Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

6 Türkü öldüren askere altın madalya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail'in Mavi Marmara'ya kanlı baskınında 6 kişiyi öldüren İsrailli komando, "Başka seçeneğimiz yoktu" dedi. Askere kahramanlık madalyası verilmesi düşünülüyor.

İsrail'in Gazze'ye yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine yaptığı kanlı baskında yer alan ve 6 Türk vatandaşını öldüren bir komando Jerusalem Post gazetesine konuştu ve "Başka seçeneğimiz yoktu!" dedi.

Helikopterden gemiye inen 15. ve son komando olan S., iner inmez kendisinden önce inen askerler gibi metal sopalar ile saldırıya uğradığını söyledi, gemiyi "bir savaş alanı", gemidekileri de "katil paralı askerler" olarak nitelendirdi.

Bir yanına baktığında üç komutanının yaralı olarak yerde yattığını gördüğünü ifade eden S., komutanlardan birinin karnından, diğerinin dizinden vurulduğunu, üçüncü komutanın ise kafasına demir çubukla vurulduğu için kafatası kemiği kırık bir biçimde baygın yattığını söyledi.

Emir komuta zinciri gereği yönetimi otomatikman devraldığını anlatan S. aktivistlerin askerlerden iki tabanca çaldığını ve sürekli ateş ettiğini iddia etti.
Hayatlarının tehlikede olduğunu iddia eden S., “Bunlar hiç kuşkusuz teröristlerdi. Gözlerindeki katillerin öfkesi vardı ve bizi öldürmek için geliyorlardı" dedi.
Altı kişinin ölümüne yol açan S.'e kahramanlık madalyası verilmesi düşünülüyor.

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
Bir madalyada abd ye gönderelim...Fettullah yine konuştu(ruldu)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah bildiği gibi yapsın. Allah belalarını versin. Allah dünyada da ahirette de rezili rüsvay etsin ve bizim uyanışımıza vesile olsun.

E Çevrimdışı

ebu ismail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
allah israili kahretsin, müslümanlara birlik beraberlik nasib etsin, bizleri içten yıkan tekfir fitnesinide kaldırsın, çünkü tekfirciler israilin ekmeğine yağ sürüyorlar..

selam ve dua ile

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
allah musluman kardeslerimi korusun amin fakat ebu ismail tekfir bir fitne degildir serri bir hukumdur onun için serri bir hukume fitne demigelim ve boyle bir yazinin arkasindan tekfir konsunu açmaya gerek yok insh'allah

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ona bakarsan senin o sahde musrik sudi arabistanin krali amerikayla birlik onun ekmegine yag suruyorlar ve sizin arabistandaki takip etiginiz sahte seyhler satilmis sheyhler devlet adina fetva veren seyhlerde buna birsey demiyor amerika afghanistani vurmak için uçaklarini nerden geçiriyor ? arabsitandan peki o musrik olan taghut olan kral abdulseytan buna izin veriyor ondan sonrada ordaki seyhler bu serefsizi destekliyor sonra musluman kardeslerine harici diyor kafire karsi mucadele verenlere harici diyor onlara katil diyor amerikaya bir sey demiyor serefsizler nice ulemayi hapiste isgence yaptilar senin tekfirci dedigin kisiler allah sahidim olsunki muslumanlara daha çok yardim ettiler ve musrige karsi mucadeleyi nerde olursa olun onlar veriyor

simdi sa soruyorum kafirin ekmegine kim yag suruyo o taghut arabistan yonetcisine yag çeken seyhlermi ? yoksa o senin dedigin tekfircilermi ?

