Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru 10 Kasım Ayinlerinden Kendimizi ve Ehlimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
10 Kasım'da yaşadığımız coğrafya bize bunlara karşı ne dersi veriyor ?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
İkinci Dünya Savaşından sonra Amerikan müttefiki Türkiye'de dine olan devlet baskısı kalktığı ve yarım asır sonra da İslamcı eğilimli muhafazakar bir hükümet başa geldiği için, Kemalizm'in mirası, zayıflamış ve belki şekli bir boyut almış da olsa, devam etmekte.

Belki eskiye nazaran toplumda daha fazla kişi Kemalizm'in şeytanlığını kavramış, veya kavramadan kabüllenmiştir, ama Kemalizm'in laik-ulusalcı mirasından tümüyle kopamadığımız, devrimi geri çeviremediğimiz için, hala bu ideolojinin kalıntıları yaşamakta ve toplumu etkilemektedir.

Bunun çözümü kanımca iki taraflıdır: 1) Kemalist ideolojinin tarihi köklerini ve yükselişini anlamak 2) topluma onun yerini alacak şeri nizamı tanıtmak, olabildiğince yakından ve güncel tasarılarla bunun üzerinde çalışmak.

Ayrıca resmi tarih yorumlamasını sorgulayarak, Kemalistlerin Kurtuluş Savaşı zaferini gasp ederek halka din karşıtı reformlarını dayattıklarını izah etmeli.

Bu görevler fakihlere/hukuçulara, siyaset bilimcilere ve tarihçilere düşüyor.

M. Kemal'in eseri, ulusal-laik rejim ayakta durduğu sürece, anısı ve hatırası da kalacaktır.

Eğer tedrici bir yol alacaksak, ki başka bir yol gözükmemekte şu an, Müslümanların kitlesel olarak belki de yapabileceği en faydalı şey, anayasının değişmesini talep etmeleridir. Tabi bu da bir nebze olsun Müslümanların tüm anlaşmazlıklara rağmen bir araya gelmeleri, kordineli çalışmalarını gerektirir. En büyük eksiğimiz de o zaten...

Son düzenleme:
Ashab 65 Çevrimdışı

Ashab 65

Üye
İslam-TR Üyesi
Küresel Cahiliye Her Yerde
İslam, ilk defa cahiliyeyle karşılaşmıyor. Ancak içinde yaşadığımız modern, post-modern cahiliye geçmiş cahiliyelerden birçok yönden ayrılıyor. Bu farkların başında da, cahiliyenin yaygınlığı geliyor. Geçmiş ümmetler, evlerine kapanıp perdelerini indirdiğinde korunuyor, Allah'ın (cc) evlerine sığınıp arınıyorlardı. Bugün cahiliye cebimizde, evimizde, her yerde. Çünkü ilk defa cahiliyenin taşıyıcısı insan oldu ve insanın Hâliyle bugünkü müminin işi çok daha zor. Bu sebeple olsa gerek, bu cahiliyeye sabredebilenler ashaptan elli kişinin ecrine denk ecir alıyorlar.

Bugün, müslümanların daha bilinçli ve donanımlı olması gerekiyor. Zira geçmişte tehdit, işkence ve suikast tehdidiyle dininden döndürülmeye çalışılan mümin; bugün gülerek, eğlenerek dininden dönmeye davet ediliyor. Vakit geçirmek için izlediği basit bir video, eğlence programı veya sinema filmi, milyon dolarlar harcanarak özel laboratuvarlarda üretilen 'Allah'ın yolundan alıkoyma' faaliyeti olabiliyor.

Bu durum baskıyla, tehditle, bol bol va’z-u nasihat vererek aşılamaz. Yaşanan örnek bir din, kalpleri mutmain kılan bir bilinç, salih bir ortam ve en önemlisi de doğal hâli yaşanarak gençlere sevdirilmiş bir dinle aşılabilir.

Şu bir gerçektir ki: Hidayet ve dalalet Allah’ın (cc) elindedir. O (cc) ölüden diriyi çıkardığı gibi zalimden âlimi; diriden ölüyü çıkardığı gibi âlimden zalim bir evlat çıkarabilir. Ateist, Deist, Komünist, Demokrat, Laik veya başka bir ... İst... Bunlar dalaletin yani, tevhitten sapmanın farklı renk ve tonlarıdır. Hak olduğu müddetçe batıl da olacaktır, isimlerin değişmesi bizleri aldatmamalıdır. Amacımız, insanlık için çıkarılmış en hayırlı ümmetin fertleri olarak nesillerin hidayette öncü ve rol modelleri olmaktır. Bu da doğal hâliyle yani, Allah’ın indirdiği şekliyle yaşanan bir dinle mümkündür.

Bizler elimizden geleni yaptıktan sonra, hidayet Allah’ın (cc) iradesine bağlıdır. O, adalet sahibi bir
endisine yönelen, hakkıyla Allah'tan korkan ve hidayet arayanları yolların en güzeline hidayet edecek; hidayeti hak etmeyen, zorba, kibirli, hayra engel olan ve arzularının peşinde sürüklenenleri saptıracaktır.

