Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah’ım Sana Şikayetimiz Var

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
r1636483791eu2.jpg

Başlık, şaşırtıcı gelmemeli. Zira, bu yazı son derece üzüntü duyduğum olaylar sebebiyle kaleme alınmıştır. Anlayışla karşılanacağımızı ümit ediyoruz. Şikayetimiz başörtüsü takan hanımlardan bazılarının takındığı tavırlardandır. Başlarını modernite olsun diye bağlayanların sokaklardaki taşkınlıklarından, düğünlerdeki dağıtmalarından, müzik programlarındaki insanın kanını donduran görüntülerinden şikayetimiz var.

Başını örtüsü ile sıkma baş haline getiren hanımlardan, etek yırtmaçlarını bilmem neresine kadar açıp, kırıta kırıta yürüyenlerden şikayetimiz var. Rengarenk başörtüleri ile sokaklarda haya duygularını rencide edici görüntüler sergileyenlerden ve İslâm’ın hafife alınmasına sebebiyet veren bu hanımlardan şikayetimiz var.

Histeri nöbetine tutulmuşçasına, başındaki örtüsünden de utanmadan, erkek arkadaşı ile sarmaş dolaş olanlardan şikayetimiz var. Başörtüsünü dikkat çekme aracı olarak kullanan, sağa sola bakışları ile de dikkat çekmeye çalışan bu nevi hanımlardan da şikayetimiz var.

Başörtüsünü tesettür gereği değil de, geleneksel bir anlayışla takıp, sokaklarda, meydanlarda, merasimlerde, eğlence yerlerinde kahkaha atan hanımlardan da şikayetimiz var. Ecdat hanımefendilerinin, annelerimizin iffetini remzeden başörtüsünü dillere düşüren, gösteriş olsun diye takan hanımlardan da şikayetimiz var.

Başörtülü olduğu halde ağzındaki sakızı edepsizce patlatıp duran ve ............, dikkat çekmeye çalışan hanımlardan da şikayetimiz var. Daracık pantolon giyip, vücut hatlarını teşhir eden ve başından da renk cümbüşü başörtüsünü eksik etmeyen hanımlardan da şikayetimiz var.

Modaya uymak için başını İtalya’daki Pisa Kulesi gibi saran, israf derecesinde örtüler satın alıp, her dem değişik baş görüntüleri sergilemek için çaba gösteren hanımlardan da şikayetimiz var. Başlarındaki örtünün vakarını muhafaza edemeyip, başörtüsünün tezyif edilmesine sebebiyet veren, nevzuhur zengin hanımların bu taşkınlıklarından da şikayetimiz var.

Başörtüsüne bir nevi modelistlik yapan, örtünmenin anlamından bihaber olan, buna rağmen başından da örtüsünü çıkarmayan bazı hanımlardan da şikayetimiz var. Kocalarına, babalarına, erkek kardeşlerine bir nevi meydan okuyan, onların murakabesinden rahatsızlık duyan ve nefsinin hoşuna gidecek örtünmeyi yapmaktan hicap duymayan hanımlardan da şikayetimiz var.

Örtünün ALLAH emri olduğu gerçeğinden habersiz örtü takan, örtülü haliyle pehlivan gibi ortaya çıkıp, .............düğünlerde oynayan, TV’lerdeki müzik şölenlerinde vücudunun ............ vesile olacak kadar dikkatsiz davranan hanımlardan da şikayetimiz var.

Erkeklerin içinde zıplayıp duran, örtüsünün açılıp saçılmasından rahatsızlık duymayan nadan hanımlardan, horon tepen, halay çeken, rakseden, el çırparak ritim tutan örtülü hanımlardan da şikayetimiz var.

ALLAH’ın emri olan başörtüsünü koruyamayan, örtünün asaletinden mahrum olan, örtünün namus anlayışının bir timsali olduğunu idrak edemeyen, taktıkları örtülerin hakkını veremeyen, örtünün dinin alay konusu haline getirilmesine sebebiyet veren, bu vesile ile inançlarımıza sövdürten hanımlardan da şikayetimiz var.

Başörtüsünün önemini kavramaktan yoksun, bazı entel takılan hanımların erkek toplantılarında bacak bacak üstüne atıp, dikkat celbeden tavırlarından, sigara içmeyi medenilik zannedip, ağızlarından eksik etmeyen, zaman zaman da erkeğin sigarasını yakmasını bekleyen ve bu haliyle başındaki örtüsünden de utanmayan hanımlardan da şikayetimiz var.

Sokaklarda, vapurlarda, trenlerde, otobüslerde erkeklerle el ele, göz göze ve ........teması içinde yolculuk eden başörtülülerden de şikayetimiz var. Başında başörtüsü, ağzında sakızı, elinde sigarası, gözünde gözlüğü ile caka atarak ve sağa sola bakarak yürüyenlerden de şikayetimiz var.

Yeni yetme zenginlerin çocuklarının başörtülü haldeki taşkın hallerine, şuurlu ve bilinçli başörtülü hanımların tavır sergilememesinden de şikayetimiz var. Başörtüsünü bahane edecek olanlara imkan veren görüntü sergileyen şuursuz başörtülü hanımlardan da şikayetimiz var.

Ana babanın, başörtülü kızlarının, sokaklardaki, meydanlardaki, eğlence yerlerindeki tavırlarını görmemezlikten gelmelerinden, onlara hoşgörü ile yaklaşmalarından, böylece başörtüsünün dinamitlenmesine vesile olanlardan da şikayetimiz var.

Başörtüsünü dikkat çekmek için meslek haline getiren, moda olsun diye veya kendisini ispatlamak için başörtüsünü takan ve bunların çoğalmasına seyirci duran, tedbir almayan herkesten ALLAH’a şikayetimiz var.

ismail müftüoğlu
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :agliyorum :crycry
 
htc66 Çevrimdışı

htc66

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'im banada bir gun kapanmayi nasip etsin.

Keske sikayet etmeden once tesettur'un farz oldugunu, nicin farz oldugunu, tesettur'un faydalarini vs anlatsalar...
 
G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
htc66 ' Alıntı:
ALLAH'im banada bir gun kapanmayi nasip etsin.

Keske sikayet etmeden once tesettur'un farz oldugunu, nicin farz oldugunu, tesettur'un faydalarini vs anlatsalar...

İNŞALLAH KADEŞİM INŞALLAH... :crycry :crycry :crycry
 
samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
htc66 ' Alıntı:
ALLAH'im banada bir gun kapanmayi nasip etsin.

Keske sikayet etmeden once tesettur'un farz oldugunu, nicin farz oldugunu, tesettur'un faydalarini vs anlatsalar...
Allah nasip etsin kardeş.. inş hakkında hayırlı olur
 
htc66 Çevrimdışı

htc66

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sagolun. Allah hepinizden razi olsun.

ruveyda. ' Alıntı:
htc66 ' Alıntı:
ALLAH'im banada bir gun kapanmayi nasip etsin.

Keske sikayet etmeden once tesettur'un farz oldugunu, nicin farz oldugunu, tesettur'un faydalarini vs anlatsalar...
canm kardeşim formun testtür bölümünde örtü ile ayrıntılı bilgi var....selametle

linki veriyim incele istersen
https://www.islam-tr.org/tesettur-b58.0/

Allah razi olsun. InshaAllah yarin bakarim, simdi cikmam lazim.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt