Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

[ Alıntı ] Işid'den Niçin Ayrıldım. 1. Bölüm

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rahman olan Allah’in adıyla başlarım, salat ve selam elcisi Muhammed’in üzerine olsun.

Başlarken söylediklerimin doğruluğuna Allah’a yemin ederim ve bu şehadetimle Allah’ın karsısına çıkacağım.

Eski Nusra üyelerinin çoğu Nusret Cephesi’nden gördükleri hatalar hakkında yazıyorlar, özellikle de hiçbir aksiyonun olmadığı Atme’de gördükleri hakkında. Hepimiz biliyoruz ki Atme internet kafeler ve zaman öldüren kardeşlerle doludur. Atme Suriye’den çok Türkiye’ye benzer.

Şunu da söyleyelim ki bir gruptaki emirinizle olan kötü tecrübeleriniz ve grupta gördüğünüz hatalar o grubun resmi politikasını göstermez. Ancak birçok Devle hayranı bunu böyle anlamaktadır. Bizler de Devle’nin hatalarını sıralayabiliriz ve bu şekilde kardeşler kimin aşırı olduğunu görebilirler.

Bilhassa Batı’da olan birçok kardeşin kurtuluşun Devle’ye hicret etmekte olduğunu düşündüğüne şahit oldum. Ben bazı noktaları izah edeceğim, kulak vermek samimi olanlara kalmıştır.

Birinci olarak tekfir, vallahi onların çoğu diğer mücahit grupları mürted saymaktadır. Onlardan yakın olduğum bir şer’i ile konuşurdum ve Cephe gibi grupların hükmü nedir diye sorduğumda “onlar mürteddir” derdi.

Devle’deki kardeşler Nusra ve Ahrar gibi gruplar hakkında tutumlarının ne olduğunu iyi bilmektedir. Cund’uş Şam’dan gelen birkaç kardeş hapse atılmış ve tövbe etmeleri istenmişti. Eskiden kafir oldukları ve şimdi tekrar Müslüman oldukları ve tekrar kelime–i şehadet getirmeleri gerektiği söylenmişti. Bu hikaye grup üyeleri ile temas kurularak doğrulanabilir.

Devle’yi terk eden bir kardeş “vallahi elimde ne kadar Müslüman kanı olduğunu bilmiyorum” demişti.
Bir keresinde (IŞİD’daki) emirimiz casus olduğu söylenen birini yakalamıştı, onu bize getirerek sorgulamamızı söyledi, kendisini zindana götürdük ve kardeşlerden biri onu şiddetle dövmeye başladı ve kimse birşey diyemedi. Emirimiz geri geldiğinde şok olmuştu, “ne yaptınız, ben size onun mürted olduğunu söylemedim, yarı mürted olduğunu söyledim” dedi. SubhanAllah, vallahi bu insanlar için canın bir önemi yoktur.

Aynı emir yakaladığımız “mürtedler”in ailelerinden rüşvet almasıyla bilinirdi.

Onlarda ilim yoktur, vallahi içlerinde sigara içtikleri için Suriyelileri tekfir edenler var, ayrıca içlerinde İslam’ı uygulamaya yeni başlayan ve namazın rükünlerinden habersiz insanlar var, o kadar gevşekler ki bazen namazı bilerek kaçırıyorlar. Fakat tekfire geldiği zaman herkesi mürted ilan ediyorlar.

Muhacire (kadın muhacirler) makaranın emiri olan Ebu Ka’ka Cezravi adında bir Emir var, hala emir mi bilmiyorum. Subhanallah, kız kardeşler ona gelip internetten (IŞİD’de ki) bir kardeşle tanıştıklarını ve onunla evlenmek istediklerini söylediği zaman yalan atıp o kardeşin Şehid olduğunu söylerdi. Sonra tanıdıklarına gider ve mesela “evlenmek isteyen Faslı bir kız kardeş var” diyerek arkadaşından para alır ve kız kardeşi ona satardı. Vallahi bu gerçektir, hala Devle’de olan bir kardeşten o emirin bir kız kardeş için 3.000 dolar aldığını duydum.

