Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Acun Ilıcalı El-Kaidenin ölüm listesinde

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Batı kültürünü Türk halkına sevdiren birisidir Acun. Fakat benim anlamadığım El-Kaide niçin onu suikast listesine dahil etti. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Zaman gazetesinin bügünkü haberi;

Tekirdağ'da yapılan El-Kaide operasyonunda el konulan 6 bilgisayardaki şifreli krokiler, polis tarafından kırıldı. Bilişim uzmanları tarafından çözülen bilgisayarlarda; Acun Ilıcalı, Adnan Oktar, Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat'ta bir sinagogla ilgili krokiler çıktı.

Zanlıların Google Earth programından temin ettiği krokilerin bulunduğu adreslerin önünde, görüntü ve fotoğraf çektiği ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, 2 ay önce Tekirdağ Emniyet İstihbaratı, El-Kaide'nin Afganistan'daki kampında eğitim gören ve iki yıl önce Çorlu'ya gelen bir kişiyi adım adım takip etti. Planlı istihbarat çalışmasında El-Kaide Türkiye grubunun Çorlu ve İstanbul Büyükçekmece'deki hücre evleri tespit edildi. Polis, örgüt üyelerinin ciddi miktarda patlayıcı madde temin ettiğini ve hedef seçtikleri yerlere bombalı eylem hazırlığında olduğunu belirleyince, takibi operasyona dönüştürdü. Çorlu'da 8, İstanbul'da ise 4 El-Kaide üyesi gözaltına alındı. Tekirdağ Emniyeti'nde sorgulanan 12 kişiden 2'sinin Çeçen, 2'sinin Azeri kökenli, 8'inin ise Türk olduğu ortaya çıktı.

Polis, örgüt evlerinde yaptığı aramalarda, Çorlu'da 5 tüfek ile 5 tabanca, Büyükçekmece Kamiloba Mahallesi İstanbul Caddesi Yenikent Sitesi'ndeki bir dairede ise 22 kilogram patlamaya hazır araba alarmı ile patlamaya hazır C-4 bomba ele geçirdi. Ekipler, evlerde ele geçirdiği 6 adet dizüstü bilgisayara da el koydu.

Bilgisayarlar ilk incelemenin ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Terör Daire Başkanlığı'na gönderilirken, bilişim polislerince örgüt üyelerine ait bir bilgisayardaki şifreli dosyalar kırılınca, suikast listesine ulaşıldı. El-Kaide üyelerinin TV programcısı Acun Ilıcalı ile Yazar Adnan Oktar hakkında istihbarat topladığı ve keşif yaptığı ortaya çıktı. Şifreli dosyada Ilıcalı ve Oktar'ın ev ve iş yeri adreslerine erişildi. Ayrıca örgütün bilgisayarlarından Koç Müzesi, Amerikan Büyükelçiliği ve Balat'ta bir sinagogun krokileri çıktı.

Yaptıkları araştırma sonunda adresleri temin edilen teröristlerin, Google Earth'den kroki çıkardığı ortaya çıktı. Ayrıca bu adreslere ait bina önlerinde kamera ve fotoğraf makineleriyle gizlice çekilmiş görüntüler de bulundu.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kimi karalıyorlar El-Kaideyi mi? Zaten tüm dünya karalamadı mı? Tekirdağ emniyet müdürlüğü belgeler ele geçirmiş. Bu haberi bi googlede ara ne tür sonuçlar çıkıyor karşına. İftira demek kolay ama delil nerde?

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İhlas suresi ile alay eden klip kimindi?
o serseriyi bile hedefe koymamışlar da ılıcalı neden vurulsun ki?

sonra, kaide nin türkiye sınırları içinde, sırf halka olan tarihi muhabbet ve merhametten dolayı, ve avamın uzun seneler boyunca tebliğ görmesi ve dini yeterince öğrenmesi için zamana ihtiyaç oldugu gibi sebeblerle; tek taraflı eylemsizlik kararı var zannedersem, ve yıllarca da böyle sürecek gibi..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
henüz bu belgelerin gerçekten var olduğuna, böyle planların var olduğuna emin değiliz net konuşup bunların peşine düşmek doğru değil.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İyide emniyet müdürlüğü niçin bu şekilde açıklamış. Adamların işleri güçler yokta yalan haber yaymakla mı meşguller?
Peki adnan oktarın listede olmasına ne diyorsunus bu da mı iftira?

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amerikan düşünce kuruluşları el kaide ile alakalı küçük düşürücü haberler yayılması gerektiğini söylerler ki insanların gözünden düşürülsünler.bu da onlardan biridir.türkler de abd ile birlikte çalıştığı için bu planı bilinçli bir şekilde uyguluyorlardır

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Haber İFTİRA DEĞİL DOĞRU
kaynak: radikal gazete, haberturk, stargazete, milliyet, zaman, beyazgazete vsvs.
bu siteyi destekleyen haber7.com siteside bu haberi vermektedir!

ACUN ILICALI'DAN AÇIKLAMA

Acun Ilıcalı konuyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada: 'Ben kadere inanan bir insanım, alnımıza ne yazıldıysa o yaşanır, emniyet teşkilatımıza teşekkür ederim, onlar gereğini yapacaktır.'
kaynak: milliyet

arkadaşlar inanmıyorsanız googlfe arayın. Oda tatmin etmezse gazetici kılığında tekirdağ emniyetini arayın

A Çevrimdışı

Aolis

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey iman edenler, herhangi bir fasık size bir haberr getirecek olursa, onu iyice tahkik edin, doğruluğunu araştırın. Yoksa, gerçeği bilmeyerek, birtakım kimselere karşı fenalık edip sonra yaptığınıza pişman olursunuz. Hucurat-6

El-kaidenin Türkiye de eylemsilik kararı olduğu bir gerçek.. Geçenlerde de Amerikan Konsolosluğunu yapılan saldırıda direk olarak El Kaideye yıkılmış arkasından DHKP-C nün bu saldırıyı düzenlediği ortaya çıkmıştı..Ondan iyi araştırmak olayları incelemek lazım..Ben genel itibariyle bu tarz operasyonların, yok su kadar patlamaya hazır bomba var yok Acunu da öldüreceklermiş gibi şeyleri asılsız, karalama kampanyası olarak görüyorum ,Acuna kadar kimler var işleri güçleri yok adamların Acuna suikast düzenleyecekler kulağa saçma geliyor yani..Hani biraz avam bir üslup kullanıyorum su an ama harbi aptalca geliyor bana:)

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
avukat sıtkı polis gerçekten böyle bir açıklama yapmış olabilir, ben polis açıkladıysa doğrudur demedim zaten bu tip şeyler olduğundan dolayı temkinli olmak lazım.

A Çevrimdışı

Avukat Sıtkı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ey iman edenler, herhangi bir fasık size bir haberr getirecek olursa, onu iyice tahkik edin, doğruluğunu araştırın. Yoksa, gerçeği bilmeyerek, birtakım kimselere karşı fenalık edip sonra yaptığınıza pişman olursunuz. Hucurat-6

El-kaidenin Türkiye de eylemsilik kararı olduğu bir gerçek.. Geçenlerde de Amerikan Konsolosluğunu yapılan saldırıda direk olarak El Kaideye yıkılmış arkasından DHKP-C nün bu saldırıyı düzenlediği ortaya çıkmıştı..Ondan iyi araştırmak olayları incelemek lazım..Ben genel itibariyle bu tarz operasyonların, yok su kadar patlamaya hazır bomba var yok Acunu da öldüreceklermiş gibi şeyleri asılsız, karalama kampanyası olarak görüyorum ,Acuna kadar kimler var işleri güçleri yok adamların Acuna suikast düzenleyecekler kulağa saçma geliyor yani..Hani biraz avam bir üslup kullanıyorum su an ama harbi aptalca geliyor bana:)

Genç sen bu olayı demekki iyi kavramamışsın. Hep mantık yürütüyorsunuz niçin kabullenmiyorsunuz anlamadım. Acun izleme rekorları kırıyor çok ahlaksız programlar yapıyor, abdussamed seyhanininde dediği gibi adeta halkı zehirliyor halk fasık oluyor dinden uzaklaşıyor. Bunları hesaba katabilir elkaide.

Soruma cevap vermediniz adnan oktarın listede olmasıda mı iftira?

A Çevrimdışı

Aolis

Üye
İslam-TR Üyesi
Genç sen bu olayı demekki iyi kavramamışsın. Hep mantık yürütüyorsunuz niçin kabullenmiyorsunuz anlamadım. Acun izleme rekorları kırıyor çok ahlaksız programlar yapıyor, abdussamed seyhanininde dediği gibi adeta halkı zehirliyor halk fasık oluyor dinden uzaklaşıyor. Bunları hesaba katabilir elkaide.

Soruma cevap vermediniz adnan oktarın listede olmasıda mı iftira

Şimdi oklar Adnan Oktara dönecek reklam olmuş olacak üstüne de millet Adnan Oktarı dahi ılımlı sahih bi müslüman sanacak..Acun da insanları zehirlese dahi toplumda sevilen birisi el kaide acunu öldürsek tepki toplarız,türkiyede büyük bir kesimi kendimizden soğutur korkuturz diye düşünemez mi? Mevzu kabullenip kabullenmemek değil sen emniyetin doğru kesin bilgi verdiğini nerden biliyorsun?