Çözüldü Ahmed Zorlu (Seyyaf) Kimdir?

mübahis

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum.
Ahmet Çakır kimdir? Şehid olduğunu duydum. Hayatı hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz

eşi Aysun Çakır hakkında El Kaide üyeliğinden dava açılmış daha evvel. Aysun Çakır'da mahkemede "mahkemeyide, kanunlarıda tanımadıklarını" ve "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kanunlarının Allah'ın kanunlarına aykırı olduğunu" falan söylemiş.
Meşhur "Ensar kardeşlik platformu" ndan dolayı El Kaide ile ilişkilendirmişler sanırsamCihad cebhelerinden biride veya yurt içindeki şer odaklarınşa şehid edildiğini düşünmüştüm
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam ;
Cebhede Ahmed Çakır olarak değil, Ahmed Seyyaf olarak bilinir. Kendisi Yalova tarafından 2013 yılı Suriye şehidlerindendir.


ŞEHİD AHMED SEYYAF'IN EŞİNE MEKTUBU
Rahman ve Rahim olan Allah (svt)'nın bana iman ve cihad nimetinden sonra verdiği en güzel lütuf olan,eşime!
Esselamu alaıkum we rahmetullahi we berakatuh.
Canım sevdiğim;
Seni tanıdığım günden beri Allah'ın beni hayra yönlendirmesine , sana olan sevgimin artmasına ve senin vesilenle imanımın tamamlanıp kuvvetlenmesine hamdediyorum. Dualarımı Allah swt.'nın dininin yeryüzüne hakim kılınması ve sonunda seninle birlikte şehadet şerbetini içmek ve firdevs cennetinde ebediyen mutlu bir şekilde yaşamak süslüyor.
Seni Allah swt 'nın rızası için çok ama çok seviyorum.Yüzüne baktığımda kalbimin sekinet bulduğu biricik eşim!! Rabbim beni seni ve varsa neslimizi firdevsinde ebedi kalıcılar kılsın.Mektubu yazarken seni düşündüm de fazlaca yüreğim burkuldu.Ama tatlı bir burukluk işte!! Birbirini Allah swt için Sevmek böyle güzel bir şey.(alhamdulillah)
Allah swt bize nasip etsinki amacımız rabbimin firdevsini kazanmak.Ben sana çok ama çok teşekkür ediyorum.Bana yanında iken mutlu ve huzurlu günler yaşamamda vesile olduğun için.Derler ya ayrı kalınca dahada çok anlarmış insan sevdiğinin kıymetini.İşte bu misal bende kıymetini ve sevgini daha çok anlıyorum buralarda.
Burada biraz sana neler yaptığımdan bahsedeyim.Burada ensarlık yapan kardeşler çok güzel ve samimiler.Her gün şeyh makdisiden ders yapıyorlar.Allah swt 'a hamd olsun ki, mücahid kardeşlerden herhangi birine en ufak bir şey dahi dokunmadı.Her geçen gün islam bilinci ve akidesi burada filizleniyor ve meyve verecek ağaçlar haline geliyor.Zamanla dahada güzel şeyler göreceğiz inşh.
Sabrediyorum Allah swt için. Sen de sabret. Cennette ebediyen seninle birlikte olabilmek için elimden geleni yapıyor ve namazlarımdan sonra ikimiz için dua ediyorum.Seninle cennette olabilme hayali bunun için çalışmamız sabretmemiz ve dua etmemiz.Cennette ebediyen birlikte olabilmek için bu dünyada kısacık ayrılıklar yaşıyoruz.Sabredeceğiz beraber.Çünkü Allah swt sabredenlerle beraberdir.
Ve yine cennetin en güzel , en yüksek odalarında firdevste karşılıklı tahtlarda benimle birlikte yaşamayı seçtiğin ve bunu kazanmak için benimle gayret gösterip çalıştığın için ben de sana teşekkür ediyorum.Bu dünyada olduğu gibi cennettede en güzel ve hoş nimetim olman dualarımla .Jazakallahu khair mücahidem. Rabbim senin canını kutlu bir şehadetle gülümsettirsin.
Hayatın en sevdiğim yanı Mücahidem!!!!
Eşin Ahmed Seyyaf....



 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)

Üst Alt