Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

1 Anı Bırak

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anı anlatmayı zaten çok severim aklıma bir anı daha geldi ama bu seferki gülmekten öldürür.

O zamanlar oturduğum mahallede özellikle sabah saatlerinde sokakta köpek eksik olmazdı. Hiç unutmuyorum bir gün arkadaşlarla kuşluk vaktine doğru buluştuk, o sırada oradan geçen bir köpek bizi gördü. Neyse bize koşuyor saldıracak ama nasıl koşuyor görmeniz lazım...
Kaçmaya çok müsait bir alan değil ne yapsan boş bende en son can havli ile önce davranarak köpeğe saldırıp ısırmıştım :D Hemde nasıl ısırdıysam zor bıraktırmışlar. Köpekte bir insan tarafından ısırılımayı gururuna yedirememiş olacak ki o semte bir daha uğramadı :D
Bu gerçek mi?!?!?!? Kardeşim sen MANYAK MISIN :D bit pire torbası üstelik necis böööğ inanamıyorum nasıl cesaret ettin böyle bir şeye?? Neresinden ıssırdın o da seni ıssırsa ne olacaktı?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gerçek mi?!?!?!? Kardeşim sen MANYAK MISIN :D bit pire torbası üstelik necis böööğ inanamıyorum nasıl cesaret ettin böyle bir şeye?? Neresinden ıssırdın o da seni ıssırsa ne olacaktı?

Abla can halvi diyelim. Zaten ben onu ısırmasam o beni ısıracaktı. Ben önce davrandım :)
Yanlış değilsem kulağından ısırmıştım hatta kanatmıştım diye hatırlıyorum...
Zaten şuurla yaptığım bir şey değildi, o an necis olmasının pek bir önemi kalmamıştı :D

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Usluba, kelimelere gel, ... , ..., .... =)) Gel vatandas gel =)

Daha buyuk PUNTO yok muydu acaba, goze iyice girmesini saglayan..

1 ay olmadi; forumdaki usluplari elestirenlerin, mesajlarda seviye degerlendirmesi yapanlarin, ozellikle kadin erkek konusma tarzina laf edenlerin, simdiki dozajina gel.

Neyse; ilahi adalet neticesinde, birileri hep kendi silahiyla kendini vuruyor sonunda =)

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abla can halvi diyelim. Zaten ben onu ısırmasam o beni ısıracaktı. Ben önce davrandım :)
Yanlış değilsem kulağından ısırmıştım hatta kanatmıştım diye hatırlıyorum...
Zaten şuurla yaptığım bir şey değildi, o an necis olmasının pek bir önemi kalmamıştı :D
Iyi yapmışın kardeşim cesaretini takdir ettim gerçekten. Ben olsam diğer arkadaşlarla zincir oluşturup tekmeler savururdum. Seninki de bir çözüm olmuş tabi ki :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bende bir sosyal medya anısı anlatayım.
Sene 2019( kahvede oturan emekli dayılar gibi başlayayım)
O zamanlar twitter'da kendi halinde takılan bir kullaniciyim
Tek bir ekşınım olmuş, afilli bi linç yemişlik..
Onun dışında hareketlilik yok.
O linci yemisim bir kere, bunye bi hareketlilik bi etkilesim istiyor, surekli neden fenomen olamadim, beni fenomen yapin diye sağa sola satasiyorum
Neyse bizim gruba birgün bir video duştu bende onu gittim tw'ye attim,çıktım.
Öglen bir girdim benim tivit yurumuş gunluk fenomen olmusum oh iyi harika, telefon bildirimden cildiriyor. Mutluyum
Cok gecmeden videonun sahibi olan dernek uyeleri geldi, farkli temsilciliklerden.(çarederneği)
Dediler bu videoyu nerden buldun falan, anlattim
Videoyu ceken asil sahibi de yorum atti.
Video cok ses getirip hatta aksam haberlerine kadar cikinca tesekkur filan ettiler sonrasinda
Biz dernek olarak durulmustuk bu bizi kendimize getirdi vs.
Her şey yolunda, video 15 milyon goruntulenme almis herkes paylasiyor falan fıstık.
2 gun sonra instagram ve tw'den yabanci basin kuruluslarindan mesajlar gelmeye basladi
Videonun telif haklarini satin almak istiyorlarmiş. Hiç anlamam bu işlerden. Bende onlari dernege yonlendirdim. Videonun asil sahipleri onlar diye.
Yazismalari attim dernek sahiplerine.
Bir hafta sonra biri geldi dedi ki
Videonun telif hakkini sen mi aldin
Cunku satilmis.
Ben almadim, yazismalari attim size iste dedim.
Amerikada biri mi ne almis, bu sefer derneğin amerika temsilcisi geldi, ona da anlattim.
iletisime gecmis onlarla,sakli tutuluyormuş,soylemiyorlarmiş vs vs

