Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yazar
Ebu Zeyd el-Kuveytî
Yayınevi
Nakil Yayınları
wi_800.jpg

“Tarih boyunca bu ümmet rabbani akide ve bu akideyi yaymak ve hayata hakim kılmak için dökülen kanlarla ayakta kalıp, yaşamıştır. Bu ümmetin yaşaması için iki unsura ihtiyaç vardır… Âlimin mürekkebi ve şehidin kanı. Eğer biz ümmetin tarihini hem âlimin mürekkebi hem de kanı ile yazsak ne güzel olur… Böyle bir durumda İslam tarihinin haritası; biri siyah diğeri kırmızı olmak üzere iki renkle çizilmiş olur. Bundan daha güzel olanı ise hem kanın hem de kalemin aynı kişi tarafından feda edilmesidir. Böyle bir durumda yazıyı yazan el ile kan veren el aynı kişiye yani âlim bir şahsiyete ait olmuş olur.

Bu ümmette rabbani âlimlerin ve şehitlerin sayısı ne kadar çok artarsa; nesiller o oranda uykusundan uyanır ve gafletten kurtulur… Tarihin satırları ancak kanla yazılır ve şeref sarayı ancak feda edilen başlarla inşa edilir… İzzet ve şeref ancak feda edilen bedenler üzerinde yükselip, anlamını bulur. Devletler ve toplumlar ancak örnek modellerle ayakta durur.”

Değerli okuyucular, elinizde ki bu risale hayatını ilim okuma, okutma, irşad, davet, tebliğ ve cihada adamış, rabbani ilim ehli mücahitlerden, hayatını inşaAllah öyle zannederiz A.B.D. savaş uçaklarının bombalamasıyla şehadetle kapatmış olan Şeyh Ebu Zeyd El-Kuveyti’ye aittir. Horasan topraklarında cihad ederken bu risaleyi cihad eden kardeşler için toparlamış, daha çok büyütmeye çalışmış ancak şehadet emrine boyun eğdiği için risaleyi genişletme ve daha değişik konulara girme imkanı bulamamıştır. Bu risalenin cihad ehli kardeşlerimize faydalı olmasını diliyor, Şeyh’e sadakai cariye amellerinden sayılmasını yüce Rabbimden niyaz ederim.
Yazar
أهل الحديث
İndirilme
159
Görüntüleme
327
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

أهل الحديث ait diğer kitaplar

Üst Ana Sayfa Alt