Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ALLAH KORKUSUYLA AGLAMAK

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH KORKUSUYLA AGLAMAK
- Abdullah Ibnu'z-Zübeyr radiyallahu anhüma'nin anlattigina göre, "Kendilerinin müslümanligi kabul etmeleri ile, Allah'in onlari azarladigina dair (su) ayetin inmesi arasinda dört yildan fazla zaman olmamistir."
"Onlar, daha önce kendilerine kitap verilen ve zaman geçtikçe kalpleri katilasan kimseler gibi olmasinlar. Çünkü onlarin çogu yoldan çikmis kimselerdi" (Hadid 16).
- Hz. Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Çok gülmeyin, çünkü çok gülmek kalbi öldürür."
- Berâ radiyallahu anh anlatiyor: "Biz Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'la birlikte bir cenazede beraberdik. Aleyhissalâtu vesselâm kabrin kenarina oturup agladilar, öyle ki (göz yaslariyla) toprak islandi. Sonra da: "Ey kardeslerim Iste (basimiza gelecek) bu ayni (ölüm hadisesi) için iyi hazirlanin" buyurdular."
- Abdullah Ibnu Mes'ud radiyallahu anh anlatiyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselam buyurdular ki: "Sinek basi kadar bile olsa, gözünden Allah korkusuyla yas çikan ve bu yasi yanak yumrusuna degecek kadar akan hiçbir mü'min kul yoktur ki, Allah onu (ebedi) atese haram etmesin!"
- Hz. Muaviye Ibnu Ebi Süfyan radiyallahu anhüma anlatiyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: "Ameller kap(ta bulunan madde) gibidir. En asagisi (yani dipteki kisim) güzelse en yukarisi (yani üst kismi) da güzel olur; en asagisi bozulursa en üstü de bozulur."
- Hz. Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "Eger kisi namazini herkesin gözü önünde kilinca (edebine uygun kilar) güzel yapar, tek basina kimsenin görmedigi durumda kilinca da (edebine uygun kilar) güzel yaparsa, Allah Teâla hazretleri (onun ibadetinden memnun kalir ve:) "Bu (kullugunu riyasiz yapan) gerçek bir kulumdur" der."
- Hz. Ebu Hureyre radiyallahu anh anlatiyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "(Ey mü'minler! Amel ve ibadetlerinizi) itidal üzere yapin, ifrattan kaçinin. Zira sizden hiç kimseyi (atesten) ameli kurtaracak degildir."
Sahabiler: "Seni de mi amelin kurtarmaz, ey Allah'in Resülü!" dediler. Aleyhissalatu vesselâm: "Beni de, buyurdular. Eger Allah kendi katindan bir rahmet ve fazl ile benim günahlarimi bagislamazsa beni de amelim kurtarmaz!" buyurdular."

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH RAZI OLSUN KARDESİM...........selametle
İNŞALLAH ALLAH kendi katindan bir rahmet ve fazl ile bizim günahlarimizi da bagislar

Üst Ana Sayfa Alt