Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Sahurcular Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
belediye çadırında ucuz yollu bir iftar daveti yapında islamtr üyelerinin tanışmasına vesile olsun :)
hayırlı sahurlar akhiler

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:

(Resûlüm!) De ki: İşte bu, benim yolumdur. Ben Allah’a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. Allah’ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşanlardan değilim. (Yûsuf Suresi, 108)

Yanlışlıkla olması dışında bir müminin bir mümini öldürmeye hakkı olamaz. Yanlışlıkla bir mümini öldüren kimsenin, mümin bir köle azat etmesi ve ölenin ailesine teslim edilecek bir diyet vermesi gereklidir. Meğer ki ölünün ailesi o diyeti bağışlamış ola. (Bu takdirde diyet vermez). Eğer öldürülen mümin olduğu halde, size düşman olan bir toplumdan ise mümin bir köle azat etmek lâzımdır. Eğer kendileriyle aranızda antlaşma bulunan bir toplumdan ise ailesine teslim edilecek bir diyet ve bir mümin köleyi azat etmek gerekir. Bunları bulamayan kimsenin, Allah tarafından tevbesinin kabulü için iki ay peşpeşe oruç tutması lâzımdır. Allah her şeyi bilendir, hikmet sahibidir. (Nisâ Suresi, 92)

أم السلام Çevrimdışı

أم السلام

حسبي الله ونعم الوكيل
İslam-TR Üyesi

(Resûlüm!) De ki: İşte bu, benim yolumdur. Ben Allah’a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. Allah’ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşanlardan değilim. (Yûsuf Suresi, 108)

Yanlışlıkla olması dışında bir müminin bir mümini öldürmeye hakkı olamaz. Yanlışlıkla bir mümini öldüren kimsenin, mümin bir köle azat etmesi ve ölenin ailesine teslim edilecek bir diyet vermesi gereklidir. Meğer ki ölünün ailesi o diyeti bağışlamış ola. (Bu takdirde diyet vermez). Eğer öldürülen mümin olduğu halde, size düşman olan bir toplumdan ise mümin bir köle azat etmek lâzımdır. Eğer kendileriyle aranızda antlaşma bulunan bir toplumdan ise ailesine teslim edilecek bir diyet ve bir mümin köleyi azat etmek gerekir. Bunları bulamayan kimsenin, Allah tarafından tevbesinin kabulü için iki ay peşpeşe oruç tutması lâzımdır. Allah her şeyi bilendir, hikmet sahibidir. (Nisâ Suresi, 92)

Ve Aleykum Selâm ve Rahmetullah

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا

Rahman'ın has kulları, yeryüzünde vakar ve tevazu ile yürüyen kimselerdir. Cahiller onlara laf attıkları zaman “selâm!” der geçerler.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
ALLAH'ım Senden izzet ve kuvvet istiyoruz
Yolunda savaşan mucahidlere yardım et ALLAH'ım her daim onların yanında ol ve isabetli karar aldır onlara. Ayaklarını sabit kıl.

ALLAH'ım küfrün ve fesadın merkezi olan çin ve amerikanın kuvvetini başlarına geçir

ALLAH'ım sen hepsinden haberdarsın ve hepsinden güçlüsün ALLAH ım onlara gücünle karşılık ver, mazlumların güçsüzlerin intikamını Sen al Yarabbi!

ALLAHım mücahidlere direnişli kalmayı bahşet, esir kardeşlerimize hürriyet nasip et ve onları tutsaklıktan kurtar. Âmin

Hayırlı sahurlar ( henüz biraz erken olsada ):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...