Iyi niyetli insanlardi gercekten dernek çalisankari ama suphe demek ki , o da benim basima gelebilirdi. :D

Fenoluk isterken bile 2 kez dusunmek lazimmis cidden, basim agrimisti
Cok gecmeden bi videom daha yurudu
Bu sefer hesabi kitledim simdi bir de trt ile basim belaya girmesin diye

Iste bu da benim cok acikli gilgamiş destani gibi yazdığım anım.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bende bir sosyal medya anısı anlatayım.
Sene 2019( kahvede oturan emekli dayılar gibi başlayayım)
O zamanlar twitter'da kendi halinde takılan bir kullaniciyim
Tek bir ekşınım olmuş, afilli bi linç yemişlik..
Onun dışında hareketlilik yok.
O linci yemisim bir kere, bunye bi hareketlilik bi etkilesim istiyor, surekli neden fenomen olamadim, beni fenomen yapin diye sağa sola satasiyorum
Neyse bizim gruba birgün bir video duştu bende onu gittim tw'ye attim,çıktım.
Öglen bir girdim benim tivit yurumuş gunluk fenomen olmusum oh iyi harika, telefon bildirimden cildiriyor. Mutluyum
Cok gecmeden videonun sahibi olan dernek uyeleri geldi, farkli temsilciliklerden.(çarederneği)
Dediler bu videoyu nerden buldun falan, anlattim
Videoyu ceken asil sahibi de yorum atti.
Video cok ses getirip hatta aksam haberlerine kadar cikinca tesekkur filan ettiler sonrasinda
Biz dernek olarak durulmustuk bu bizi kendimize getirdi vs.
Her şey yolunda, video 15 milyon goruntulenme almis herkes paylasiyor falan fıstık.
2 gun sonra instagram ve tw'den yabanci basin kuruluslarindan mesajlar gelmeye basladi
Videonun telif haklarini satin almak istiyorlarmiş. Hiç anlamam bu işlerden. Bende onlari dernege yonlendirdim. Videonun asil sahipleri onlar diye.
Yazismalari attim dernek sahiplerine.
Bir hafta sonra biri geldi dedi ki
Videonun telif hakkini sen mi aldin
Cunku satilmis.
Ben almadim, yazismalari attim size iste dedim.
Amerikada biri mi ne almis, bu sefer derneğin amerika temsilcisi geldi, ona da anlattim.
iletisime gecmis onlarla,sakli tutuluyormuş,soylemiyorlarmiş vs vs

Iyi niyetli insanlardi gercekten dernek çalisankari ama suphe demek ki , o da benim basima gelebilirdi. :D

Fenoluk isterken bile 2 kez dusunmek lazimmis cidden, basim agrimisti
Cok gecmeden bi videom daha yurudu
Bu sefer hesabi kitledim simdi bir de trt ile basim belaya girmesin diye

Iste bu da benim cok acikli gilgamiş destani gibi yazdığım anım.
Allah ufak bir uyarmış ))))
Şaka bir yana insan olarak ne istediğimize cidden dikkat etmeliyiz. Bir şeyleri isterken hayırlısını, hayırlısını isterken de kolayını istemek lazım.
Dilden döküleni ince eleyip sık dokumalı ))

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

"...Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı yapışın; bölünüp parçalanmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz birbirinize düşman idiniz de Allah gönüllerinizi birleştirdi ve O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz..." [Âl-i İmrân-103]

"Allah’a ve Rasûlü’ne itaat edin. Birbirinizle çekişmeyin; yoksa korkuya kapılırsınız ve kuvvetiniz elden gider. O halde zorluklara sabredin; çünkü Allah sabredenlerle beraberdir." [Enfâl-46]

"O ortak koşanlar ki, dini bir bütün hâlinde kabul edip uygulamaları gerekirken, onu parçalayıp bölük bölük olmuşlardır. Üstelik her grup, parçaladıkları dinden yanlarında kalan bilgi kırıntılarıyla böbürlenip durmaktadır." [Rûm-32]

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sürekli takipteyim ama uzun süredir ilk defa bir konuya yazayım dedim,ondada tartışmanın arasında kaldık, foruma girmeye çalışınca hata verdi sonra Abdulmuiz Fida abinin üyelere 1 hafta yazma yasağı yazısını okuyunca ,(üstteki isimleri görmemiştim) bende ceza aldım herhalde dedim.Allah a şükür adaletli bir yöneticimiz var.:) buda bizim anımız olsun.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Daha yazmadım. Biraz ortam soğusun. Konuyu sonra hortlatırım.

Üst Ana Sayfa Alt