Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ahlaksız Afişleri Sökmek Kul Hakkına Girer mi?

A Çevrimdışı

ates_adem39

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.A arkadaslar öncelikle aranıza yeni katıldım. insallah hem benim içim hemde sizin için hayırlı olur.
ben kıbrısta öğrenciyim. 19 yasındayım
benim sorum şu : kıbrısın ahlaki durumunu biliyorsunuzdur. bulundugum sehirde her köşe başında gece kulüplerin reklamını yapan ahlaksız resimler yer almaktadır. ben bazı geceler onları söküp atıyorum. dünde aynı seyi yaptım fakat beni bir arkadasım gördü. bana " onların hakkına geciyorsun. onlar para verip asmıslar . masraf yapmıslar. sen ise onları söküp onların hakkını yemiş oluyorsun" dedi . Acaba ben bu afişleri sökmekle başkalarının hakkına giriyormuyum???

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah;

112-iett-otobus-duraklari-ve-metrobus-istasyonlar-iett[234x156].png
Haramda israf ve kul hakkı olmaz.

Ortamın bilhassa musait olması durumunda Allah'a isyana çağıran şeytanın uşaklarının cehennem davetiyeleri imha edilmelidir. İbrahim (a.s.), Rasulullah (s.a.v.) kafirlerin putlarını ve benzeri pislik işlerini kırmış atmıştır.

''Sizden hayra çağıran, marufu emreden, munkerden vazgeçirmeye çalışan bir ummet bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir." (Al-i İmrân, 104)

"Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı bir ummetsiniz. Marufu emreder, kötülükten vazgeçirmeye çalışırsınız; çünkü Allah'a inanıyorsunuz...'' (Al-i İmrân, 110)

"Sizden kim bir kötülük görürse onu eliyle değiştirsin; buna gücü yetmezse diliyle onun kötülüğünü söylesin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona buğzetsin. Bu ise imanın en zayıf derecesidir."
(Muslim, İman, 78; Tirmizî, Fiten. 1I- Nesaî, iman 17 İbn Mâce, Fiten, 20)

basaksehir-bilboard-reklam-ifsad-lcwaikiki-03.jpg

Üst Ana Sayfa Alt