Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Açık Kalp Ameliyatında Doktor, Hemşire Kavgası

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Açık Kalp Ameliyatında Doktor, Hemşire Kavgası :islam-tr:

Konya’da özel bir hastanede açık kalp ameliyatı sırasında 33 yaşındaki uzman doktor M. G. , kendisine ameliyatta yardım etmediğini ileri sürüp tartıştığı hemşire 26 yaşındaki H. A. ‘nın iddiaya göre üzerine yürüyüp boğazını sıktı. Kavga ameliyathanedeki görevliler tarafından müdahele edilerek kısa sürede sona erdi. Ameliyatı tamamlanıp yoğun bakım ünitesine alınan 63 yaşındaki hasta İ. Ç. de emboli (ani damar tıkanması) ve beyin kanaması sonucu 10 gün sonra yaşamını yitirdi. Hastane başhekimliği olayla ilgili soruşturma başlattıklarını söyledi.
Olay, özel bir Üniversite hastanesinde 9 Ağustos Salı günü meydana geldi. Hastanede görevli Kalp Damar Uzmanı M. Ö. ‘nün hastası olan 63 yaşındaki İ. Ç. , açık kalp ameliyatına alındı. M. Ö. ‘ye yardımcı olarak ameliyata uzman doktor M. G. de katıldı. Ameliyat yaklaşık 5 saat sürerken, son yarım saatinde uzman doktor M. G. ile ameliyatta görevli hemşire H. A. arasında malzeme vermediği ve bağırarak tepki gösterdiği iddiasıyla tartışma başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken iddiaya göre uzman doktor M. G. , hemşire H. A. ‘nın üzerine yürüyerek boğazını sıktı. Ameliyata doktor M. Ö. , devam ederken, kavgada diğer görevlilerin müdahalesiyle sona erdi. Hemşire H. A. ‘da ameliyathaneden uzaklaştırıldı. Ameliyatı tamamlanıp yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan hasta İ. Ç. 10 gün sonra emboli (ani damar tıkanması) ve beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.
Ameliyat sırasında diğer doktora yardım ettiğini öne süren H. A. , doktor M. G. ‘nin kendisine niçin yardım etmediğini ileri sürerek aralarında tartışma yaşandığını ve çıkan tartışmada M. G. ‘nin üzerine yürüyüp boğazını sıktığını iddia ededek, “Anestezi doktoru ve teknisyen arkadaşların müdahalesiyle kurtuldum. “dedi.
Olayın ardından, darp edildiğine dair sağlık raporu alan hemşire H. A. , doktor M. G. hakkında Sağlık Bakanlığı ile Başbakanlık İletişim Merkezi’ne müracaatta bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:
” BİMER’e verdiğim dilekçemin sırasıyla İl Sağlık Müdürlüğü, daha sonra YÖK Hukuk Müşavirliği ve buradan da çalıştığım hastaneye sevk edildiğini gördüm. Tabi bu tablodan ne olduğunu anlayamadım. Onun sonucunu bekliyorum. “dedi.
HASTANIN ÜZERİ KAPATILDI
Yaşanan arbede sırasında hastanın üzerinin kapatıldığını ifade eden H. A. “Bu olay yaşanırken hasta narkozun etkisi ile uyuyordu. Pompadan çıkmıştı ve açık olan ameliyat bölgelerini kapatmaya geçmiştik. Hastanın üzerinde de bone vardı. Zaten doktor M. Ö. de biz tartışırken hastanın kalbine bir şey gelmesin diye üstünü kapatmaya çalıştığını gördüm. ” şeklinde konuştu.
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Özel Başhekimliği , yaşanan olayı doğrularken, açılan soruşturmanın halen devam ettiğini bildirdi. Hastanın ölüm nedeninin yaşanan kavgadan kaynaklanmadığını ifade eden yetkililer, “Hasta ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde tedavi görürken emboli ve beyin kanaması sonrası hayatını kaybetmiştir” dedi.

Haberin videosu Tıkla :

Aç?k Kalp Ameliyat?nda Doktor, Hem?ire Kavgas? haberi | Haber, Haberler, ?nternet Haberleri, Tarafsiz Haberler

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahtan adamcağız narkozun etkisiyle uyuyomuş yoksa kalbi zaten sakat...

SİYAHSANCAKLI Çevrimdışı

SİYAHSANCAKLI

Üyeliği İptal Edildi
Banned
maalesef hastanelerde bu tip vakalar hayli çok heleki ameliyeta alınan insanlarda onları ameliyat yapan doktorlarda vicdani hiç bir muhasebe yapılmıyor..oradaki bir insan değil sanki bir kobay..eğerki hasta orada yapılan hatadan dahi ölse her açık bir şekilde hekim hatası olarak görülüp kapatıyorlar..para için ameliyat yapanmı dersiniz,yoksa görevi içinmi bunu yapıyorlar bilemezsiniz..ama şunu bilmelisinizki Allah rızası veya insanlık için yapılan bir eylem yok...

Üst Ana Sayfa Alt