Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah Rizasi Için Yardim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hakangzm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamınaleyküm arkadaşlar.ben Ankarada derin bir hoca arıyorum.işlerimin yolunda gitmemesi ve bu aralar çok sıkıntıda olduğum için iyi bir hocaya gidip dua almak istiyorum.Bu konuda bana yardımcı olur iseniz gerçekten çok sevinirim.Şimdiden Allah razı olsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim

bunun derin hoca ile ne alakası var.

Eğer kullarım sana benden sorarlarsa onlara de ki; ben kendilerine yakınım, bana dua edenin duasını, dua edince, kabul ederim. O halde onlar da benim çağrıma olumlu karşılık vererek bana iman etsinler ki, doğru yolu bulsunlar.[Bakara 186]

Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne fısıldadığını biliriz, çünkü biz ona şah damarından daha yakınız.(kaf 16]

RABBİM bu kadar sana yakın iken neden başkasından medet umuyorsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sana gelen sıkıntılar RABBİMİN İMTİHANI SABRETMEN LAZIM

T Çevrimdışı

tatatonga

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hakangzm kardeşim, insan başına neler gelebileceğini bilmiyor. Dünyada pek çok bela ve musibet var, ama hepsinin çözümü de var. Mesela insan hasta olduğunda, tabi ki Allah'a dua eder iyileşmek için, Allah'tan yardım ister. Sonra da doktora gidip çare bulmaya çalışır. Doktora giden insanlara "sen Allah'tan yardım istemek yerine doktora neden gidiyorsun, Allah'tan değil de ilaçtan mı fayda bekliyorsun" denmez elbette. Çünkü insan Allah'a dua edecek ve sonra da çözüm arayacaktır. O ilaçların yapıldığı bitkileri ve kimyasalları yaratan da Allah'tır. Manevi konularda da buna benzer olaylar oluyor. İnsan sorun yaşadığında Allah'a dua edecek ve sonra çözüm arayacaktır. Ben yaşayarak gördüm ki, bazı sorunların çözümü hocalarda olabiliyor, tabi şifayı veren Allah, hocalar vesiledir, bunu unutmamak gerek. Bu sebeple ben hoca arayanlara "arama" denmesini tasvip etmiyorum. Çünkü gitmesi gereken insanlar oluyor. Hocaların kullandığı havas duaları, muskalar Allah'ın ilmidir, ve doğru bir şekilde kullanılırsa müsade vardır. Mesela insan sıkıntılarıiçin hoca arayabilir, belki üzerinde büyü, musallat, ya da tıpta tedavisi olmayan bazı hastalıklar olabilir.

edit...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
böyle adres vermeyin. parayla iş yapıyor ne demek din mi satıyor siz neden yönlendiriyosunuz böyle bir kişiye. konu kilit saçma saçma konu açan siteden uzaklastırılır bilesiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt