Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Akp'nin Yeni Icraati Çeçen Komutanı Kafirlere Teslim

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Çeçenistan'da Ruslar'a karşı savaşan Çeçen Komutan İmran Abdülazimov, İçişleri Bakanlığı'nın kararı ile Rusya'ya teslim edilmek istendi havalanı karıştı.

Havalimanına getirilen Abdülazimov, pasaportunu yırtarak Moskova'ya gitmek istemediğini söyledi. Yere yatırılarak kelepçelenen Abdülazimov, tekrar Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Edinilen bilgiye göre, Ruslara karşı Çeçenistan'da savaştığı sırada yaralanan İmran Abdülazimov (50), Azerbaycan'a yerleşti. Ailesiyle birlikte burada kalan Abdülazimov, 2002 yılında tedavi amacıyla ilk defa Türkiye'ye giriş yaptı. 10 gün Türkiye'de kalan Abdülazimov, tekrar Azerbaycan'a geri döndü. Türkiye'de yaşamaya karar veren Abdülazimov, 2008 yılı Mart ayında Türkiye'ye giriş yaparak oturum izni aldı. Abdülazimov, ailesini de 2008 Mayıs ayında İstanbul'a getirerek Başakşehir'de yaşamaya başladı.
309720081227111724249.jpg

Son günlerde İstanbul'da Çeçen komutanlara yönelik suikast girişimleri üzerine İçişleri Bakanlığı, 31 Ekim 2008 tarihinde Abdülazimov'un oturum iznini iptal etti. 29239/179709 sayılı İçişleri Bakanlığı'nın kararında, Abdülazimov'un sınır dışı edilerek Rusya'ya gönderileceği ifade edildi.
Bunun üzerine polis, 19 Kasım 2008 tarihinde Abdülazimov'u "Polis merkezine gideceğiz, birkaç sorunun ardından serbest bırakacağız" diyerek gözaltına aldı. Emniyette ifadesi alınan 4 çocuk babası Abdülazimov, Kumkapı'daki Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
İmran Abdülazimov, bugün sınır dışı edilmek üzere iki sivil polis eşliğinde Atatürk Havalimanı'na getirildi. Pasaportunu vermek istemeyen Abdülazimov, polislere direndi. Bağırarak Moskova'ya gitmek istemediğini söyleyen Abdülazimov, pasaportunu yırttı. Polisler de, Abdülazimov'u yere yatırarak kelepçe taktı. Gözaltına alınan Abdülazimov, önce Havalimanı Polis Merkezi'ne, ardından da tekrar Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
Bu arada, Çeçen komutanın eşi Ayzen Abdülazimov, Mirana (17), Nura (11), İslam (10) ve Meryem (3) isimli çocuklarıyla beraber eşini görmek için Atatürk Havalimanı'na geldi. Babasının serbest bırakılmasını isteyen Mirana, Türk yetkililerden yardım edilmesini istedi. Babasının Rusya'ya teslim edilmesine karşı çıktıklarını belirten Mirana, Türkiye'de yaşamak istedikleri ifade etti.
Aileyle beraber havalimanına gelen Mazlum Der Yetkilisi Nuray Canan Bezirgan da, İmran Abdülazimov'un ciğeri ile dalağının bulunmadığını ve tedavi edilmesi gerektiğini söyledi.
Bezirgan, Abdülazimov'un hiçbir gerekçe gösterilmeden evinde gözaltına alındığını belirterek, Abdülazimov'un Rusya'ya teslim edilmesinin ardından öldürüleceğini ima etti. Bezirgan, İstanbul'da öldürülen iki Çeçen komutan ile Abdülazimov'un bir ilgisinin olup olmadığı bilmediğini söyledi.
Öte yandan, Abdülazimov'un eşi ve 4 çocuğunun Türkiye'de oturum izninin devam ettiği belirtildi.

CİHAN

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Hala Akp den medet uman ahmak müslümanlar bu haberi tekrar tekrar okusunlarda verdikleri desteklerle iktidara getirdikleri kişilerin kime hizmet ettiklerini anlasınlar.

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Hala Akp den medet uman ahmak müslümanlar bu haberi tekrar tekrar okusunlarda verdikleri desteklerle iktidara getirdikleri kişilerin kime hizmet ettiklerini anlasınlar.

Daha açık Nasıl konuşulur bilemiyorum ama

Akp den medet uman içimizdeki beyinsizlerin o kadar beyinsiz olduklarına inanıyorum ki, şimdi bu beyinsizler bu haberi tekrar tekrar okusalar giderler chp ye veya saadet partisine oy verirler.

Üzerine alınan beyinsizler lütfen bana PM atsınlar.

Allah(cc) komutanımızın yardımcısı olsun.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bumu Dindarlik, Müslümanlik

Hayir vallahi bu hem dindarcik, hemde müslümanciktan baska birsey degildir !

iMaNLiGeNC Çevrimdışı

iMaNLiGeNC

Üye
İslam-TR Üyesi
Daha açık Nasıl konuşulur bilemiyorum ama

Akp den medet uman içimizdeki beyinsizlerin o kadar beyinsiz olduklarına inanıyorum ki, şimdi bu beyinsizler bu haberi tekrar tekrar okusalar giderler chp ye veya saadet partisine oy verirler.

Üzerine alınan beyinsizler lütfen bana PM atsınlar.

Allah(cc) komutanımızın yardımcısı olsun.

yaa bu ne biçim iş yaa ben kendim oy kullanmadım ama ailemde bilmeden Akp ye oy verenler oldu ama ben bunları okuyunca eğer biri böyle yazıyorsa ben Elhamdulillah müslümanım ve müslüman olduğum için zoruma gidiyor...
ve gidin Chp ye saadet partisini oy verin demişsiniz siz hiç saadet partisinin mitinglerine giitiniz mi onlar başımızda lailaheilallah yazan sargıyı toplattılar onlara mı oy versinler yoksa Atatürk 'e kulluk eden Chp ye mi oy versinler

iMaNLiGeNC Çevrimdışı

iMaNLiGeNC

Üye
İslam-TR Üyesi

Ahmak dediğin insanlar kandırılmış insanlardır onlara ahmak demek bana göre büyük bir haksızlık ........

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''Tiyatro Bitti'' demişlerdi Bir zananlar Bir takım arkadaşım,gerçektende AKP PANAMORAMASI nın Hedefe Ulaşması veya Büyük Kitlelere Ulaşması Tehlike arz eden bir Hususdur.

''GAME OWER'' Oyun Bitti de denilebilir.

Üstad N.Fazıl Kısakürek'in ''SAHTE KAHRAMANLAR '' kitabını okuyan Nesiller Bilirler,Üstad orda sık sık bir Kelime kullanır Türkiye Reformcuları hakkında.

''FELİX KULPA'' -(Mubarek Cinayet) anlamında kullanılan bu kelimenin Mahiyetini araştırmak gerekiyor..

Üstad ''Milli Ruh Kökünden Uzaklaşmış'' yabancılaşmış Kişilere Hassaten ''Köksüzlük'' ithamında bulunur ve ''Bu Millete Ne Gelirse Hep İçinden Gelir'' der.

''TİYATRO BİTTİĞİNDE'' ne olacak AKP Panaroması ne kadar sürecek,üstüne düşen görevi yaptıktan sonra nereye kaçacak ...

Hangi ''ADALET MAKAMI'' onları yargılayacak bunu iyi düşünmeliler ''Ahiretten Önce bu Dünya Mahkemesi'' kurulacak ve İfadeleri alınacağı gün nasıl savunma yapacaklar Merak edilemsi gereken Hususlardır bunlar...

Unutulmamalı ki Allah-Subhanehu ve Teala- Dini bir Kafirin eli ilede Hakim kılabilir,ancak sonuç olarak Hakim kılınan bu Din'i her zaman için Müslümanlar Yönetir,

Sünnetullah'dır Zulüm artar ve ''İHTİLAL'' zemini hazır hale gelir...

C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
yaa bu ne biçim iş yaa ben kendim oy kullanmadım ama ailemde bilmeden Akp ye oy verenler oldu ama ben bunları okuyunca eğer biri böyle yazıyorsa ben Elhamdulillah müslümanım ve müslüman olduğum için zoruma gidiyor...
ve gidin Chp ye saadet partisini oy verin demişsiniz siz hiç saadet partisinin mitinglerine giitiniz mi onlar başımızda lailaheilallah yazan sargıyı toplattılar onlara mı oy versinler yoksa Atatürk 'e kulluk eden Chp ye mi oy versinler

kardeş af buyrun,yazımın neresinde "gidin CHP ye veya Saadet Partisine oy verin" demişim?:D;)

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmak dediğin insanlar kandırılmış insanlardır onlara ahmak demek bana göre büyük bir haksızlık ........
ailende akp ye oy verenler olduğu için bu kadar duygusal davranıyosun da islami hüküm söz konusu.bu konuda duygusallığa yer yoktur.oy kullanmak zaten kendi başına haram,bi de hayırlısı olduğu düşünülüp akp ye oy vermek ahmaklık.başka açıklaması yok bunun.Allah'ın adını kullanıp haram işleyen her zaman için en tehlikelisidir.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ailende akp ye oy verenler olduğu için bu kadar duygusal davranıyosun da islami hüküm söz konusu.bu konuda duygusallığa yer yoktur.oy kullanmak zaten kendi başına haram,bi de hayırlısı olduğu düşünülüp akp ye oy vermek ahmaklık.başka açıklaması yok bunun.Allah'ın adını kullanıp haram işleyen her zaman için en tehlikelisidir.

Üst Ana Sayfa Alt