Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru 2024 Kurban Bayramı Tebriği

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
2024 Kurban Bayramımız Mubârak Olsun
عِيدٌ الأضحى مُبَارَكٌ , تَقَبَّل اللهُ مِنَّا وَ مِنْكُمْ صالِحَ الْأَعْمَالِ
Kurban Bayramımız Mubârak Olsun. Allah bizden ve sizden salih amelleri kabul etsin
Genel olarak İslâm âleminin, özelde ise islam-tr.org üyelerinin Kurban bayramını kutlar, hayırlara vesile olmasını Rabb'imizden dileriz.

لَن يَنَالَ اللَّهَ لُحُومُهَا وَلَا دِمَاؤُهَا وَلَٰكِن يَنَالُهُ التَّقْوَىٰ مِنكُمْ
«O (kurbanlık hayvanların) ne etleri ne kanları asla Allah’a ulaşmayacaktır. Ancak sizden takva O’na ulaşacaktır.» [Hacc, 22/37]
İslam’ın şiarlarından (Hacc 36) ve şartlarından olup, Müslümanların İslam’ın hükümlerini yaşama ve uygulama göstergesidir Kurban.
İbrahim (a.s.)'la başlayarak 'İslam Ummeti'ne sadece Allah (cc) rıdası ve yakınlığını umarak Kurban kesip kan akıtmaya niyet ettiğimiz Kurban Bayramımız Mubârak olsun.
Bu niyyet ve bilinçle yeryüzünün her köşesinde Kurban eden ve, O'nun yolunda kurban olanlara da mujdeler olsun.

islam-tr.org Yönetim adına
Abdulmuizz Fida
Kurban 2024.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Başta mucahidlerimiz olmak üzere
Kurban Bayramımız Mübarek Olsun. Allah bizden ve sizden salih amelleri kabul etsin.

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizlerinde kurban bayramı mubarek olsun
تقبل الله منا ومنكم
Allah sizden ve bizden (ibadetlerimizi) kabul etsin
Rabbim İslam aleminin Birliği beraberliği ile müslüman kardeşlerimize yapılan zulümlerin durduğu Kudüs un özgür olduğu bütün İslam coğrafyalarında akan kanın durduğu bir yanımızın kan ağlamadığı bayramlara en yakın zamanda bizleri kavuştursun.

Bu son mahsun bayramımız olsun amiin

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (Subhanehu ve Teala) sizden ve bizden kabul etsin akhiler ve ukhtiler
Bu sene benim için ilk oldu. Allah (SWT) bizlere iman üzere tevhid üzere ölüm nasip etsin. Bayrama erişmeyi tekrardan bizlere nasip etsin. Eid Mubarak.

Not:Ben aşırı heyecan yapmışım kesmek konusunda. Kestim ElhamduLillah.
AbdulMuizz hocam Allah sizden radı olsun.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt