Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Afganistan’da Camideki Patlama Hakkında Taliban’dan Açıklama

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
caliphate.gif


تصريحات المتحدث باسم الإمارة الإسلامية حول تفجير داخل جامع في ولاية ننجرهار

وقع في حوالي الساعة الواحدة والنصف من ظهر اليوم انفجار داخل جامع مركزي بمديرية خوجيانو بولاية ننجرهار من قبل استخبارات إدارة كابل، ووفق المعلومات الأخيرة، أصيب 28 من المصلين بمن فيهم إمام المسجد الشيخ / نور الله.

نحن نستنكر هذا الحادث أشد الاستنكار. ونذكّر بأن العدو الجبان يسعى من خلال هذه الحوادث إلى إيجاد فجوة بين المجاهدين وبين الشعب، وصرف الرأي العام عن عمليات المجاهدين الأخيرة ضد العدو.

مثل هذه الجرائم كانت تُنفذ في السابق من قبل الشيوعيين لتشويه صورة المجاهدين، وسعياً منهم لإظهار المجاهدين للناس بصورة سيئة، إلا أن كل تلك المحاولات البائسة باءت بالفشل. يجب أن يدرك الليبراليون والعلمانيون بأن ادعاءاتهم ومزاعمهم الكاذبة، لن تفلح في خداع الشعب أوتشويش أذهان المجاهدين.
ذبیح الله مجاهد، المتحدث باسم الإمارة الإسلامية
۶/۲/۱۴۳۶هـ ق
۷/۹/۱۳۹۳هـ ش ــ 2014/11/28م
Türkçe Çeviri: Ebu Muaviye eş-Şami
Nangarhar vilayetinde yer alan Cami içeresindeki patlamaya ilişkin Afganistan İslam Emirliği resmi sözcüsünden açıklama:

Nangarhar vilayetinde yer alan Huciyanu bölgesindeki Merkezi Cami’nde saat 13:30 gibi Kabil yönetim istihbaratları tarafından caminin içinde bir patlama düzenlenmiştir. Son bilgilere göre namaz kılanlardan 28 kişinin (Caminin imamı Nurullah da dâhil) yaralandığı belirtildi.

Biz bunu şiddetli kınıyoruz. Korkan düşman böyle olaylar yaparak mücahitler ile halkın arasını bozmaya, Mücahidlerin düşmana karşı düzenlediği son operasyonları kamuoyuna unutturmaya çalışıyorlar.

İnsanların gözlerinde Mücahidlerin imajını kirletmek ve Mücahidlerin insanlara kötü bir şekilde göstermek için Komünistler tarafından da böyle cinayetler işlenirdi ama bütün kurdukları tuzaklar başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Laikler ve liberallerin yalancı iddiaları, halkı kandırmakta ve mücahitlerin telaşlarında işe yaramayacaktır.
Afganistan İslam Emirliği Resmi Sözcüsü Zahibullah Mücahid

Kaynak: ummetislam.net
http://www.ummetislam.net/afganistanda-camideki-patlama-hakkinda-talibandan-aciklama.html
 
Üst Ana Sayfa Alt