Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

"Allah" nasil yazilir?

G Çevrimdışı

Gönülden İnciler

Üye
İslam-TR Üyesi
Esselam saygi deger Forum yazicilari,

hepinizin affina siginarak bir meseleyi arz etmek istiyorum. Ayni meseleyi zaman zaman´da yazmisdim, fakat ilk defa özel bir thread acdim.

Bazen farkina varmadan "Allah" yerine "allah" yaziyoruz. Yani büyük harf ile yazacagimiz kücük harf ile yaziyoruz. Buda manasini degistiriyor.

Biliyorsunuz türkce de tek olan isimler büyük harf ile yazilir. Birden fazla olanlar kücük harf ile yazilir. Mesela 70-80 sene önce bazi sahislar Allah´a inanmadiklari icin sirf alay etmek icin "Allah" kelimesini kücük yazmislar. Bunlarin belgesi dahi var.

Bu nedenle (biraz hassasim evet) hepimiz dikkat edersek cok iyi olur.

Tekrar hakkinizi helal edin.

sevgı ve dua ıle kalın...

A Çevrimdışı

ademoğlu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
can kardeslerim ister kucuk yaz ister buyuk ne O nu yuceltebilirsin nede alcaltabilirsin AHAD, SAMED in manasina anlamadiysan tabii sende haklisin..
SELAM UZERINIZE OLSUN

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
ya bencede ademoglu kardeşim doğru söylüyr...sen onu yüceltirsin ama asla alçaltamazsın sadeceo seni yüceltir ve alçaltır...sen yine bildiğini yap başkasını uyar ama fazla karışma boşver burası sanal ortam biz dinimizi konuşuyoruz...yani sen kendi işine bak...hakkını helal et...selam ve dualarımla ALLAH'a emanet ol...:)

S Çevrimdışı

saliha merve

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim razı olsun bu hassasiyetinizdenden dolayı kutlarım.Dinimiz en küçük ayrıntıya bile dikkat eder eğer küçük ayrıntıları kaçırmazsak büyüklerin üstesinden kolayca geliriz.

S Çevrimdışı

sueda

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyna ve Aleyküm Selam kardesim.

Rabbim seni yüceltsin kardesim bu güzel ve ince düsüncenden dolayi seni sevsin insaallah..Sana katiliyorum kardesim noktalara virgüllere bile dikkat edilirken neden Rabbimizin yüce lafzi büyük harfle yazilmasin..Cezakallahu hayran..

S Çevrimdışı

Süfyan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İster küçük ister büyük ne yüceltebiliriz ne alçaltabiliriz (haşa) mantığını aşalım da kardeşlerim, biz en iyisi bize yakışanı Takvaya yakın olanı yapalım. Çok güzel bir tespit ALLAH razı olsun..

Üst Ana Sayfa Alt