Duyuru 2018 Zilhicce Hilali Göründü! 21 Ağustos Salı Kurban Bayramı 1. Gün

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun
 

Esad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abi. Arapça bilmediğim için tam anlayamadım.
Daha detaylı bilgi var mıdır. Hilalin görüldüğü yer saat vb.
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah razı olsun abi. Arapça bilmediğim için tam anlayamadım.
Daha detaylı bilgi var mıdır. Hilalin görüldüğü yer saat vb.
Ecmâin kardeşim;

Suudi Arabistan, Kurban Bayramı’nın 1’inci gününün 21 Ağustos Salı günü idrak edileceğini açıkladı.

Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, hilalin görülmesi üzerine 12 Ağustos Pazar gününü Zilhicce ayının birinci günü ilan etti.

Mahkeme tarafından dün akşam yapılan ve Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi başkanı ve mahkeme üyelerinin imzasını taşıyan açıklamada, Arafat vakfesinin 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacağı ve Kurban Bayramı’nın ilk gününün 21 Ağustos Salı olarak belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
Hamd bir olan Allah’a mahsustur. Salat ve selam peygamberimiz Muhammed (a.s.) ve onun â-li ve ashabı üzerine olsun! Yüksek Mahkeme, bu akşam (29 Zilkade Cumuartesi) bir oturum düzenledi. Krallık bölgelerindeki mahkemeler ve komitelerin aktardığı bilgiler ışığında Zilhicce ayının ilk günü 12 Ağustos Pazar olarak belirlendi. Yüksek Mahkeme, bir dizi adil şahidin ifadelerine dayanarak cumartesi gecesi hilalin göründüğünü tesbit etti. 12 Ağustos 2018 Pazar günü Zilhicce ayının ilk günü olacak. Arafat vakfesi Zilhicce aynın 9’u 20 Ağustos Pazartesi günü yapılacak ve 21 Ağustos Salı günü de Kurban Bayramı’nın ilk günü idrak edilecek.https://turkish.aawsat.com/2018/08/article55424832/suudi-yuksek-mahkemesi-kurban-bayramin-ilk-gununu-acikladi
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt