Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zafere Ulaştiran Metod

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İslâm Davasını Zafere Ulaştıran Yegâne Metod

Bilal Habeşi (ra)'e baktığımızda, kızdırılmış demir gibi olan sıcak çöl kumunun üzerine yatırılmış, göğsüne ise büyük bir kaya parçası konularak tevhidden yüz çevirmesi, Lat ve Uzza putlarına ibadete tekrar dönmesi isteniyordu. Bu ağır işkencenin altında Bilal Habeşi (ra)'ın zalim müşriklere cevabı: "Ahad! Ahad!; O tektir, tektir" oluyordu. Daha sonra bazı insanlar Bilal'e: "Neden o ağır işkencenin altında "Ahad, Ahad" diyordun?" diye sorduklarında Bilal (ra) şöyle cevap veriyordu: "Eğer müşrikleri daha fazla öfkelendirecek başka bir kelime bilseydim, gökyüzünü işaret eden bu parmağımla şahadet ederek onu derdim" Malik bin Nebi, Bilal Habeşi (ra)'ın bu seslenişi hakkında şöyle diyor: "Bu aklın seslenişi değildir. Bu ruhun seslenişidir. Çünkü akıl Hz. Bilal'e işkence eden Umeyye bin Halefe boyun bükmesini emreder. Ona, "bende seninle beraberim" de. Sonra Allah Rasulüne git ve onun huzurunda Kelime-i Tevhidi ilan et. "Ben o müşriklerle alay ettim, Umeyye bin Halefi aldattım. Takiyye yaptım de" diye emreder.
Fakat davetler; hakkı gizlemeyle, kıvırmalarla ve aldatmacalarla yücelmez. Davetler, ancak cahiliye karşısında yılmaksızın net ve açık tavırlarla yücelir. "Allah'a yemin ederim ki, sağ elime güneşi, sol elime de ay'ı koysanız dahi bu davadan vazgeçmem. Ta ki Allah bu dini açığa çıkarıncaya ya da dinini helak edinceye kadar..."

İşte Peygamberimiz (sav)'in cahiliye karşısındaki net ve açık tavrı...

İslâmî davetler ancak bu şekilde zafer bulur. Bir takım insanların yeraltına gizlenerek okudukları kitaplarla ya da yaptıkları derslerle veya konuşmalarla değil. Bunlar İslâm davasını muzaffer kılmaz. İslâm davasını muzaffer kılacak şey; Allah için akıtılan kanlar, kurban edilen canlar, bu uğurda verilen şehitler ve kalan sakatlar olacaktır. İslâm adına yapılan sinsice hileler, laf oyunları değil. Cahiliyenin aldatmacaları bu davaya yardım edemez.

İnsanlar, Allah için kurban edilen canlardan etkilenmektedir. İçerisinde laf oyunlarının ve hilelerin olduğu felsefelerden değil

Kaynak:Şeyh Abdullah Azzam r.a Tevbe süresininde gölgesinde cihad

USULU'D DİN Çevrimdışı

USULU'D DİN

Üye
İslam-TR Üyesi
la ilahe illallah
bin defa yüz bin defa la ilahe illallah
yaratılmışların sayısınca la ilahe illallah

akhi sen ne güzel bir insansın
maşaAllah senin gibi bir din kardeşim olduğu için göğsüm kabarıyor
seni Allah için çok seviyorum

sendeki bu cihad aşkı inşaAllah seni o yola iletir
sana herkese nasip olmayan bir cihad aşkı verilmiş.
inşaAllah dünyalık işlerden sıyrılıp cepheye gitmek sana nasip olsun.bunu senin adına çok isterim

bu neşidi sana hediye ediyorum akhim

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
amin ecmain ALLAH razı olsun ahi

Bir haftadır hep bu konuyu okuyorum ahi hala etkisinden çıkamadım

Şeyh Abdullah Azzam r.a RABBİM kendisinden razı olsun bizim gibi gençlere ışık olmuş onun yolundan yürümek dileği ile ahiler

bu arada hediyen için çok tşk ederim gerçekten çok güzel

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu'd-Derda'dan diğer bir rivayet şöyledir. Peygamber Sallalla¬hu Aleyhi ve Sellem şöyle söylerdi: "Müslüman kişinin gıyabında karde¬şine duası makbuldür. Başucunda görevli bir melek bulunur. Kardeşine her ne zaman bir hayırla duâ ederse ona görevli melek: Âmin (Allah'ım kabul etsin), sana da o kadar olsun, der." Müslim, Ebû Dâvud.”

İbni-Ömer'den (Radıyallahu Anhüma) yapılan rivayetde Resûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurmuştur: "En çabuk kabul edilen duâ, gaibin gaibe duâsıdır." Tirmizi,Ebû Dâvud.,Buhârî, el-Edebül-Müfred. “

Rabbenâğfirlî ve li-vâlideyye ve lil-Mü'minine yevme yekûmü'l hisâb.

Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

Selam ve dua ile….

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlar, Allah için kurban edilen canlardan etkilenmektedir. İçerisinde laf oyunlarının ve hilelerin olduğu felsefelerden değil

Ben bu laf oyunlarını ve hilelerini kullananlardanım. Gerçi laf oyunu ve hile bile sayılmaz. Sadece daha farklı bir üslıp kullanıyorum. Karşımdakini alaşağı etmem için onun herşeyini bilmem lazım ve ona göre bir üslup ile hitap etmem lazım. Çünkü ben ilk olarak onun 'ilahe' dediklerine 'LA' diyorum, 'LA İLAHE' diyorum. ''Bak senin 'ilahe' dediklerin 'la' oldu, ben ise 'illallah' diyorum, gel hadi sen de de'' diyorum. LA demek Allahualem islam dışı (din, ideoloji, felsefe ve İslam karşısına çıkartılan herşeyi) red etmektir. Bunlara 'la' demenin açılımı ise Allahualem onları kendi silahları ile vurmak, onların din, ilah dediklerini çökertmek, iptal etmek gerekir. Sonuçta sen direkt İslam tebliğini yaparken karşındaki de kendi ''ilahe''sini ortaya atacak. Bir şekilde ya tebliğden önce ya da tebliğ esnasında karşındakinin 'ilahe'lerine 'la' demen gerekecek. Bunun için bilim ve felsefe de bilmek lazımdır. Çünkü bugün karşımıza çıkan kafirler (özellikle dehriyyeciler)in çoğu bilimci ve filozoflardır. Bazıları felsefeyi yunan kafir filozofların dini diye red ediyor. Sorarım; Felsefe ne demek akıl, mantık değil mi? Aklı (haşa) yunan filozofları mı yarattı? Yoksa Allah mı? Yunan filozoflar Allah'ın yarattığı aklı kullandılar. Onların farkı aklı putlaştırmalarıdır ve helak olmalarının sebebi ise rotasız olmalarıdır. Vahyi bir rota olarak düşünürsek akıl da dümendir. Onlar rotasız oldukları için bir oraya bir buraya gidip boğuldular. ''Doğrusu Allah, kâfirler toplumunu doğru yola iletmez.'' (Maide 67) Bizler ise putlaştırmak için değil vahyi anlamak için kullanmalıyız. Allah izin vermedikten sonra şeytan insana birşey yapamaz. Bizim rotamız olduktan sonra dümene gerek kalmadan da Allah estirdiği rüzgarlarla bizleri varmak istediğimiz rotaya ulaştırır.

Bu da benim bir metodumdur.

En doğrusunu ALLAH bilir.

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Hamd olsun, metod belli zaten, peygamberi metod, o nasil calismis, gizli calistigi devreler nasil, aciga vurdugu devreler nasil calismis, eger bunu incelersek, ve uygulamaya baslarsak zafere bir adim daha yaklasacagiz insh., dava suuru olustumu bende, bizde? Ben davama sadikmiyim?Ben verdigm sözde durabiliyormuyum?hayatim pahasinada olsa bu yolda calismaya hazirmiyim? ilk önce bende basliyor hersey......

Üst Ana Sayfa Alt