Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rasûlullah(sav)'in Hayatı ~ Muhammed bin Abdulvahhab

Rasûlullah(sav)'in Hayatı ~ Muhammed bin Abdulvahhab

Yazar
Muhammed bin Abdulvahhab
Yayınevi
Hüccet Yayınları
wi_220.jpg

Allah Subhanehu ve Teala’nın bize vadettiği hidâyet, Peygamberlerin gönderilmesidir. Allah Subhanehu ve Teala vadini yerine getirmiş ve gerektiğinde de Peygamberler göndermiştir. Rasûllerin ilki Nuh Aleyhis selam, sonuncusu bizim Peygamberimiz Muhammed Sallallahu aleyhi ve sellem’dir.
Ey Allah’ın kulu!
Allah Subhanehu ve Teala ile kulu arasındaki bu bağı anlama konusunda gayretli ol. Kim ona tutunursa selamete erer, kim de onu kaybederse mahvolur. Aynı şekilde baban Âdem Aleyhis selam’ın başına ne geldiğini ve düşmanın iblise ne olduğunu öğrenmek için gayretli ol. Nuh ve kavmi, Hud ve kavmi, Sâlih ve kavmi, İbrahim ve kavmi, Lut ve kavmi, Musa ve kavmi, İsa ve kavmi, Muhammed ve kavminin Aleyhimu’s selam başına gelenleri öğren. İlim ehlinin Nebi Sallallahu aleyhi ve sellem ve kavmi ile ilgili anlattıkları olayları, Mekke ve Medine’de onun ve beraberindekilerin yaşadıklarını öğren.
Aynı şekilde âlimlerin, ashabın hâl ve amelleri ile ilgili anlattıklarını öğren. Böylece İslâm’ı ve küfrü öğrenmiş olursun. Muhakkak ki İslâm bugün gariptir. İnsanların çoğu İslâm ile küfrü birbirinden ayırt edememektedirler. İşte bu, kurtuluşu olmayan bir helâktir.
Yazar
أهل الحديث
İndirilme
292
Görüntüleme
537
İlk yayınlama
Son güncelleme
Değerlendirme
0.00 yıldız(lar) 0 rating

أهل الحديث ait diğer kitaplar

Üst Ana Sayfa Alt