Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mustazafların Savaşı ~ Ebu Musab es-Surî

Mustazafların Savaşı ~ Ebu Musab es-Surî

Yazar
Ebu Musab es-Surî
Yayınevi
Küresel Kitap
wi_500.jpg

Gerilla savaşı hiç şüphesiz günümüzde İslâm aleminin işgalcilere, özellikle Haçlı-Siyonist projeye karşı direnişinde birinci temeli teşkil etmektedir. Mağrib'den Türkistan'a, Somali'den Kafkasya'ya kadar İslâm alemi, bu mücadele yöntemini esas edinerek işgalci güçlere karşı cihadını sürdürmektedir.

İşte bu gerilla mücadelesine yönelik en temel ve esaslı eserlerden biri de Amerikalı asker, gazeteci ve yazar Robert Taber tarafından kaleme alınan "War of the Flea" kitabıdır. İsmi "Pirenin Savaşı" olarak tercüme edilebilecek olan bu kitap, gerilla savaşının teorisi ve tarihi hususunda başvuru kaynağı olan bir eserdir. Elbette daha çok Batılı bir bakış açısıyla yazılan bu kitabın şerh edilmesi gerekmektedir ki, tam da bu noktada Şeyh Ebû Mus’ab es-Sûrî'nin çalışması devreye girmiştir.

Mücahidlere verdiği derslerde bu eseri şerh eden Şeyh, dersleri kayıt altına alarak uzun vadeli bir hizmete daha imza atmıştır. Şeyh Ebû Mus’ab es-Sûrî'nin bu hizmeti neticesinde, derslerinin kayıtları yazıya çevrilmiş ve ortaya kaynak bir eser çıkmıştır. Şeyh Ebû Mus’ab'ın ifadesiyle, Arapça tercümesi üzerinden, biz de bu esere "Mustaz’afların Savaşı" ismini vermeyi uygun gördük.
Yazar
أهل الحديث
İndirilme
176
Görüntüleme
315
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

أهل الحديث ait diğer kitaplar

Üst Ana Sayfa Alt