bari adam olun be en azindan su amerika kafirleriyle is birligi yapmayin be peygamber efendimiz salallahu aleyhi we selem yahudiler muslumanlari vurmaya baslayinca butun yaptigi ticarete son verdi

serefsiz suuda sorarsan ve onun sevinmesi için fetva veren seyhlere sorarsan yok biz onlarla ticaret yapiyoruz iliskileri kesemegiz HANI SEN PEYGAMBER EFENDIMIZ SALALLAHU ALEYHI WE SELM'IN IZINDEN GIDIYODUN HANI EHLI SUNNET WEL CEMAAT'IN ? HADIII PEYGMABER EFENDIMIZ SALALLAHU ALEYHI WE SELEMIN PESINDEN GITESENE KESENE BU IS BIRLIGINI AMERIKAYLA IS BIRLIKCI KAFIR!!!! BIRAKSANA HAPISE KOYDUGUN SEYHLERI BIRAKSANA ONLARA ISGENCE YAPMAYI BIRAKTA DISARI ADAM GIBI INSANLARI KAFIRLE MUCADELE ETMEYE YOLLAYAN SEYHELRE YOL VERDE INSANLARI UYANDIRSINLAR BIRRR AMERIKAA ICIN KACTANE SEYHI ATTIN HAPISANEYE HAçLI KOLYEYI TAKTIN BOYNUNA KAFIRLERE KARDES DEDIN MUSLUMANA ZULM ETTIN SIZ NEYIN MUSLUMASINIZ BEEE

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
tewhid el hak kardeş konuyu lütfen polemiğe götürme. Düşmanımız israil , kafirleri bırakıp müslümanlarla tartışmak kimseye fayda etmez. Ancak sorun bu kendi aramızda çıkan tartışma,çekememezlik,hased,kin adına ne denirse densin.

Ebu ismail kardeş tekif derken tekfir hastalığını kastetmiş olsa gerek ki bu durum şeri hükümden önce şeri bir hatayı göstermektedir. Tekfir elbette islamda vardır ancak tekfir hastalığı olan müslümanı tekfir islamda en büyük şeri hatalardan biridir. Diğer tarafdan değinmiş olduğunuz kafir yöneticileri sevmek ya sevdirmeye vesile olmak da en az bunun kadar daha tehlikeli bir durumdur.

Hep düşünürüm artık bu düşüncem hayalde mi kalacak bilmiyorum orta yolu islam aleminin bulması çok zor görünüyor. Kimilerine göre kimileri tekfirci oluyor , kimilerine göre de kimileri müşrik oluyor. Sorun iki tarafın birbirine atfettikleri sorunları kendi içlerinde görmemeleri veya görmek istemeyişleri. Dışarıdan bakdığımız zaman iki tarafın da doğru ve hatalı yanlarını görüyoruz. Bu konularda vakar olmamız lazım.

Öncelikle şu hatalı konusunu kaldırıp birbirimizi hatalarımızla sevip kollamamız lazım. Doğrusuyla eğrisiyle tevhidi çizgide bir elin parmakları olmadığımız müddetçe biz burada çok yazar çok karalar çok kalp kırar ama hiçbir yol kat edemeyiz Allahu alim.

H Çevrimdışı

Haci mehmet

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bakin kardesimiz kales israilin yaptigi vahsi rezaletlerinin birisini müslumanlara ibret olsun diye aciklamaya calisiyor.

Diger kardesimizde hemen tekfir konusunu ortaya atiyor.

Allah rizasi icin kafirlere karsi tek vucut olalim

kahr olsun israil kahr olsun amerika ve mutefikleri kahr olsun o belam rezil islamin birligini
Bozanlara
ALLAH Ü EKBER ALLAH Ü EKBER ALLAHÜ EKBER

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayin konuyu polemige ben goturmedim niye duga yaparken o konuyu karistiriyo ebu ismail kardesimiz ? o zaman bende ona oylece bakipta cevap vermim ben o konuyu açmak istemedim ama burda kafire karsi dua ederken o konuyu o kardesimiz karistirdi bi daha dua edince insh'allah adam gibi dua etsin sahtekar gibi degil birleselim insh'allah ama herkes birbirne laf atarsa birlesemeyiz yaww ben anlamiyom niye duasinda hemen tekfirciler diyor ya niye konuyu orya goturuyor illa bi tatsizlik cikaracklar seyh abdullah azzam rahimehu allah ne diyor fatih sultan mehmed istanbulu feth ederken papazlar ihtilafa dusmustu yani bolunmustuler ya bolunmeyelim once bi musrikleri yenelim odan sonra bazi ihtilafli konulara bakariz iste muslumanlar ihtilafa dusuruldu ve bolundu aha iste" bir model duasinda hemen tekfirci diyorrr tartismaya yol açiyor bende dayanamiyorum ceap veriyorum ondan sonra hic bitmez

ALLAH islam dusmanlarini perisan etsin muslumanlari birlestirsin insh'allah AMIN

hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
slogan atmak kolaydır.