Şeriatı uyguladıklarını iddia ediyorlar ancak vallahi kendilerine uygulamıyorlar. Savaşçılarda ilim eksikliği var. Vallahi kendi gözlerimle savaştan sonra rejim askerlerinin kafalarını kesip futbol oynar gibi tekmelediklerini gördüm. Peygamberimiz haricilerin genç ve düşüncesiz olduklarını söylemiştir. Devle savaşçılarının ve hayranlarının azami çoğunluğu gençtir.

Kendileriyle ayni fikirde olmayan ulemaya ve ilim sahiplerine iftira atıyorlar. Tıpkı orijinal hariciler gibi kendilerini ümmetten ayırmışlardır. Onların harici olduklarını söylemiyorum ancak kesinlikle içlerinde çok sayıda harici olduğunu gördük. Allah şahidimdir ki birçok kardeş ve kız kardeş bana mesaj atarak ayrılmalarına yârdim etmem için yalvarıyor. Videolara aldandıklarını söylüyorlar. Fakat hepimiz biliyoruz ki ayrılmaya çalışırsanız ya hapse atılır yada öldürülürsünüz. Vallahi bu sebeple kim olduğumu açıklamıyorum çünkü orada hala ayrılmak isteyen kardeşler vardır, onları ve benle birlikte ayrılanları sıkıntıya sokmak istemiyorum.

Vallahi bu bir hilafet değildir, daha çok bir diktatörlüktür. Kardeşler ve kız kardeşler çok baskı ve eziyet görmektedir. Vallahi bunları sadece Müslümanların hataya düşüp oraya giderek tuzağa düşmelerini istemediğim için yazıyorum. Hepimiz bir İslam devleti istiyoruz, hepimiz hilafet istiyoruz ancak alimlere kulak verin ve dininizi izlediğiniz HD videoların üzerine kurmayın.

Bazı şeyleri söyleyemiyorum çünkü hala orda olup da ayrılmak isteyen kardeşleri afişe edebilir. Devle’de olanların videolarda gördüklerinize benzemediğini göstermek için aceleyle bu taslağı yazdım. Devle üyelerinin iddia ettikleri şeklide davranırsak biz de ayni iddialarda bulunabiliriz.

İnşallah bir sonraki yazımda bazı emirleri ve nasıl olduklarını detaylarıyla yazacağım. Vallahi bu söylediklerim doğrudur ve Allah söylediklerime şahidimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İbni Abbas (r.a) şöyle rivayet etmiştir: Rasulullah (s.a.v):

-Allah’ım! Sa’ımıza ve müddümüze bereket ver/mübarek kıl. Mekke’mize ve Medine’mize bereket ver/mübarek kıl. Şam’ımıza ve Yemen’imize bereket ver/mübarek kıl, diye dua etti. Toplulukta bulunan bir adam:

-Ey Allah’ın Peygamberi! Irak’ımıza da (dua et), dedi. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v):

-Şeytanın boynuzu orada ortaya çıkacak ve fitne orada yayılacaktır, buyurdu.

(Taberani’nin rivayeti esas alınmıştır. Şam’a bereket duası farklı varyantlarıyla Buhari, Tirmizi, Ahmed, İbni Hibban ve diğerlerinde geçmiştir.)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ümmetin gençlerini heba ettiği ve cihadı ifsad ettiği bu gruba ALLAH (c.c) ıslah etsin

Cihad aşkı ile yanan genç kardeşlerimin kulağına küpe olsun bu olaylar,RABBİM,bizleri bu gibi ağır imtihanlarla sınamasın amin sübhanALLAH cihad gibi bir ameli yerine getirmek için ana dan babadan yar dan serden geçiyorsun uğradığın sona bak vallahi çok zor bir durum :(