsun aynen katılıyorum..

Yanlız samimiyetle sesleniyorum o cemaat ne yaptı???

O cemaatten kaç kişi cihada gitti ... Kaç kişi o cemaatten cihada açıkdan yada gizliden infak vermektedir??

İnanın hocanın o çamur attığı toplulukdan onlarca kişi karısını çocuğunu herşeyini bırakıp hocanın tabiri ile az bir akılla belki de ki o akıl onların iman etmesine engel değil az bir ilimle şehadete gittiler..Soruyorum kendi binlerce olan cemaatinden kaç kişi müslümanlara tecavüz eden beldelere gitti de cihad etti.

Bunda tamamen art niyet var kedi uzanamayacağı ciğeri muddar eder.

Burada kelam yapıp insanların kafasını bulandırmaya gerek yok. Karşına iki üç cahili alip onları ilimde alt etmeklede alimlik hocaefendicilik olmaz.

ayrıca şuan aktif cihad eden müslümanlara karşı dil uzakmakta çok büyük bir edepsizlik buyrun siz daha güzelini dışardan yardım alınmadanı yapın onlar da sizin dediğiniz gibi olsun..

El insaf el edep...

Sen cihada adam yollama sen cihada açıkdan yada gizliden infak yollama sonra sen oraya giden insanları ajanlıkla kafirlere hizmetle suçla..

Eğer bu cemaatin içinde olupda benim bu cemaata iftira attığımı düşünen varsa onunla yüzleşmeye her zaman hazırım..

Kudus günleri gazze günleri bilmem ne günleri düzenlemekle cihad edilmez. Gerçekden öyle cihad edilseydi küfür devleti buna da müsade etmezdi.

yazıcak çok şey var ancak Allah için susuyorum...

S Çevrimdışı

slf-71

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sa

Bu video daki konusan kimsenin hakli tesbitleri olmus .
mesela;
SELEFIYIM DIYENLERIN ITTIFAKTAN ZIYADE IHTILAF YASADIKLARI:

ÖRNEGIN;

3 hadis belleyenin akide adina tekfire yeltenmesi.
hevaric yoluyla selef yolunu birbirine karistirmasi.
int den akide ögrenip adabi ve erkani bilmemesi.
ve bunun akabinde kit ilm kit fikih.

BU ÜC BUCUK UNSUR ASLINDA AYNI KAYNAKTAN PEYDAH OLAN CIDDI !! SORUNLARDIR.

Nitekim 2006 daki ist bombalama eylemi bu zihniyetin ürünüdür.

nedir O zihniyet ??

tc darul harbdir ! aksi isbat edilinceye kadar herkes kafirdir !.

yoksa bir kimse ortalik yerde !; her yastan ve her cesit insanin bulunabilecegi bir beldeyi nasil bombalarda katl yapar ? ! .
FETH - 25 i ya okumamis yada kafasina göre yormus bir kimse ancak bu ameliyeyi yapardi vede yaptilar.
MÜSLÜMANLAR BU BOMBALAMA EYLEMINI YAPARKEN HANGI HAYRI MURAT ETMISLERDI ? BILEN VARSA ACIKLASIN .
peki MÜSLÜMANLAR BU EYLEMDEN NE KAZANDI ???

TAGUT,TAN BASKI , GÖZALTI ,HARAKET ALANI DARLIGI VE HALK ÜZERINDE VE SINESINDE OLUMSUZ BIR ETKI !! YANI PEYGAMBERIN MANHACINE TABAN TABANA ZIT BIR PROFIL. esasen bunlarin tenkidi ve tahlili müslümanlarca bir öz elestiri ve iyilestirme adina yapilmalidir. Ama bu oldukca zor gözüküyor , zira ortada vahdet yok !.

GELIRSEK BU VIDEOYA KONUSAN SAHSA;

Bu sahis hak olan bazi seyleri gübreye katip EL ALTINDAN HALKA HAK ADINA GÜBRE SUNUYOR .

Bu sahis Kesinlikle ama kesinlikle az bucuk ilim okumus bir kimsenin karsisinda tutunamaz !! zaten O acidan olaya baktigi icin halkin ilimden irak kalmasinin mesru oldugunu söylüyor.

yok yüz binlerce ilmi konu varmis , bunlar tekrarmi tahkik edilecekmis de mis mis............SANKI HALKA SÖYLE BIR TAVSIYE SUNULUYOR ; ey halk siz avamsiniz !akideyi ögrenmek adina okunacak ayetler ve hadisler coooook uzundur , coook uzaktadir , algilanmasi coook zordur yani ;bu isler bulanik , karisik isler EY HALK SIZ BU DINI ANLIYAMAZSINIZ BIZE SORUN BIZ ANLADIK SIZE ANLATIRIZ ! iste halktan istedikleri bu.Halbuki halkin bugün dinden uzak,bedbaht , sapik ve sirke bulasmasi bu yüzden degilmi ?? kitabtan ve sünnetten , ilimsizlikten uzak bir yasam. yahu insanlar bir sürü fuzuli kitablar okuyor , dergiler , gazeteler okuyor , domates alirken minciklayip aliyor ulmusmu saglammi diye , peynir alirken tadina bakiyor , yumurta alirken sallayip kulagina tutuyor , karpuz alirken bicak attirip icine bakiyor , bir araba almak icin 10 larca kilometre gidiyor da iman nedir ?, küfür , namaz , abdest , cihad , hac ,zekat vb nedir ? adina birkac yüz tane hadis mi okuyamayacaklar ?Rabbimizin bizim okuyupta ibret almamizi istedigi Allahin ayetlerini mi okuyamayacaklar ?. yoksa bazi kimselerin temennisi mi bu ?.

BIZLER BU TIB KIMSELERI BILIYORUZ. Ilim adina konusan bu kimseler,e bulunduklari durumu tesbit icin sarf ettikleri imami azam lafzi dahi yeterlidir !!. BILMELIYIZ KI MÜSLÜMANLAR ICIN EN BÜYÜK IMAM ; ALLAHIN RASULU MUHAMMED IBN ABDULLAH TIR . s a s

Beseri anlamda ; birilerini ama kim ! olursa olsun , bir sekilde Rasulun önüne gecirmek kisiye yikim olarak yeter.

sa

A Çevrimdışı

alyans

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
forma yenı katıldım ve sanırım bıraz gec gordum yazıyı acaba daha ayrıntılı bıseyler yazar mısın ben polonyada yasıyorum

Üst Ana Sayfa Alt