Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ak Partili Öz: Ateist Vatanseveri, Dindar Vatan Hainine Tercih Ederim

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
YORUMSUZ !?

• TBMM İdari Amiri ve AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, "muhalefet olsun" diye ülkenin istiklal ve istikbaline kast eden bazı kesimler bulunduğunu belirterek, "Bu manada ben ateist vatanseveri, dindar vatan hainine tercih ederim" dedi.
  • .......

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şincik burada dindar vatan haini diye muhtemelen Gülencileri kastediyor , dinsiz vatansever kim olaki ?

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adam için önemli olan devlet olduğu için bişey demeye gerek yok.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle şunları ayıralım dindar olan vatan haini olmaz,ateist olanda vatansever olmaz..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle şunları ayıralım dindar olan vatan haini olmaz,ateist olanda vatansever olmaz..

Ben Müslümanım, dindar (DİNİ SATAN) değilim. Ve Türkiye de de yaşıyorum. VE BU DEVLETE TAĞUT OLDUĞU İÇİN NEFRET DUYUYORUM... Dolayısı ile Devletin düşmanıyım. Devlete göre hem dindar hem vatan düşmanıyım nasıl olacak bu iş...

Milliyetçi, Tasavufcu birader açıkla da bizde öğrenelim...

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Devletin düzenini birileri yanlışa soktu ise yaşadığın toprak vatanlıktan çıkmaz,velevki bunun sorumlusuda sen ve bizleriz ne yaptınki bu vatan için,neymiş tagutmuş,yahu tagutu rerddediyon..ama başka bir taguta nefretinden dolayıda, vatanı sanki satmaya hazır kıta bekliyon gibi galiba..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...neymiş tagutmuş,yahu tagutu rerddediyon..ama başka bir taguta nefretinden dolayıda...

Sen nasıl bir insansın yav...

Kaç aydır senin yazılarını görüyoruz, Bir tane İSLAM belirtin yok.

Demokratsın, milliyetçisin, tasavvufçusun, selef düşmanısın,...

KÜFÜRLERİNİ daha yazak mı?

Bu forumda olma amacın HAKKı öğrenmek mi yoksa KAFİRLERİ övmek mi???

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen nasıl bir insansın yav...

Kaç aydır senin yazılarını görüyoruz, Bir tane İSLAM belirtin yok.

Demokratsın, milliyetçisin, tasavvufçusun, selef düşmanısın,...

KÜFÜRLERİNİ daha yazak mı?

Bu forumda olma amacın HAKKı öğrenmek mi yoksa KAFİRLERİ övmek mi???
nerde gördün demokrat olduğumu,nerde yazdım tasavvufçu olduğumu,nerde gördün milliyetçilik yaptığımı ve yine selefin yolunu reddetiğimi..eğer bunlarla ilgili bir mesajımı alıntıla ve buraya koyda bizde bilelim nerde olduğumuızu..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ensari adlı zatı muhterem,vatan kavramının islamda olduğunu(kutsal,mübarek) kanıtla ayet yada hadis."Vatan sevgisi imandandır" hadisinin uydurma olduğunu belirteyim ona göre yaz.Bu forumda bulunmanın amacını hakikaten merak ediyorum.Neyi ortak buldun bu forumla kendinde?bildiğim kadarıyla bu forum selefi salihin yolunda ehli sünnet forumudur tasavvufi değil.Tasavvufçu olduğunu da inkar etme de bari yalancı olma. türbe yapımının helal olduğunu kabul eden sen değilmisin?tasavvufçulardan başkası bunu kabul etmez.Yada aşırı derecede cahil olman gerekir.türkiye coğrafyası darül islam mıdır ki toprağı müslümanlar için değerli olsun?ne zamanki darül islam olur o zaman üzerinde uygulanacak şeriattan dolayı toprakları önem kazanır.Bu kadar.İslamda vatan kavramı bundan ibarettir ne eksik ne fazla.Bundan ötesi milliyetçilik, vatancılık gibi cahiliye düşüncesine kaçar.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hep nedense sapla samanı birbirine karıştırıyorsunuz,vatan- kişinin yaşadığı toprağı sevmemek onun bulunduğu rejime düşmanlıktan,yaşadığı toprağı başka bir tagut tarafından ezilmesine,yok edilmesine reva göstermek bu nasıl bir yaklaşımdır inanmak mümkün değil,Tasavvuf konusuna gelince tasavvuf imandan bir parça değilki illede tasavufçu olacaksın diye bir kaide yok..Ayrıca bahsettiğiniz konu hakkında başka bir fıkhi hükmü sadece orada paylaştım bu görüşe katılır veya katılmazsınızki..benim bu görüşte olmam benim tasavvufçu olduğum manası nasıl çıkar,zira burada selefi olduğunu söyleyip ama ondan beri tutum sergileyen kişiler olduğu gibi..ama şunu bilmelisinki elbet bir kişinin selefi saihinin yolunda ve onların takipçileri olan alimleri,yol göstericileride takip etmek zorundayız,yoksa Allah muhafaza buyursun sapıtanlardan oluruz...Türkiye konusuna gelince rejimin izin verdiği müddetçe yaşadığımız namazımızı kıldığımız,orucumuzu tutabildiğimiz,haccımızıda yapabildiğimiz..kısaca İslamın 5 şartını yaşayabildiğimiz..adı vatan olan bir toprağımız var bu yönü ile burası darül islamdır..ancak rejim itibari ile elbet islami bir yönetim sistemi mevcut değildir..bu haliylede darül harp dir..bunun içinde mevcut gayretlerimiz,çalışmalarımız olmalıdır..

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve Rahmetullah Bir ülkeyi Eğer Tağut Yönetiyorsa orası darul-harptir velevki bu ülke daha önce islam toprağı olsun kıyas yapmaktan Allaha Sığınırım.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yanlış anladın herhalde ensari,ben tasavvuftan nefret ederim ve senin de tasavvufçu olduğunu düşünüyorum.Yani yanlış yoldasın.Ayrıca türkiye coğrafyası kesinlikle darül islam değildir.Şeriat uygulanmayan hiçbir yer darül islam değildir.

Üst Ana Sayfa Alt