Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 3 Kürdü Diri Diri Yaktılar Haberi Yalan Çıktı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
3 Kürdü diri diri yaktılar haberi yalan çıktıBugün Türkiye'deki Doğan Haber Ajansı dahil bir çok haber organı tarafından servis edilen videoda El Nusra'nın 3 Kürdü yaktığı ile ilgili olduğu iddia edilen videonun Irak'ta 2011 yılında çekildiği ve 3 eşçinselin yakılarak cezalandırıldığı görüntülere ait olduğu ortaya çıktı.

07 Ağustos 2013 Çarşamba - 15:27

TIMETURK / Haber Merkezi

Doğan Haber Ajansı'nın servis ettiği 'El Nusra Suriyeli 3 Kürt'ü diri diri yaktı'' haberinin videosu 2011 yılında Irak'ta çekildiği ortaya çıktı. 2011 Nisan ayında Irak'ta çekilen görüntülerin, bazı grupların homoseksüellik ile suçladıkları 3 kişiyi yakarak cezalandırdıkları görülüyor.

DOĞAN HABER AJANSI'NIN GEÇTİĞİ HABER İSE ŞÖYLE;

2011 Yılında Irak'ta gerçekleşen ve Doğan Haber Ajansı'nın şimdi Suriye'de gerçekleştiğini öne sürdüğü olay ajans tarafından şöyle servis edildi: "Suriye’de El Kaide bağlantılı El Nusra Cephesi militanlarının gözlerini bağladıkları üç YPG üyesini üzerlerine yanıcı bir madde döktükten sonra ateşe vererek diri diri yaktığı iddia edildi. İslamcı militanlar dehşet anını saniye saniye kaydederek görüntüleri internet üzerinden yayınladı.

İran devlet televizyonu Press TV’nin haberine göre, Türkiye sınırına yakın Rakka’ya bağlı Tel Abyad kasabasında meydana gelen olayda PKK’nın Suriye kolu PYD militanlarıyla çatışan El Nusra militanları, yakaladıkları üç Kürt YPG üyesinin gözlerini bağladıktan sonra haklarındaki ölüm kararını açıkladılar.

El Nusra militanlarından biri daha sonra gözleri bağlı YPG militanlarının üstüne yanıcı bir madde döküp kurbanları yere ittikten sonra ateşe verdi.

Kurbanların diri diri yanış anları şeriatçı militanlar tarafından saniye saniye görüntülenerek internet paylaşım sitelerinde yayınlandı.

ASLINDA OLAY NEYDİ:

2011 Nisan ayında Irak'ta çekilen görüntülerin, bazı grupların homoseksüellik ile suçladıkları 3 kişiyi şeriat kuralları çerçevesinde yakarak uyguladıkları cezalandırma işlemi olduğu iddia ediliyor.Haberseyret'in haberine göre Irak'ta şeriat kanunları uyguladıklarını iddia eden bu gruplar gay olduklarını iddia ettikleri 3 kişiyi şeriat adına cezalandırıyor ve üzerlerine yanıcı bir madde dökerek diri diri yakıyorlar.

GRAPHIC US Alqaeda War Crime in Syria 3 Men Burned Alive - YouTube

Moderatör tarafında düzenlendi:
tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum

Allah razı olsun ahi, kusura bakmayın hakkınızı helal edin, velakin işimiz zor bu kafirler insanları kandırmakta ve biz Müslümanlar medyayı tam olarak kullanamadığımız için sitenize izinsiz ekledim.

Allah ın rahmet ve bereketi bu din için çaba sarfedenlerin üzerine olsun

Selam aleykum

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş kişi sadece islamı ve kardeşlerini sever ve güvenirse inşallah şeytanın dostları zarar veremez bana ne türklükten kürtlükten benim dostlarım islamını ishar etmişlerdir yaşasın ümmet bilinci

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ai şu nasıl bir başlıktır ya 3 kürdü cayır cayır yaktılar hahaha:) değiştirin bence yahu kürt kelimesi aşağılama amaçlı kullanılmasın takva önemli kürt de olbilir türk de ermeni asıllıda

A Çevrimdışı

amel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben haberi görünce tüylerim diken diken oldu. Ama ben inanmadım bu habere.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ai şu nasıl bir başlıktır ya 3 kürdü cayır cayır yaktılar hahaha:) değiştirin bence yahu kürt kelimesi aşağılama amaçlı kullanılmasın takva önemli kürt de olbilir türk de ermeni asıllıda

Yalan Haber olarak yayinlarken atilan baslik o. DHA .
Google da aramalarda cikmasi icin orjinalinin kalmasinda fayda var

Üst Ana Sayfa Alt