Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Alevi Amca Ile Bir Mücahid’in Sıcak Diyaloğu

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Alevi Amca ile Bir Mücahid’in Sıcak Diyaloğu “Vallahi bizimkiler bu hadisi ezberlememiş herhalde”
alevi-s%C3%BCnni-300x218.jpg

Suriye’de direnişçiler ile Esed rejim güçleri arasında çatışmalar tüm hızı ile devam ederken, direnişçilere atılan mezbepsel kıyım iftiralarına karşın bir güzel diyalog göze çarpıyor. Suriye’de savaş hak ile batılın arasında...11 Ağustos 2013 13:28

Suriye’de direnişçiler ile Esed rejim güçleri arasında çatışmalar tüm hızı ile devam ederken, direnişçilere atılan mezbepsel kıyım iftiralarına karşın bir güzel diyalog göze çarpıyor.
Suriye’de savaş hak ile batılın arasında olan savaşdır. Mezhepsel bir savaşı aslında Esed rejimi, İran, Hizbullah militanları yapmaktadır. Çoluk çocuk yaşlı veya kadın demeden sırf sünni oldukları için öldürülen insanların yeridir Suriye.
İşte Alevi bir amca ile bir Sünni bir mücahidin sıcak diyaloğu
islahhaber.net Haber

Suriye’li Direnişçi : Dayı kaç yaşındasın

Alevi Amca : Vallahi baya eskiyim ben

Babam 106 yaşında öldü

Bende herhalde varım bi 50-60

Suriye’li Direnişçi : Olur mu hiç Ben 50-60 yaşındayım senle ben bir miyiz

Suriye’li Direnişçi : Sen Alevimisin yoksa Sünni’mi

Alevi Amca : Aleviyim ben

Suriye’li Direnişçi : Biz Sünni’yiz. Sünni devrimcileriz

Alevi Amca : Vallahi başım üstüne

Hepimizi Allah yarattı. Ondan başka kimse kimseyi yaratmış değil.

Suriye’li Direnişçi : Peki seninkilerden birileri bizim gençlerden birini yakalarsa..
Ona ne yaparlar dersin Allah adına doğruyu söyle

Alevi Amca : Vallahi şimdi Allah’ın adını verdin

Suriye’li Direnişçi : Bizden korkma biz seni öldürmeyeceğiz. Zararda
vermeyeceğiz biliyor musun?

Alevi Amca : Bilmiyorum

Suriye’li Direnişçi : Çünkü Peygamber efendimiz (s.a.v) diyor ki; Yaşlı adamı,
küçük bir çocuğu veya bir kadını öldürmeyin. Bizim dinimiz böyle. Sen söyle bakım sizde nasıldır?

Alevi Amca : Vallahi bizimkiler bu hadisi ezberlememiş herhalde.

İkinci Konuşmacı : Sen nerelisin

Alevi Amca : Ayn elcavze’liyim ben

Suriye’li Direnişçi : Buralısın yani. Bak bu ev boş. İçinde yiyecek var gir oraya otur. Ye iç. Korkma biri bir şey sorarsa Ebu
Firas bana güvence verdi. Kimse benimle konuşmasın dedi dersin.

Alevi Amca : Vallahi sen ve tüm gurubundan Allah razı olsun. İçeride bekle çatışma olursa zarar görmeyesin. Allah sizin gibi yiğitleri korusun.

Suriye’li Direnişçi : Biri bir şey sorarsa Ebu Firas bana güvence verdi. Kimse benimle konuşmasın dedi dersin.

İkinci Konuşmacı : Gel içeride otur çatışma olursa zarar görmeyesin. Sen yaşlı amcamızsın.

Alevi Amca : Teşekkür ederim. Hepiniz başım gözüm üstüne

ISLAH HABER

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt