Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

9 Afgan askeri silahlarıyla birlikte Talibana katıldı

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
8 Afgan askeri daha Taliban'a katıldı

Tevhidigenc.com Haber Merkezi

Taliban'ın resmi sitesinde yapılan açıklamada, 8 Afgan askerinin Taliban'a katıldığı belirtildi.

Taliban'ın sitesindeki açıklamaya göre, Nangarhar vilayetinde 8 Afgan askeri Taliban'a katıldı. Taliban, askerlerin silahlarıyla birlikte Hisarak bölgesinde teslim olduğunu açıkladı.

Açıklamada, "Kendilerini mücahidlere teslim eden askerler, mücahidlerle birlikte yerli ve yabancı terörist güçlere karşı savaşmaya yemin ettiler" denildi.

İsimleri, Kamal Khan, Hasta Gul, Now Shahr, Zar Alam, Gul Rahman, Ghazi, Gul, Omara Khan olarak verilen askerlerin Taliban tarafından sıcak karşılandığı bildirildi.

Öte yandan Uruzgan bölgesinden Serdar Muhammed adlı bir Afganistan askerinin Taliban'a teslim olduğu belirtildi.

1 Nisan 2013 tarihinde de Afganistan’ın Uruzgan Vilayeti’ne bağlı Dihrawud ilçesinden 16 Afgan askeri Taliban Hareketi’ne katılmıştı. Kalaşnikof silahlarını Taliban savaşçılarına teslim eden askerler aynı zamanda Taliban savaşçılarıyla omuz omuza dinlerini ve ülkelerini korumak için ellerinden gelen tüm çabayı sarfedeceklerine dair söz vermişlerdi.

Taliban savaşçılarının, Afgan askerlerin saflarına katılmasını memnuniyetle karşıladığı ve bunu kendileri için bir ‘zafer’ olarak gördüğü de belirtilen haberde son zamanlarda Afgan ordusundan kopmaların giderek arttığına işaret edildi.
 
Üst Ana Sayfa Alt