Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Afganistan Dağlarında Bir Gazeteci

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah razı olsun aktardığın için.
Ama Adem kardeşimiz bu dönem türkiyeye uzun birsüre gelemeyecek herhalde.Çok fazla dolaştı.Burda onun iyice başını ağrıtırlar.Allah yardımcısı olsun.
 
H Çevrimdışı

hicret yolcusu145

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İlk önce İstanbul’daki Pakistan konsolosluğuna gittik. Bize vize vermediler. Orada polis ile konuştum, niye böyle yapıldığını sordum. “Şu an ABD çok yoğun baskı yapıyor, mücahitler Pakistan üzerinden Afganistan’a gidiyorlar, bundan dolayı artık işi sıkı tutuyorlar dedi.” Bizim de görüntü olarak mücahide benzediğimizi ondan vize alamamış olabileceğimizi söyledi. Daha sonra Ankara’ya gittim. Ankara’da pasaportuma baktılar, benim pasaportta ki vizeler hep kriz bölgelerine ait. Bu onları rahatsız etti. Beni büyükelçiye kadar çıkarttılar. Büyükelçide vermek istemediğini söyledi. Bu benim çok moralimi bozdu. Çünkü ben bir gazeteciyim, bunun engellenmemesi gerekiyor. Fakat ben yola çıkan varmasını da bilir dedim. Vazgeçmedim.

Gerçek bilgiye ulaşmak lazım. İnsanda gerçeğe ulaşma aşkı olması gerekiyor. Ankara’dan yola çıktım. Ağrı’dan İran’a geçtim. İran’a resmi yollarla geçtim. İran’dan Zahedan’a gittim. Zahedan’dan Pakistan’a, Pakistan üzerinden ise Veziristan’a, Veziristan’dan da Güney Afganistan’a geçtik. Veziristan’a, kaçak olarak geçtim. Büyük bir risk aldım, çünkü orada yabancı olduğunuz anlaşıldığı zaman kesinlikle el-kaide militanı olduğunuz iddiası ile Pakistan hükümeti tarafından tutuklanıyorsunuz. En son sizi ABD’liler sorguluyorlar. Guantanamo gibi esir kamplarında yatan yüzlerce kişiyi düşününce oraya götürülme riskinin her zaman olduğu aklınızdan çıkmıyor. Onların kılığına girdik. Kamyonlarda saklandım.

bu kadar açık bir bilgi gazetecilikle bağdaşmaz lütfen sizler bari yayınlamayın bu kısmı sizden ricam s.a
 
deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
rabbim o kardeşimizden razı olsun ve yardımcıdıcısı olsun.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt