Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ABD'nin Amacı Müslüman'ları Bölmek

A Çevrimdışı

*adnan*

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ABD'nin Amacı Müslüman'ları Bölmek
Yayınlama zamanı: 18 Şubat 2007, 21:41

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, iki günlük resmi ziyaret için geldiği İran'ın başkenti Tahran'da Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad ile görüştü.

Tahran'a dün gelen Esad görüşmede, ''Bölgedeki Amerikan siyasetinin başarısız olduğunu ve Washington'un, Müslüman ulusları arasında bölünmeler yaratarak amacına ulaşmaya çalıştığını'' söyledi.

Ahmedinejad da görüşmede, Müslüman ülkelere birlik içinde olma çağrısı yaparak, ''ABD'nin bölgede barış ve istikrarı sağlamak istediğini iddia ettiğini, ancak amacının Siyonist rejimi ve kendi konumunu güçlendirmek olduğunu'' ifade etti.

Ahmedinejad ayrıca, Filistin'in rakip grupları Hamas ile El Fetih arasında birlik hükümeti kurulması için varılan anlaşmanın memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Ahmedinejad'ın 2005'te göreve gelmesinden bu yana İran'ı ikinci kez ziyaret eden Esad, bugün dini lider Ayetullah Ali Hamaney ile görüşecek.


Kaynak: TevhidHaber
 
K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
valla bende hayret ettim el fetihle hamasın birleşmesinden
rabbimizin lütufu ne diyem..
inş müslüman kardeşlerimiz hakkında en hayırlısı olur
 
Üst Ana Sayfa Alt