Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Abdulkadir Geylani -fuyuzatı Rabbaniye

A Çevrimdışı

Aşk-ı_İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İbrahim ateşe atılınca onunla beraber idim.
Ateş ancak benim duam ile soğuyup yakmaz oldu.

İsmâil’e bedel getirilen koç ile beraber idim.
Koçlar ancak benim gönül cömertliğimle indi.

Yakub’un gözü kapanıp kör olduğunda anunla beraber dim.
Yakub’un gözleri ancak benim nefesimle iyileşip şifâ buldu !

Yüceye çıkarken İdris ile beraber idim,

Onu Firdevs’e en güzel CENNETİME oturttum !

Musâ Rabbine munacaat ederken beraberinde idim,
Musâ’nın asa’sı benim asamdan meded gördü !”

( Füyûzât-ı Rabbâniyye, Şeyh Abdülkadir Geylâni, Çeviren Celâl Yıldırım, sayfa 74. Bedir Yayınevi 1975 ). Ve bunun gibi daha başka sözler.

ط Çevrimdışı

طالب القرآن

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu durumda şiir gerçekten Abdulkadir Geylani'nin ise (!), İbrahim a.s'ın yanında olan Abdulkadir Geylani'ymiş yani..

Bu anlattığının delili neymiş, neye dayanarak inandınız böyle bir şeye?

Hani delil soruyorsunuz ya bir başka konuda, güzel bir şey bu delil sormak. Ama her konuda sormak gerekiyor:

Allah bilir.Öldürdü diyenden de delil isterim öldürmedi diyenden de delil isterim?

Bu konuda: https://www.islam-tr.org/konu/istisare-fatih-kundaktaki-kardesini-katletti-mi.46397/

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulkadir Geylani (RahimehUllah) Bir de şöye der,

"Allah’tan başka herşey puttur.
Allah’a ancak, O’ndan başka herşeyi terkeden kimseler yaklaşabilir.
Eğer O’nu bilseydiniz başkasını inkar eder, sonra da O’nun gayrısını O’nun vasıtasıyla bilirdiniz.
Teslim ol, rahat bul."

Bunu o cüppeliye anlatsanız iyi olur.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Batıl tasavvuf ehlinin en çok kullandığı ve kirlettiği isimlerden birisi: Abdulkadir Geylani (Rahimehullah)

Ahde Vefa Çevrimdışı

Ahde Vefa

Üye
İslam-TR Üyesi
SubhanAllah resmen şirk içerikli bir şiir. Gökte ve yerde sadece tasarruf hakkı alemlerin Rabbi Allahu teala ya aittir. O hiç bir kararında, hiç bir uygulamasında kimseyi kendisine ortak etmez. Çünkü bir kimsenin yeryüzünde tasarruf hakkına sahip olabilmesi için Yaratan Rezzag ve Malikül Mülk yani bütün mülkün sahibi olması gerekir. Onun için tek hükmeden ve karar veren ancak ve ancak Allahtır.

Üst Ana Sayfa Alt