Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2023 Sahurcular Konusu

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum, cümleten hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı sahurlar diliyorum herkese )

Kazananlardan olabilme ihtimalim olsa idi benimkini sana devretmiş gitmiştim )

Ailecek hasta girdiğimiz bu mübarek ayda, Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, hiç bir iz bırakmayacak şekilde, amiiinnnn... Ve Rabbim her tür ibadetimizi cümleten kabul buyursun, Allah'a emanetsiniz cümleten )

yüzyillardir sana ulaşmaya çalisiyoz
nerdesin yav.

Allah sifa versin en kisa zamanda abla.
duana amin.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i işittim şöyle buyuruyordu:

“İsrail oğullarında kendi aralarında kardeşlik bağı kurmuş iki kişi vardı. Bunlardan birisi günah işler, diğeri ibadetlerde müctehid idi (yani alim birisi idi). İbadetlerde uğraşan kişi, diğerini devamlı günah üzere görürdü ve ona:

−Bu işten vazgeç! derdi. Yine bir gün onu bir günah üzere gördü ve ona:

−Bu işten vazgeç! dedi. Günah işleyen kişi de:

−Sen beni Rabbimle baş başa bırak! Sen benim üzerime bir bekçi mi gönderildin? dedi. İbadetlerde uğraşan kişi de:

−Allah’a yemin ederim ki, Allah seni bağışlamaz! Ya da Allah seni cennete girdirmez! dedi. Derken ikisi de öldü ve her ikisi de âlemlerin Rabbinin huzurunda bir araya geldiler. Allah-u Teâlâ, ibadetlerde uğraşan kişiye:

−Sen Beni biliyor muydun? Yoksa benim elimde bulunanlara güç yetiren birisi miydin? diye sordu. Allah-u Teâlâ, günah işleyen kişiye:

−Git! Rahmetim ile cennete gir, dedi. Allah-u Teâlâ, ibadetlerde uğraşan kişi için de:

−Bunu cehenneme götürün! dedi.”

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Nefsim elinde olan Allah’a yemin ederim ki o kişi bir kelime konuştu, dünyasını ve ahiretini azaba sürükledi!”

Ebu Davud 4901

Dilin şerrinden ALLAH'a sığınırız. Amin.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
râsulullah ﷺ şöyle buyurdu;
"nice oruç tutanlar vardır ki onların oruçtan payı sadece açlık ve susuzluktur ve nice gecelerini ibadetle geçirenler vardır ki, o kişinin ondan payı sadece uykusuzluktur." | ibni mâce 1690

hayırlı sahurlar

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırlı sahurlar...

Ekli dosyalar

• IMG_20230326_050338.jpg
    IMG_20230326_050338.jpg
    81.4 KB · Görüntüleme: 45
eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Screenshot_20200521-230712.png

Hayırlı sahurlar

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
yüzyillardir sana ulaşmaya çalisiyoz
nerdesin yav.

Allah sifa versin en kisa zamanda abla.
duana amin.

Yüzyıl olmamıştır ya, oldu mu o kadar )

Amin kardeşim, Allah radı olsun )

Herkese şimdiden hayırlı sahurlar, Allah'a emanetsiniz cümleten )

A Çevrimdışı

Akansu55

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ- diyor ki:

“Rab’lerine dönecekleri için yapmakta oldukları işleri kalpleri ürpererek yapanlar var ya, işte hayır işlerine koşan ve hattâ bunun için yarışanlar onlardır.” (el-Mü’minûn, 60-61) âyetleri nâzil olunca Allah Rasûlü’ne:

“–Âyette zikredilenler, zinâ, hırsızlık ve içki gibi haramları işleyenler midir?” diye sormuştum. O da:

“–Hayır ey Sıddîk’ın kızı! Âyette anlatılmak istenenler, namaz kıldığı, oruç tuttuğu ve sadaka verdiği hâlde, bu ibâdetlerinin kabûl olup olmama endişesiyle korkanlardır.” buyurdu.

(Tirmizî, Tefsîr, 23/3175; İbn-i Mâce, Zühd, 20)

Hayırlı sahurlar

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
"Allah'ın yardımı ve kurtuluş, bütün mahlukattan umudunu kesip sadece Allah'a umut bağladığın an gerçekleşir."

Şeyhülislam İbn Teymiyye rahimehullahın şu net sözünü hayata geçirebilecek kadar anlayabilme gayretimin arasından, hepinize hayırlı sahurlar...
Allah azze ve celle salih amellerinizi kabul buyursun.

Üst Ana Sayfa Alt