Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Al-basirah Medya / Işid Belgeseli / Ingilizce Altyazılı

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
CUHxFNgWoAA6oKT.png

al-Basirah Medya / IŞID Belgeseli / EN Altyazılı

مؤسسة البصيرة للإنتاج الإعلامي
تقدم
(( ولتستبينَ سبيلُ المجرمين ))

Mücrimlerin Yolu belli olsun diye

Basiret Medya tarafindan hazirlanan bu belgesel ISIDin Suriyedeki müslümanlara ve mücahidlere karsi isledigi cürümleri ve haricilere karsi savasmanin mesruiyyetini konu aliyor.

1- Bölüm
Ebu Hatice el-Muhajir ile

2- Bölüm
Ebu Basir el-Britani ile
3- Bölüm
Sufyan el-Muhajir ile

aaa.png

Son düzenleme:
Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
En yerine ingilizce yazsaydın daha iyi olurdu akhi ya bende en altyazı ney diyorum : )

Allah razı olsun twitterda falan aradım ama bulamadım videoyu burda olması çok güzel

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Ben birinci ve ikinci bölümü izledim. Ücüncüsü daha yeni cikti ama muhtemelen ilk ikisine benziyordur. Bu ilk iki videoda ISIDin Suriydeki cürümleri (cami bombalama ve müslümanlarin evlerini yikma) ve haricilere/bagilere karsi savasma konusu anlatiliyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben birinci ve ikinci bölümü izledim. Ücüncüsü daha yeni cikti ama muhtemelen ilk ikisine benziyordur. Bu ilk iki videoda ISIDin Suriydeki cürümleri (cami bombalama ve müslümanlarin evlerini yikma) ve haricilere/bagilere karsi savasma konusu anlatiliyor.

tesekkür ederim ahi konu icine eklesen güzel olur bu tür aciklamalari, takip edenlere rahatlik olur, en azindan benim gibi acaba diye sorusu olan olmaz.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Bir daha ki sefere dikkat ederim insa´allah

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür yayınlar zamanlama acısından yanlış diye düşünüyorum ahiler.Kafir şiisi,rusyası,abd'si,fransası bütün hepsi toplanmış ve birleşmiş Müslümanları vururken bizlerin fitneyi büyütmenin zamanı değil diye düşünüyorum.Birleşme hususunda adımlar atılmışken, kalbler yumuşamaya başlamışken inşallah tekrar fitne büyümez duasındayız.Söyledikleri ve paylaştıkları doğrudur ahi'nin ama ben şu anda sırası değil diye görüyorum.En doğruyu Allah bilir.Allaha emanet olunuz.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür yayınlar zamanlama acısından yanlış diye düşünüyorum ahiler.Kafir şiisi,rusyası,abd'si,fransası bütün hepsi toplanmış ve birleşmiş Müslümanları vururken bizlerin fitneyi büyütmenin zamanı değil diye düşünüyorum.Birleşme hususunda adımlar atılmışken, kalbler yumuşamaya başlamışken inşallah tekrar fitne büyümez duasındayız.Söyledikleri ve paylaştıkları doğrudur ahi'nin ama ben şu anda sırası değil diye görüyorum.En doğruyu Allah bilir.Allaha emanet olunuz.

Kardeşim bn senin kafa yapını anlamıyorum. Nedir ışid müdafanız. Adamlar 12.dergilerinde micahidlere atıp tutuyor onların doğru menhecden saptıklarını söylüyorlar kanlarının helal oldukları söyleniyor, imam zevaharinin(Allah onu korusun) okadar brleşme çağrısı yapmasına rağmen.

Ahi hem kaddafiye şehid diyorsun hem ışide sempatin var, bu ne periz bu ne lahana turşusu anlamadım gitti..

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bn senin kafa yapını anlamıyorum. Nedir ışid müdafanız. Adamlar 12.dergilerinde micahidlere atıp tutuyor onların doğru menhecden saptıklarını söylüyorlar kanlarının helal oldukları söyleniyor, imam zevaharinin(Allah onu korusun) okadar brleşme çağrısı yapmasına rağmen.

Ahi hem kaddafiye şehid diyorsun hem ışide sempatin var, bu ne periz bu ne lahana turşusu anlamadım gitti..

Anlamama gibi bir sorun olabilir.Benim için önemli olan Emperyalist kafirlere karşı dünya üzerinde gösterilen direniş.Siyaset yapıyorsan yaptığın siyasetle ya yalnızlaşarak yenilirsin.Yada topluma yön veren bir siyasi dille tüm Müslümanları kapsayacak bir dil geliştirirsin.Kaddafi nezninde hedef Libya Halkı ve Libyanın petrolü idi.Işid üzerinden de hedef İslam ve tüm Müslümanlar.Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok.Batı Kaddafiye ve Işid'e itikadı bozuk suçlaması ile saldırmadı.Bunu anlamak lazım.Nusra'ya da aynı şekilde saldırılar yapılmakta.Şu an Türkmen dağı da düşmek üzere Rusların havada, karadan hizbişeytan, nusayriler saldırıyor.Kaddafiyi yada Işidi Emperyalist kafirlere karşı yalnız bırakmamak bunlardan olduğumuzu göstermez.Şu an kime saldırıyorlarsa o bahane edilerek bugün IŞİD bahanesi ile Müslüman halka ve onların topraklarına saldırı düzenlenmektedir.Yarın Nusraya daha kapsamlı saldırılar olabilir.Nu kafirler Türkmen dağından sonra hedeflerinin idlib şehri olacağını söylüyorlar.Zaman ayrılıkları derinleştirecek değil düşmana karşı Ortak yanlarımızı birleştirerek birlikte mücadele etme zamanıdır.Ebu Mervan kardeşime saygılar sunarım.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlamama gibi bir sorun olabilir.Benim için önemli olan Emperyalist kafirlere karşı dünya üzerinde gösterilen direniş.Siyaset yapıyorsan yaptığın siyasetle ya yalnızlaşarak yenilirsin.Yada topluma yön veren bir siyasi dille tüm Müslümanları kapsayacak bir dil geliştirirsin.Kaddafi nezninde hedef Libya Halkı ve Libyanın petrolü idi.Işid üzerinden de hedef İslam ve tüm Müslümanlar.Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok.Batı Kaddafiye ve Işid'e itikadı bozuk suçlaması ile saldırmadı.Bunu anlamak lazım.Nusra'ya da aynı şekilde saldırılar yapılmakta.Şu an Türkmen dağı da düşmek üzere Rusların havada, karadan hizbişeytan, nusayriler saldırıyor.Kaddafiyi yada Işidi Emperyalist kafirlere karşı yalnız bırakmamak bunlardan olduğumuzu göstermez.Şu an kime saldırıyorlarsa o bahane edilerek bugün IŞİD bahanesi ile Müslüman halka ve onların topraklarına saldırı düzenlenmektedir.Yarın Nusraya daha kapsamlı saldırılar olabilir.Nu kafirler Türkmen dağından sonra hedeflerinin idlib şehri olacağını söylüyorlar.Zaman ayrılıkları derinleştirecek değil düşmana karşı Ortak yanlarımızı birleştirerek birlikte mücadele etme zamanıdır.Ebu Mervan kardeşime saygılar sunarım.

:) bizde birlik istiyoruz bunu ışide anlatabilsek.. neyse yeni dabık dergisi çıktı okursun kardeşim birleşmeye mi çağrıyorlar öldürmeye mı. Nusraya tabi saldırı olacak oluyorda zaten. Hem kaddafi yeşil kitab çıkarmadı mı bu Kurandır diye? Qul kelimesini söylememize gerek yok o peygamber için geçerlidir deyip qul kelimelerini çıkartmadı mı?. Kaddafi gibi azgınlaşmış Allah'ın kitabını tahrif etmeye çalışan zındıklar asli kafirlerden daha tehlikelidir! Bu adamın neresini düzelteceksin... neyse..

Dediğim gibi ışidın başı kokuyor o kopmadan birleşme olmaz.. mücahidlerin arasında daha kan gövdeyi götürecek böyle dar görüşlü adamların yüzünden.. Allah islah etsin..

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkçe altyazısı çıkar mı bu videoların?

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dediğim gibi Mesele Kaddafi değil.O simge idi.Onu indirmeden Libyayı işgal edemeyeceklerdi.Meselenin özü o.Kaddafi,Saddam gibi yanlışlıkları olanları savunmak değil.Işidinde bugün hedefe konulması aynı.Önce şeytanlaştırıyorlar.Sonra kimse ses çıkaramayacak duruma gelince saldırıyorlar.İslam topraklarına ve Müslüman halka.Asıl hedef İslam toprakları ve Müslüman halklar.Benim için önemli olan o.İslam toprakları ve Müslüman halklar.Savaşın birinci ayağı Psikolojiktir.Emperyalistler saldırı öncesi savaşacaklarını önce yalnızlaştırırlar, şeytanlaştırırlar.Sonra saldırırlar.Irakta 2 milyon insan katledildi.Dünyadan kimseden gık çıkmadı.Libyada yüzbinler katledildi.Aynı şekilde herkes sustu.Bugün ışid,Nusra,Türkmenler yalnızlaştırılarak yok edilmeye çalışılıyor.Ben diyorum Allah kalblerini yumuşatsın.Düşmana karşı bir olsunlar.Asıl gerçek düşman kafirler temizlendikten sonra Müslümanların kendi içindeki meseleler uzlaşma ile inşallah neticelenir.Başka bir şey dediğim yok.Bakalım zaman ne gösterecek.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
  • Dua et
Tepkiler: HCT
ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
merak ediyorum.....

hem müslümanlara saldırıyorlar.... rejimler geretiği gibi savalmıyorlar zahirde yaptıkları eylemler batı ülelerini memnun edecek şeyler...

fakat batı ve rusya tüm güçleriyle bunlara saldırıyorlar... yani hem destek verip dilediği atı oynatıyorlar hem durmadan tokatlayıp mazlum çocuk yapıyorlar.... buradaki gaye nedir...

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Ücüncü bölümü tercüme edilmis. Ümmet-i Islam tarafindan.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Birinci bölümünde tercümesi yapilmis. Yukariya ekledim.

Üst Ana Sayfa Alt