önce sahih akide... önce faydalı ilim...

yoksa israil zor yıkılır.

E Çevrimdışı

ebu ismail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kusura bakmayin konuyu polemige ben goturmedim niye duga yaparken o konuyu karistiriyo ebu ismail kardesimiz ? o zaman bende ona oylece bakipta cevap vermim ben o konuyu açmak istemedim ama burda kafire karsi dua ederken o konuyu o kardesimiz karistirdi bi daha dua edince insh'allah adam gibi dua etsin sahtekar gibi degil birleselim insh'allah ama herkes birbirne laf atarsa birlesemeyiz yaww ben anlamiyom niye duasinda hemen tekfirciler diyor ya niye konuyu orya goturuyor illa bi tatsizlik cikaracklar seyh abdullah azzam rahimehu allah ne diyor fatih sultan mehmed istanbulu feth ederken papazlar ihtilafa dusmustu yani bolunmustuler ya bolunmeyelim once bi musrikleri yenelim odan sonra bazi ihtilafli konulara bakariz iste muslumanlar ihtilafa dusuruldu ve bolundu aha iste" bir model duasinda hemen tekfirci diyorrr tartismaya yol açiyor bende dayanamiyorum ceap veriyorum ondan sonra hic bitmez

ALLAH islam dusmanlarini perisan etsin muslumanlari birlestirsin insh'allah AMIN

ey iki yüzlü kişi... hem bana kardeşim diyceksin ? hemen arkasındanda ağıza alınmıycak hakaretler ediceksin ? işte senin gibilerin zavallılığı burada yatıyor.. samimiyet yok sizin gibilerde.. neymiş efendim tekfir konusunu açmışım.. açarım arkadaş yazdığımda bir yanlış yok.. yarası olan gocunsun.. seninde yaran varki hemen atlamışsın sazan gibi.. ikiyüzlülüğünden biriside abdullah azzam mevzusunu açmandır... sizin gibiler abdullah azzamı tekfir edersiniz.. siyasete onay veriyor diyerekten.. açıklamalrını çarpıtırsınız.. ondan sonrada cihad üzerinden nemalanırsınız.. açık açık desene ben tekfirciyim ben hak yayınlarını okurum... burayada ortalığı bulandırmaya geldim diye yazsana mertçe...

evet müslümanları tekfir edenler birer pisliktirler... tekfir'i kendi çıkarları için kullananlarda birer pisliktirler ve haricidirler... müslümanların arasındaki en büyük fitnelerden biride bu tekfir hastalığıdır... evet kendine tawhid nikini alan zavallı sende bu hastalardan birisin...

senin gibiler ne zaman cihadcı oldular merak ediyorum doğrusu ? yolunu takip ettiğin o malum kitapçıların alayıda ismini saydığın cihad önderlerine KAFİR derler ! bunuda iyi biliyorsun dimi ?

bak senden başka kimse benim yazdıklarıma olumsuz bişey demedi... demekki arıza sende..

sahi ağzından salyalar saçarak saldırmanın sebebi sakın benim avatarımdaki şeyh ebu said el yarbuzi hocamızın resmi olmasın sakın ? hadi ebu said hocayıda tekfir etde millet anlasın senin zihniyetini... yok eğer tekfir etmem saygı duyarım diyorsan şayet? o zaman kendinle çelişki içindesin demektir...

selam ve dua ile

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
simdi bana ifitira attin hadi desene hangi muslumani tekfir ediyorum senimi tekfir ettim ? yoksa sen gaybiumi biliyorsun karsdesim dediysem ne kadar dedigine sinirlendiysem bile genede muslumansin kardesimsin hakaret etmedim dogrulari soyledim butun suudi hakkinda hadi gelde bana zittini soyle ? hangi muslumani tekfir ettim ? daha ne oldumu bilmeden bana iftira atin el hamdulillah evet dedigin gibi tekfirciyim ama kafir tekfircisi musulmani niye tekfir edeyimki ? ben haricimiyim ? hadi simdi benim muslumanlari tekfir etigime bir delil getir bi iznillah ve yalan soyluyosan hakimi helal etmem hadi tekfirci harici olduguma bir delil getir hadi bismillah bekliyorum hukumetlerden bahsediyorsan evet bugunki regimlerin hepsi kafir regimidir onlarla yoneten herkes taghuttur musriktir bunu sakliyacak ne var ? hadi istiyorsan tartisalim ama delil olarak tartisalim bi iznillah eyerki onlara musluman diyorsan bana delilerini sun

