Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Afganistan Yolu ve Yolcularına Selam Olsun!

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Afganistan Yolu ve Yolcularına Selam Olsun!
31/08/2009

maksat2.jpg

Allah’ a aslı ile iman etmiş müslümanların maksadı ,Allah’ın adını yüceltmek , hak olan Islam dinini yeryüzünde hakim kılmaktır.Allah (c.c) söyle buyuruyor:

“Hic bir fitne kalmayincaya kadar ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın…” Anfal / 39

Savaşı başlatıp ve onu devamlı hale getirmek içinde bir kaç esas şartlar vardır önemli şartlardan biride mal ile cihaddır. Mücahid alim olan şehid Abdullah Azzam’ söylediği gibi :”Maliye savaşın bel kemiğidir.”

Allah’ a hamd olsun ki, artık dünyanın dört bir yanında mücahidler canları ile cihad ediyorlar.Sizlerinde üzerine düşen bu mücahitlere mallarınız ile elinizden geldiği kadar onlara destekci olmanızdır.Rasulullah(s.a.v) söyle buyuruyor:

”Kim savaşmaz ise veyahut bir savaşcıyı donatmaz ise ya da savaşcının ailesine iyi bir şekilde bakmaz ise ,kıyamet gününden önce Allah ona büyük bir bela verir.” Abu Davud

Malları ve canları ile Allah’ın dini için adamış müslümanlar bilsinler ki, onlar kendilerini cehennem azabından kurtarmaya calışarak ,Adn cennetlerini kazanmış olurlar. Yüce rabbimiz bir ayetinde buyuruyor: ”Ey iman edenler !Sizi can yakıcı bir azaptan kurtaracak bir ticareti size göstereyim mi ? Allah’ a ve rasulüne iman edip mallarınız ,canlarınız ile Allah yolunda cihad edersiniz.Eğer bilseniz bu sizin için daha hayırlıdır. Böyle yaparsanız, Allah günahlarınızı bağışlar ve sizi, altından ırmaklar akan cennetlere “Adn” cennetlerindeki güzel yerlere koyar.İşte kurtuluş budur. Saff /10-12

Ayet ve hadislerden anlaşıldığı gibi de mücahidlere yardım eden Allah’ın dinine yardım etmiş olur. Allah (c.c) söyle buyuruyor: ” Ey iman edenler siz Allah’ın dinine yardım ederseniz, Allah’ da size yardım eder ve ayaklarınızı sabit kılar. Muhammed / 7

Ama kendilerini müslüman adlandıran şahıslar sadece iman ettik demek ile sanmasınlar ki ,artık kurtuldular.Rabbimiz bir ayetinde söyle buyuruyor: ”Insanlar iman etdik demek ile ,bırakılıp imtihan edilmeyeceklerinimi sanıyorlar ? Doğrusu biz onlardan öncekilerinide imtihan ettik. Allah elbette sadık olanları da bilir,yalancılarıda bilir.” Ankebut / 2-3

Bu davet cihad maksadı ile Afganistan’a hicret eden, Afganistan islam emirliği, mücahidlerine katılan Abu Muhammed ve onun komutasında olan bir grup Azeri mücahidleri tarafından hazırlanmıştır.

Elif Medya
29/08/1429
31/08/2009