Rabbimiz! Bizleri hidayet öncüsü, rahmetinle aralarına dahil ettiğin salih kullardan kıl. Çocuklarımızı insi ve cinni şeytanların şerrinden muhafaza eyle. Şüphesiz ki sen, koruyanların en hayırlısı merhametli olanların en merhametlisisin

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Yıllarca bu saçmalıklarla gençlerin beynini yıkadılar.. Bir savaş kazandı diye adamı abarta abarta utanmasalar ilah diyecekler.. Hiç sevmiyorum böyle şeyleri.. Kemalizm de benim için bir tarikattır. Diğerlerinden bir farkı yok.. Laf kalabalıklığı yapmaktan başka bu ülkeye bir faydaları olmadı zaten..

İnadına 10 Kasım da yürüyorum ben.. Kimseyi de aldırmam. Böyle saçmalıklarla işim olmaz. Allah'tan başkasının önünde de eğilmem. Ona eğil buna eğil amerikaya eğil bizi kişiliksiz yaptılar. Siz de inadına onlara çıkın yürüyün.. Bu tarz saçma sapan şeylere tepki gösterin lafla değğil ama icraatla onları takmadığınızı kabul etmediğinizi bir cübbelinin tarikatında var böyle onu bunu abartmalar bir de bunlarda birbirlerini de sevmezler ama aynı mayadanlar..

Allah'a şükür ilkokuldayken bile ben böyle saçma sapan şeylere inanmıyordum..
Allah'tır ulu olan başka kimse değil.. Nokta.

Bunların yaptıkları rezillikleri elin hristiyanı yahudisi bile yapmaz. İngiltere'de kimsenin başına ne örttüğüne bakılmazken bunlar yüzünden nice insan eğitim bile alamadı.. Saçma sapan şeyler.. Despotik şeyleri sevmem.

Rezil bunlar.. Açık kadına çarşaf giydirmişler oy almak için sonra da demedikleri kalmadı sonra o kadında aslında açık çıkıyor filan.. Tamamen sahtekarlık bunlar ya.. Bunların neresi modern, özgürlükçü ya yobazında yobazı..

Şimdi aynı saçmalıkları kendine İslamcı diyen bazıları da Erdoğan için yapıyoorlar..
Şu insanları abartma şeyini tamamen bırakmak gerekiyor bence..

(Not: Video kaldırıldı)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yıllarca bu saçmalıklarla gençlerin beynini yıkadılar.. Bir savaş kazandı diye adamı abarta abarta utanmasalar ilah diyecekler.. Hiç sevmiyorum böyle şeyleri.. Kemalizm de benim için bir tarikattır. Diğerlerinden bir farkı yok.. Laf kalabalıklığı yapmaktan başka bu ülkeye bir faydaları olmadı zaten..

İnadına 10 Kasım da yürüyorum ben.. Kimseyi de aldırmam. Böyle saçmalıklarla işim olmaz. Allah'tan başkasının önünde de eğilmem. Ona eğil buna eğil amerikaya eğil bizi kişiliksiz yaptılar. Siz de inadına onlara çıkın yürüyün.. Bu tarz saçma sapan şeylere tepki gösterin lafla değğil ama icraatla onları takmadığınızı kabul etmediğinizi bir cübbelinin tarikatında var böyle onu bunu abartmalar bir de bunlarda birbirlerini de sevmezler ama aynı mayadanlar..

Allah'a şükür ilkokuldayken bile ben böyle saçma sapan şeylere inanmıyordum..
Allah'tır ulu olan başka kimse değil.. Nokta.

Bunların yaptıkları rezillikleri elin hristiyanı yahudisi bile yapmaz. İngiltere'de kimsenin başına ne örttüğüne bakılmazken bunlar yüzünden nice insan eğitim bile alamadı.. Saçma sapan şeyler.. Despotik şeyleri sevmem.

Rezil bunlar.. Açık kadına çarşaf giydirmişler oy almak için sonra da demedikleri kalmadı sonra o kadında aslında açık çıkıyor filan.. Tamamen sahtekarlık bunlar ya.. Bunların neresi modern, özgürlükçü ya yobazında yobazı..

Şimdi aynı saçmalıkları kendine İslamcı diyen bazıları da Erdoğan için yapıyoorlar..
Şu insanları abartma şeyini tamamen bırakmak gerekiyor bence..

(Not: Video kaldırıldı)
Atatürk bazı insanların sahte ilahıdır , Allah'a ve Resule gitmek gerekiyor eğer aramızda bir anlaşmazlık olursa o ise Allah'ın ve Resul'ünün mahkemelerini kaldırmış ve böylece isyan hareketinin önderi olmuştur , insanları kızgın ateşe davet eden bir ateş davetçisidir

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Atatürk bazı insanların sahte ilahıdır , Allah'a ve Resule gitmek gerekiyor eğer aramızda bir anlaşmazlık olursa o ise Allah'ın ve Resul'ünün mahkemelerini kaldırmış ve böylece isyan hareketinin önderi olmuştur , insanları kızgın ateşe davet eden bir ateş davetçisidir
Yani yaptıkları bazı işler gerçekten İslam’a aykırıdır. Ancak ben açık söyleyeyim Osmanlı’nın da İslam devleti olduğuna inanmıyorum. Çünkü orada da tarikat şeyhleri ilah ediliyordu.. Yani birine kızıp diğer yanlışı savunmamak lazım.. Osmanlı tevhide önem veren bir devlet değildi..

İlk dört halife devri güzeldir.. Emevi Abbasi Osmanlı Atatürk dönemi filan ben bunların hiçbirini sevmiyorum. İslam’a uygun değiller.

Sahte ilahlar çok Allah hakikatten hiçbirimizi ayırmasın. :)
Birinde 10 Kasım’da yürüyorum diye bir amca bana kızmıştı ama hiç takmadım inadına koştum, sizde öyle yapın bence :D

Her şeyi geçtim kendime duyduğum saygı ve sevgi zaten böyle saçma insan yüceltmelerine izin vermez. :)

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
TÜRKİYE'DE BÜYÜK BİR KESİM ATATÜRK'Ü RAB EDİNMİŞTİR
Kulları rab edinmek ne demektir açıklayalım: Allah'ın emir ve yasaklarına rağmen, birisinin bunlara muhalif emir ve yasaklarını, hükümlerini kabullenmek ve isteyerek gönülden onlara itaat etmek, onları rab edinmek demektir. İşte bugün Türkiye'deki büyük bir kesim Atatürk'ün Allah'ın hükümlerine muhalefet etmesine ve o hükümlere muhalif kanun ve ilkeler belirlemesine rağmen tüm bunlara karşılık Atatürk'ü rab edinmiş durumdadır..
Ayrıca Türkiye'nin en büyük türbesi olan Anıtkabir'e gidip ona saygı duruşunda bulunurlar ve sanki yaşıyormuş ve kendisi bunları duyuyormuş gibi ona hitap eder, dertlerini anlatır, saygı ve sevgilerini beyan ederler. Ülkede herhangi bir spor takımı bir başarı elde ettiğinde ilk olarak Anıtkabir türbesine koşup kupalarını kendilerini gerçekte göremeyen ama gördüklerine inandıkları Atatürk'e göstermeye kalkışırlar. 10 Kasım, 23 Nisan, 19 Mayıs vb... rejimin kutsal günlerinde ise onun heykellerinin önünde yine sanki kendisi bunları görüyormuş ve işitiyormuş gibi onu rab edinenler kıyafetlerini düzeltip, ceketlerini ilikleyip onun heykellerine, büstlerine karşı hazır ola geçerler. Türkiye'de eğitim sistemi de tamamen onu rab edinmeye odaklıdır. Özellikle ilkokulda okul daha ilk günden Atatürk'le başlar son günde Atatürk'le kapanır. Adeta İslam'ın besmelesi gibi bir şey olmuştur Atatürk'le işe başlamak. Sadece bununla da kalmıyor. Başta meydanlar olmak üzere her yerde onun heykelleri ve büstleri...Cadde, sokak, okul, kütüphane, spor salonu, stadyum, havaalanı isimleri hep Atatürk... Paralarda, pullarda, devlet daireleri ve birçok esnafın dükkanında yine Atatürk resimleri... Ülkenin ismi neden Atatürk olmamış ona şaşmamak mümkün değil açıkçası. Başta rejimin eğitim sisteminin bir adamı zorla ve beyin yıkayarak sevdirme politikaları sonucunda ortaya onu rab edinmiş milyonlarca kişi çıkmıştır. Yıllardır ülkede var olan tüm bu putperestliğe karşı ise belki bir elin parmaklarını geçmeyecek birkaç samimi hoca dışında din adına ortaya çıkan hiç kimse sesini çıkarmamaktadır. Sanki böyle bir vaka yaşanmıyormuş, sanki kendileri başka bir ülkede yaşıyorlarmış gibi eften püften meselelerle milleti oyalayıp gözlerinin önlerinde yaşanan bu büyük putperestliğe karşı ise son derece suspus ve kör bir vaziyette beklemektedirler. Onlar bekleyedursun biz hakkı haykırmaktan hiç korkmayalım, hiç çekinmeyelim. Yoksa yarın mahşerde bunun hesabını veremeyiz...

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu anda en büyük putlardan biridir malum kişi adına kanun da çıkartmış gülünç gülünç şeyler Allah taifesinin şerrinden korusun Allah'ın dusmanini sevmediğini kul sevmemeli ama anlatmaya çalışınca bizden kötüsü yok büyük mahkemede belli olacak herşey