Duyuru 2020 Ramadan Bayramı Tebriği

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
2020 Ramadan Bayram Tebriği - İslam-tr.org
Ramadan Bayramınız Mubârak Olsun.

Tüm İslam âleminin, özelde ise İslam-tr forum ailemizin 2020 Ramadan / Fıtr Bayramını tebrik ederiz.

Allah (c.c.); ibadetlerine riya karıştırmadan, yalnız kendi rıdası için emrini yerine getiren mûminlerin, bilhassa amellerin kat kat misliyle karşılık göreceği bu ayda mâli (zekat, sadaka, infak) ve bedeni (oruç, namaz, umre, itikaf vb) ibadetlerimizi kabul buyursun.

Ramadan nimeti geldi ve göz açıp kapayıncaya kadar gitti.

Ramadan orucunu tuttuk, Bizi tutan Ramadan orucuna tutulduk. Oruca tutulmuşun ağız kokusuna âlemlerin Rabb’i de tutkuludur. Böyle bir nimet olan oruç Ay’ı Ramadan, mâlesef artık on bir ay daha aramıza olmayacak.

Rabb’im , biz Ramadan’dan radı ve hoşnutuz, Ramadan’ı da bizden radı ve hoşnut olarak bul inşeAllah.

Rabb’im, kendi isyan ve günahlarımızdan dolayı bu sene bizden aldığın kulluğun nişânesi olan cemaatla namaz ve iftar misafirlerimiz gibi, oruçtan da bizi mahrum bırakma!

Rabb’im, İçerisinde ayetlerinin gizlenmeyeceği, evlerinin kapısını tekrar bize açmayı, bir binanın tuğlaları gibi kenetlenmiş hakiki cemaatlerle saf tutmayı bizlere nâsib et.

Ey Rabb’imiz!
“Yeni Dünya Düzeni” adı altında Dünya üzerinde mazlumların özelde ise müslümanların üzerine çevrilen oyun ve entrikalardan bizleri muhafaza buyur. Sensin bizim yegane sahibimiz. Bu kâfir ve zalimlerin tuzaklarına karşı ancak sana sığınıyor ve senden yardım istiyoruz. Ya Rabb’i, tağut, kâfir, şeytan ve tüm avanelerin tuzaklarını kendi başlarına tebdil eyle.

Ya Rabb’i! İslam alemine, Îlây-i Kelimetullah uğruna cehd eden zirve taliblerine, akrabalarımıza, komşularımıza, ailelerimize, ve bizlere hayırlar ver. Zulm, işgal ve işkence altında olan İslam coğrafyasındaki ensar ve muhâcir kardeşlerimize yardım eyle, onlara katından ordularını indir. İşgal altında, küresel küfür tarafından toplu soykırıma uğratılan İslam âlemine necât ver.

Ülke genelinde ziyaretleşmesinin yasak olduğu bu bayramın, ummetin vahdet şuuruna ererek hayra ve nura kavuşmasını nâsib etmesini Allah (c.c.)’dan niyaz ederim.

Ya Rabbim, Dunyamızı Ramadan, Ahirâtımızı Bayram Eyle,
Ramadan bayramınız mubârak olsun...

Abdulmuizz Fida
islam-tr.org Yönetim adına

عِيدٌ مُبَارَكٌ
تَقَبَّل اللهُ مِنَّا وَ مِنْكُمْ صالِحَ الْأَعْمَالِ

Bayramınız Mubârak Olsun.
Allah bizden ve sizden salih amelleri kabul etsin

ramadan Bayramı islam-tr.jpg

 

Ademoqlu

Sözünde duranlar; durdular sözünde..
İslam-TR Üyesi
Allahu Teala'nın, oruç tutan Müslümanlara bir ikramı, hediyesi olan Ramazan Bayramımız mübarek olsun.

Bayram yeni kıyafet giyen kimseye ait değildir. Bayram ancak; tevhidi gerçekleştiren ve vaad edilen gün için hazırlanan kimseye aittir.

/Şeyh Ebu Muhammed el- Makdisi
 
Son düzenleme:

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'u teâlânın selâmı, rahmeti, bereketi, mağfireti ve hidayeti cümlemizin ve cümle mü'minlerin üzerine olsun. Bayramımız mübarek olsun.
GERÇEK BAYRAM

"Behlül Dânâ bir bayram günü Abbâsî Halîfesi Hârûn Reşîd'in güzel elbiselerle halkının bayramını tebrik ettiğini görünce şöyle diyor:

“Bayram yeni elbise giyenler için değildir,
Bayram ancak azaptan emin olanlar içindir.

Bayram süslü bineklere binenler için değildir,
Bayram ancak hataları bırakanlar içindir.

Bayram kıymetli halı döşeyenler için değildir,
Bayram ancak sıratı geçenler içindir.

Bayram dünyanın süsüyle süslenenler için değildir,
Bayram ancak takvayı kendine azık edinenler içindir."

Bu incelikten sonra bayram bu sayılanlar değilse de bunlarla da güzeldir. İbn Teymiyye rahimehulahın esaret zamanında Cuma ya gidememesi üzerine yinede hazırlık yaptığı gibi yapmam gerekenleri yaparak sabaha hazır bulunmak çok güzeldi bir yere gidemesemde üzerime güzel şeyler giyip şaçımı taramak beni mutlu etti. İnşaallah bir sonraki bayramımıza birlikte olabilmeyi Rabbim cümlemize nasip eder. Tekrardan bayramımız mübarek olsun. Allah'a emanet olun anamın doğurmadığı kardeşlerim. ?
 

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah
Bu bayram forumda üye olarak geçirdiğim ilk bayramdı elhamdulillah.Her ne kadar şahsen aktif olamasamda MaşaAllah forum çok bereketli geçti.
Bayramınız mübarek olsun Rabbim amellerimi kabul eylesin ve bizleri bu Ramazan ayından günahlarımızdan arınmış olarak çıkarsın.Amin
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Qamar Al Quds

مجرد عبد
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah. Kıymetli abilerim, ablalarım ve kardeşlerim.
Rabbim tuttuğunuz oruçları, yaptığınız tüm ibadetlerinizi kabul etsin. Sizleri bu aydan arınmış bir şekilde çıkan kullarından eylesin.

Ramadan Bayramımız mübarek olsun size ve ehlinize hayırlar getirsin.

? Allah bizden ve sizden kabul etsin.
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt