Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aile Olanlar Bu Kitap Sizin Için - Her Güne Bir Ders / Feyzullah Birışık

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Âlimlerimizin Dizleri Dibinde
Her Güne 1 Ders
(Aileler İçin)

Büyük Boy * Lüx Cilt * Şamua Kağıt * 936 Sayfa

Derleyen: Feyzullah Birışık

Kendi sohbetini kendin yap!

‘Sohbet yapmak istiyorum, fakat kaynak bulamıyorum… Sohbete gidiyorum, fakat ailemi ihmal ediyorum… Ailemle ve arkadaşlarımla sohbet yapmak istiyorum, fakat konu bulmakta zorlanıyorum’ diyenler için Feyzullah Birışık’tan çok faydalı bir çalışma…

Her bölüm 52 dersten; her ders, en az 1,5 ve en fazla 3 sayfadan oluşan bu eseri okuyan ve dinleyenler hem sıkılmamış olacaklar hem de bir oturumda yedi dersten faydalanacaklar…

Bu kitap nasıl oluştu?

1- Esma-ul Hüsna dersleri: İmam el-Kurtubî - İbn Kesir – Beyhaki - İbn Kayyım el-Cevziyye isimli âlimlerimizin kitabından derlenen esma-ül-Hüsna isimli kitaptan kısaltmalar yapılarak esma-ul hüsna derslerini oluşturuldu…
2- Akâid dersleri: Mısır-İskenderiyyede yıllarca kendi mescidinde dersler veren akidede uzman olan Dr. Yasir Burhami isimli bir âlimin kitabından 52 ders çıkararak Akâid dersleri hazırlandı.
3- Tefsir dersleri: İlk on ayeti ibn-i kesir tefsirinden, kalan ayetleri de İbn-i Kayyım tefsirinden, Kurtubi, Taberi ve Fizilal-il Kur’an tefsirinden alındı… Toplam 52 ayet tefsiri.
4- Hadis dersleri: Buhari’ye en güzel düşülen şerh olan İbn-i Hacer el- Askalani’nin ‘Fethulbari’ isimli eserinden 52 hadis ve şerhi alınarak hazırlandı
5- Takva dersleri: Mısır’ın yaşayan âlimlerinden olan ve hayatının çoğu bölümünü Mısır zindanlarında geçiren ve onlarca cilt eseri olan değerli hocamız Dr. Seyyid Hüseyin Affani isimli bir âlimin gece yolcuları isimli kitabından özel 52 bölüm çıkarılarak hazırlandı…
6- Siyer dersleri: Yolculukta kaleme aldığı ve yüzyıllardır ilim adamlarımızın ellerinden düşmeyen ve farklı dillere çevrilen bu eser, ülkemizde de birçok yayınevi tarafından çıkan İbn-i kayyım’ın ‘Zad-ul Mead isimli eserinden kısaltmalar yapılarak 52 derslik bir ders programı hazırlandı…
7- Fıkıh dersleri: Yine Mısır’ın yaşayan âlimlerinden olan Ebu Malik el- Mısri’nin ‘Fıkhu's Sünne’ isimli eserinden bölümler çıkarılarak fıkıh dersleri hazırlandı.
Bu kitaptan nasıl faydalanılır?
1- Yedi bölüm ve her bölüm 52 dersten oluşan bu kitap hem evimizde ailemizle, hem iş yerinde çalışanlarımızla, ister her hafta bir araya gelinip her bölümden birer ders yaparak bir yılda bitirilebilinir…
2- Her gün bir ders yaparak da bir yılda okunabilir.
3- Bu kitabı öncelikle evinizde ailenizle okumaya çalışın.
4- Bir oturuşta birkaç ders yapıp dinleyicileri bıktırmamaya çalışın.
5- En güvenilir alimlerimiziden dersler okuduğunuzu unutmayın
6- Bu eseri bitirdiğiniz takdirde geniş bir bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

S Çevrimdışı

Sadat-ı Kiram

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah azze ve celle razı olsun değerli kardeşim..

İbn kesir r.h , aynı zamanda Tasavvuf alimide olduğunu duymuştum ne kadar doğru bilmemem ama Muazzam bir ulemadır eserlerini okumuştum..

Kitabı hemen temin edeceğim insaAllah..Allah c.c beni okumaktan ve ilm öğrenmekten ve bu zevkten mahrum eylemesin..AMİN..

Üst Ana Sayfa Alt