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
hadi abdullah azami tekfirmi ettim ? nerde goster bana ? yani tekfir etimde haberim yoksa bana haber verde bende ogrenim nerede ne zaman tekfir ettim ?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ben saldirmadim ama senin o hocalarin o arabistanin seyhleri resmen taliban kardeslerimizede harici der ebu muhammed el makdisiyiede harici der bn ladinede harici der kim suud bugunki hukumetlere kafir derse onada harici der mesela cennete davet sitesinde gormustum ebu emrenin akidesine bakarsan mucahidler haricidir ben o minehcdende gectim tekfirde asiriliga giden minhecdende gectim el hamdulillah 1 ayi gecti donus yaptigim yani ben burda bir sey saklamiyorumki

E Çevrimdışı

ebu ismail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sen nerden biliyorsun benim kralcı olduğumu ? bu iftira değilde nedir ? o kadar atıp tutmuşsunki meydan boş.. yazdıklarının hepsi birbiri ile çelişiyor... senin gibiler ancak tartışma ortamlarından hoşlanırlar... tartışmak ise şeytanın sevdiği bir ameldir... sende ilim falan yok.. sloganik konuşuyorsun... bu yüzden senin gibilerle işim olmaz.. git önce ilim öğren.. resulullahın metodunu öğren... bak bakalım senin gibimi yapmış...

selam ve dua ile

E Çevrimdışı

ebu ismail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kim; kelime-i tevhid namaz … vs. vs. İslam alametlerinden birini izhar ederse, o kimseye İslam hükmünü vermek, arkasında namaz kılmak, kestiği eti yemek vb. Müslümanlara yapılan muameleyi yapmak vaciptir.
Böyle bir kişiye başka türlü muamele yapmak veya Allah’ın kitabı ve Rasulu (sav)in sünnetinden açık delil olan ve muteber şeri manisi olmayan açık bir küfür fiilini göstermediği sürece küfür hükmünü vermek caiz değildir.

Sahih hadiste Peygamber (sav) şöyle buyurur:
‘ Kim namazını kılar, kıblemize yönelir, kestiğimizi yerse o Müslüman dır. Allah ve Rasulu (sav) in zimmetine sahiptir.’
(Buhari)

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ya ben ebu said hocayi tekfir etmek istersem sendenmi çekinecem insanlardanmi çekinecem ? bir insan musrikse kafirse allah için tekfir edeirm kimsedende çekinmem bir insan muslumansa allah için kardesim gibi gorurumm ne kadar yanlislarida olsa genede kardeslerimdir ne kadar bazilarinakarsi sinirleniyorsam genede kardesimdir

E Çevrimdışı

ebu ismail

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillahi Rabbil Alemin. İslam ülkelerinde yaşayan insanların, kati delille İslam a muhalif olan bir fiil gösterdikleri sabit olmadığı sürece, asl olan Müslüman olmalarıdır. Madem ki senin meselen galibuzzan üzerindedir, yani o insanların Müslüman olmamalarını tercih edecek bir zan vardır. Tekfirde yapılacak hatanın sonuçları, insanlara İslam hükmü vermede yapılacak hatanın sonuçlarından daha ağır olduğu için onların kafir olmalarını tercih eden galibuzzan yerine, onların Müslüman olmalarını tercih eden zayıf zanna öncelik vermemizin daha doğru ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum..

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
ben buraya tartismaya gelmedim dua etmeye geldimki senin o duani gorunce sinirlendim ve hala bekliyorum ne zaman abullah azami tekfir ettim ? bi kere senin o dinledigin hocalar ebu enes ebu emre suud seyhlerini takib ederler ben senin kralci oldugunu onlara gore soyledim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt