Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Akp Düzce Milletvekili : " Tayyip Allah'ın Bütün Vasıflarını Kendinde Topladı"

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beh !!

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haberi görmüştüm. videosu da mı düştü.
sapıklıkta son nokta

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hani AKP islami partiymiş ya , dershanellerin kapanmasına karşı çıkan vekilleri disipline verdilerdi yağcılık derdi ile tayyipi ilahlaştıranları ne edecek bakalım bu islami parti !

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iyi jenerik olur bu video .

AKP eğer islamı savunuyor ise bu adamı da derhal ihraç etmeli. Ama bırakın ihracı yakında terfi eder

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar kendi adıma yorumlarsam sadece bu söz üzerine eleştiremeyiz diye düşünüyorum. Bence basit bir dil sürçmesi gibi görünüyor yada adam söylemek istediğini kelimelerin anlamını bilmemesinden dolayı bu şekilde söylüyor.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok uzun bi sürçme olmuş :)

"Allahu Tealanın bütün vasıflarını toplamış bi lider var ."

Bunlarda bu sürçmelerden bolca bulunmakta ,

e22WdE.jpg

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet bunların ağzından çıkanı kulağı duymuyor galiba ben hünüzan ederek dil sürçmesidir dedim, ama üstüste gelince sen de haklı olabilirsin :D

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@06talebe bu konuda birinin dili sürçebiliyorsa .... neyse. kelimeye de gerek bırakmamış. kendi kendinin imanını söylemiş. söyledikleri dil sürçmesi ile izah edilecek gibi değil

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim demek istediğim çok düşük bir zekası olan bir insan bile bu sözleri sarf edemez. Sen ne dedin diye sorsan kelimeleri yanlış kullanmışım ben öyle demek istemedim diyecektir. Ne demek yani ''Allah'ın bütün vasıflarını üzerinde toplamak'' aklı başında bir insandan böyle bir söz çıkar mı? (bu yazdıklarımdan bu tip insanları tasvip ettiğim çıkmasın)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Küfür söz!

Allahın (tüm) vasıflarını aynı haliyle mahlukatta gören, veren kimse; (daha önceden musluman idiyse bile ) İslamla alakası yoktur!

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tam bir Müsrik sözü! Allah'i mahlukatin herhangi sekliyle, tek bir vasfini dahi benzetmek küfre düsürür insani vesselam....!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Önce sormak gerek önceden o kisi müslüman miydi?

Kafir küfrünü acikca kusuyor, yamaya yumaya gerek yok. Bu söz dinsizligin belgesidir.

Gerçekten, Allah, kendisine şirk koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında kalanı ise, dilediğini bağışlar. Kim Allah'a şirk koşarsa, doğrusu büyük bir günahla iftira etmiş olur. Nisa 48

O gün, onların tümünü bir arada toplayacağız, sonra şirk katanlara: "Yerinizden ayrılmayınız; siz de, şirk koştuklarınız da" diyeceğiz. Artık onların arasını açmışızdır. Şirk koştukları derler ki: "Siz bize ibadet ediyor değildiniz."Yunus 28

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AKP'li vekilin o sözlerini Hüseyin Çelik düzeltti
AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Aslan'ın başbakan için dile getirdiği "Allah'ın bütün vasılarını taşıyan lider" sözlerine düzeltme geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Aslan'ın açıklamalarını dil sürçmesi olarak nitelendirdi

akp-li-vekilin-o-sozlerini-huseyin-celik-duzeltti-3974479.Jpeg

Çelik, twitterda yaptığı açıklamada, Aslan'ın dil sürçmesiyle söylediği sözlerin istismar edildiğini savundu.
Aslan'la görüştüğünü belirten Çelik, "Allah'ın hoşnut olduğu vasıfları taşıyan lider nitelemesi yapmak istemiş" dedi.

Çelik, aksi durumun yani Allah'ın vasıflarını üzerinde taşıyan lider nitelemesinin kişiyi küfre götüreceğini vurguladı. "Bırakın imam hatip mezunu Fevai Aslan'ı, herhangi bir Müslüman bile bunun böyle olduğunu bilir. Milletvekilimiz kullandığı ifadelerin istismara konu olmasından dolayı fevkalade üzgündür" dedi.

---------------------------------
bi de imam hatipliymiş. way bea. Demekki imamhatipte bu kadarını bile öğretemiyorlar.
Kendisi de yapmamış düzeltmeyi.
Ne halde bunlar böyle :eek::D

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çelik, aksi durumun yani Allah'ın vasıflarını üzerinde taşıyan lider nitelemesinin kişiyi küfre götüreceğini vurguladı.

Tamam hadi elemana dili sürçtü diye hüsnü zan edelim peki o alkışlayan koyunları ne yapacaz ? Yani birine hüsnü zan etsen beriki sıvıyor ...

Şey gibi bu adam deli ,,kalkıp ben isa'yım diyor tamam eleman deli , velakin buna inanıp peşine düşenler çıkıyor onların açıklaması nedir ?

Bu alkışlayan koyunların durumuda aynı ...

Üst Ana Sayfa Alt