Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Abdullah Erkan, Hadis İnkarcısı Cübbesiz Mahmud'un Haddini Bildirişi

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdullah Erkan, Hadis İnkarcısı Cübbesiz Mahmud'un Haddini Bildirişi

Bugün denk geldiğim yaklaşık 4 - 5 senelik bir video serisinde sadece Kur'an yeter diyen Hadis inkarcısı cübbesiz / imansız Mahmud ile tartışmak üzere Abdullah Erkan isimli itikadi durumu ve şahsiyetini tanımadığım kişi davet edilmiş ve 3 bölüm halinde videolar yayınlanmıştır.
Abdullah Erkan, Cübbesiz Mahmud isimli zat heva ve yoruma dayanan çürük iddialarını çürütüp, çaresiz kaldıkça taraftar ve amigo seyircilerin seviyeyi düşüren soru ve çarpık ithamlarına da cevab vererek bu küfür zihniyetini oldukça açık bşir şekilde rezil etmiştir.
Bu sebeble faydalı olabileceğini düşündüğüm bir tartışmayı buraya eklemeyi uygun gördüm.

Hicret Vakti Çevrimdışı

Hicret Vakti

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün Cübbesiz Youtube'da geri sayıma Hadis eleştirdiği videoyu koydu. Yani videonun sadece kapağı ve başlığı gözüküyor ama video izlenmiyor. Neyse ben başlığı okudum güya Sahabelerin(r.a.) büyüklerinin Nebi(a.s.)'ye suikast düzenlemesiyle alakalı bir hadis(!) varmış. Tabii bu başlığı okuyup kapağı görünce, zayıf veya uydurma hadislerle, hadis bilimini itibarsızlaştırmaya çalışacağını hemen tahmin ettim. Sonra konuyla alakalı rivayetleri araştırdım ve buldum. Sonra şöyle bir şey yaptım:
Cübbesizin o videosunun altına gidip yorum attım. Video daha gönderilmemis olmasına rağmen yorum atılabiliyordu. Yorumumda Cübbesizin bu videoda falanca kaynaktaki falanca uydurma hadisi kullanacağını ve bunu yaparak hadis bilimini itibarsızlaştırmaya çalısacağını yazdım. Garanti olsun diye bir kaç kaynak daha verdim. Neyse akhiler cübbesizin videosu yayınlandı. Aynen de ilk dediğim kaynaktan almıştı...
Hatta direk aldığı kaynakta müellif bu rivayetin uydurma olduğunu yazmıştı. Yani Cübbesiz Mahput açıp okusa "uydurma" yazdığını görücekti...
Fakat bu adamların ergence internetten bulduğu seylere atladığını çok iyi biliyoruz. Zaten Cubbesiz'in videolarına bakarsanız ilmi bir değeri yoktur. Ekrana bir hadis veya hoca koyar, rasyonel bir şekilde yaklaşır ve kendi aklına uymadığı için reddedip dalga geçer, videoyu sonlandırır. Böyle yaparak dini kurtardığını zanneder. Her neyse geçelim bu cehl mikapı... Ben böyle tahmini tutturunca Cübbesiz'in fedaileri yoruma üşüştü hatta Kendisi de hemen yazdı. Cübbesizin zaten yüzü olsa böyle yapmaz, klasik kendini savunmaya kalktı. Müritleri ondan beter cehli mürekkep. Aslında benim amacım şuydu: Bu tarz adamların hadisleri itibarsızlaştırmak için zaten ehlisünnetin zayıf ve uydurma olarak niteledikleri hadisleri kullandığını farkettirmek. Bu amacımı yorumda da belirtip amacımın kahinlik olmadığını belirtmiştim. Anlayan anlar...

Üst Ana Sayfa Alt