Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Ahmet Kalkan Hoca Nasıl Biridir?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim.Yazılarını okuduğum,videolarını izlediğim Ahmet hoca sizce nasıldır sormak istedim hatalı bir yönü var mıdır uzak durmak gereken şu ana kadar hatalı denecek bir şeyini göremedim,yine de Allah bilir bir sorayım dedim.

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben iki yıla yakındır Ahmed Hocanın derslerine iştirak etmekteyim gerçekten ilmiyle amil her konuya dengeli bir şekilde yaklaşan ilim irfan sahibi Alim bir zattır.Allah kendisinden ve tüm tevhid ehli ulemamızdan hem dünyada hemde ahirette razı olsun inşaAllah.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
birkaç kez sohbetlerinde bulunmaya çalıştım.mükemmel bir üslübu var.Benim en sevdiğim hocalardandır :) hata derken öyle ayan-beyan veya sapık bi görüşüne denk gelmedim/Gelmedik.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi sanırım bütün derslerini dinledim kendisini çok ca severim benim katılmadığım tek tarafı sadece kuran kaynaklı ders yapıyor hadislerin üzerine çok durmuyor

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abilerim ben de kötü niyetle sormadım zaten bir yanlışlık varsa kişide taassup etmemek içindi sormam.Allah nasip eder de istanbulda bir okul kazanırsam sohbetlerine katılmaya çalışmayı düşünüyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ahmed Kalkan, tevhidi bir yapıya sahib olmakla birlikte, zaman zaman hadisler konusunda, velev ki mutevatir olsun, kendisine ters geliyorsa reddedebiliyor. Misal mehdinin (İsa a.s.) geleceğini reddetmesi gibi.
Yine cihadla alakalı bir çalışması ve eylemi olmadığı gibi, dışarıdaki cihada karşı soğuk ve karşı olduğunu, kendisine takılan, sorular soran muslumanların açıklamalarından bliyorum.

Bunun haricinde tevhid, hakimiyet konularında tutarlı bir hareket izlemektedir. Rabbim hataları(mız)nı düzzeltmeyi nasib eylesin.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Kalkan, tevhidi bir yapıya sahib olmakla birlikte, zaman zaman hadisler konusunda, velev ki mutevatir olsun, kendisine ters geliyorsa reddedebiliyor. Misal mehdinin (İsa a.s.) geleceğini reddetmesi gibi.
Yine cihadla alakalı bir çalışması ve eylemi olmadığı gibi, dışarıdaki cihada karşı soğuk ve karşı olduğunu, kendisine takılan, sorular soran muslumanların açıklamalarından bliyorum.

Bunun haricinde tevhid, hakimiyet konularında tutarlı bir hareket izlemektedir. Rabbim hataları(mız)nı düzzeltmeyi nasib eylesin.
Amin.
'' dışarıdaki cihada karşı soğuk ve karşı olduğunu '' yani abi etrafımızdakilere islamı tebliğ etmeliyiz davet etmeliyiz demekmi oluyor bu?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sorunu anlamadım? Etrafımızdakilere İslamı tebliğ edelim bu mu demekten neyi kastediyorsun? Ne cevap yazmamı istiyorsun?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida kardeşin söylediklerine katılıyorum...zanda bulunmaktan da Allaha sığınırım fakat sözüne itibar ettiğim bir kardeş ....iran sempazitanı olduğunu hatta sık sık oraya ziyarette bulunduğunu söylemişti ve hadis konusunda da sıkıntıları olduğunu söylemişti...dışarıdaki cihada karşı bakış açısını da sana katılıyoum orayı değirmen olarak görüyor...

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dışarıdaki cihada karşı soğuk ve karşı olduğunu, kendisine takılan, sorular soran muslumanların açıklamalarından bliyorum.

Kıtala karşıysa , etrafındaki insanlara islamı anlatmak mı gerekiyor diyor bu hoca onu soruyorum? Yani sonuçta bazı hocalar türkiyede '' Dışardaki müslümanlar ölüyorlar şehit oluyorlar.Burda ölünce kafir olup gidiyorlar.Bu daha tehlikeli '' görüşünü savunuyorlar.Ahmed Kalkan hocada böyle bi düşüncesi varmı acaba diyorum?

Benim istediğim bi cevap türü yok yani.Taassubdan Uzak - Hakkı konuşana tabiiyiz abi.

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Kudüstv deki bir programda 1979'daki İran devriminin yöntemini, olması gerekene örnek olarak gösterip beni çokca şaşırtmıştı...Videosu hocanın sitesinde var, bakılabilir...

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Lakin bu akidevi bir sapma mıdır, değil..Ama imanında eksiklik olanlar bu yollarla saparlar...

E Çevrimdışı

emirha_K

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kıtala karşıysa , etrafındaki insanlara islamı anlatmak mı gerekiyor diyor bu hoca onu soruyorum? Yani sonuçta bazı hocalar türkiyede '' Dışardaki müslümanlar ölüyorlar şehit oluyorlar.Burda ölünce kafir olup gidiyorlar.Bu daha tehlikeli '' görüşünü savunuyorlar.Ahmed Kalkan hocada böyle bi düşüncesi varmı acaba diyorum?

Benim istediğim bi cevap türü yok yani.Taassubdan Uzak - Hakkı konuşana tabiiyiz abi.
kardeş ahmed hoca islam uğrunda işgalcilerle mücahede eden kardeşlerimize sürekli dua etmekte ve bir çok konuda onları örnek göstermekte hatta daha geçende şehid olan kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kıldırdı ahmed hoca yalnız daha sabah namazına kalkmakta zorlanan fakat kendini hayali cihad düşünceleriyle avutup çevresinde hatta en başta ailesine karşı islami davet ve tebliğ adına hiç bir şey yapmayan kardeşlerimizi uyarmakta ve cihad kavramına çok geniş bir pencereden bakmakta ama şunu tekrar belrtimki bu uğurda canlarını feda eden kardeşlerimizi elbette şehid olarak görmekte.

A Çevrimdışı

Ahl Sunnah

Guest
Ahmed Kalkan Allahualem samimi bir şekilde bu dine hizmet etmek isteyen birisidir. Fakat kendisinde çok ciddi itikadi bozukluklar mevcut:

Kendi neslindeki çoğu kişi gibi İran Devrimi'nden etkilenmiş birisi, bu etki eskisi kadar olmasa da hala mevcut

Kendisinde hadis inkarcılığı var, bu mevzuda temelden yanlışlıkları var, bu usulünün neticesinde de hadisle sabit olmuş iman edilmesi şart olan pek çok meseleyi ya inkar ediyor, ya da onlara inanıp inanmamanın bir etkisi olmadığına inanıyor, misalen; İsa (Aleyhisselam)'ın nuzulu, kabir azabı, Mehdi, Deccal v.s bu liste uzar çünkü usul olarak itikadda hadislerin dedil olmayacağını söylüyor. (M. İslamoğlu gibi)

yine aynı minvalde "hadisler Kur'an'a arz edilmeli" diyenlerden

icmayı reddediyor

Ehl-i Sünnet isimlendirmesine karşı çıkıyor

Allah kendisine hidayet versin.AMİN

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ebu hanzala ile olan konuşmasında buna değiniyordu

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
E Çevrimdışı

elifşükran

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed Kalkan hocanın Gençler için akaid Müslümanın Akaidi -inanç Esaslarımız-adında bir kitabını okudum yayınevi rağbet
KİTAPTA SYF 226
Melek inancının etkileri adındaki konuda 2. ve 3. paragraf dikkatimi çekti sizinle paylaşmak ihtiyacı hissettim şöyle ki;
(Rad suresi 11. ayetten bahsediyor.)
Gerçekten de insan risklerle ve tehlikelerle dolu bir dünyada yaşamaktadır.Bunlara, ayrıca kötülüklerin karşılığı olarak Allah 'tan her an gelebilecek intikam darbelerinin ihtimallerini de ekleyecek olursak,onun,yaşadığı yıllar boyu ne büyük bir manevi koruma altında bulunduğunu kestirebiliriz.Bu girift olayın içyüzünü daha derinlemesine bilmek bizim için mümkün değildir.
Ancak bu kadarıyla bile Rabbimizin bizi ne çetin bir sınavdan geçirdiğini,bizzat hayatımıza karşı yaratmış bulunduğu tehlikelerin bile gelip bizi bulmasına melekleri engel yaparak bu sınavda bize nasıl süre tanıdığını bu ayetlerden ibretle öğreniyoruz.Doğrusu bu bize bir İlahi lutuf bir müjde olsa gerektir.Dolayısıyla insanın bu harika,nöbetçilerini her zaman hatırlayarak özellikle kuytu köşelerde,zifiri karanlıklarda ve tehlikelerde burun buruna olduğu anlarda onların kendisini korumaya devam etmeleri için Allah'a dilekte bulunması,Allah'ın izniyle belaların bertaraf olmasına bir vesile oluşturabilir.Bu aynı zamanda insanın,Rabbiyle olan irtibatının güçlülüğünü ve sürekliliğini kanıtlamış olur.Kur'an'da (infitar 10 ve 12.ayet) diye kendilerinden söz edilen melekler vardır ki,bunlar söylediğimiz her sözü yazarlar.Dolayısıyla insanoğlunun havada kaybolup giden tek kelimesi dahi yoktur.

Rasulullah s.a.v meleklerin kendisini koruması için dilekte bulunmuş mu?
bu kısım dikkatimi çekti aydınlatan olursa sevinirim.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mesele kapandı elhamdulillah itidal noktası bellidir Allah svt emeklerinizden ilginizden dolayı sizlerden razı olsun canlarım benim.Aslan akhiler ..