Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Allah'ın Müslümanlığımıza ve İbadetlerimize İhtiyacı Yoktur...

İ Çevrimdışı

İ n z a r

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın bizim müslümanlığımıza ve ibadetlerimize ihtiyacı yoktur; tam aksine her konuda biz ona muhtacız. Bize İslam’ı ve Kur’an’ı lütfettiği için O’na minnettar olmamız gerekir. İslam’a, Kur’an ve sünnete, sarılmamız ve kadrini hakkıyla takdir etmemiz ve onların uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmamamız gerekir. Bu yüce değer ve kutsalların kıymetini bilmeyen, onlardan yüz çeviren, onlara hakkıyla yönelmeyen ve mucibince amel etmeyen, insanların ve toplulukların dünyada nasıl esfel-i safiline yuvarlandıkları apaçık ortadadır. Yahudi, Hıristiyan ve diğer din mensuplarının hali gözlerimizin önündedir. Bunların sahip oldukları kitap ve dinler de tıpkı bizim kitabımız ve dinimiz gibi ilahi menşeli idiler. Fakat onlara gerekli ihtimamı göstermedikleri, yüz çevirdikleri ve süfli arzularına ram ettikleri için ne hale geldikleri ve şeytanın onları dalalete nasıl sürüklediği ve ne hale düşürdüğü malumumuzdur.

E Çevrimdışı

ebumuhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH CC razı olsun kardeşim,herşeyin ona ihtiyaç duyduğu ,hiçbirşeye ihtiyaç duymayan ALLAHU AZZEVECELLE ye,yarattıkları adedince,kelimeleri mislince,kendi rızası oluncaya ve arşının ağırlığınca hamd-u senalar olsun

C Çevrimdışı

cigdem

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah c.c razı olsun..
Sana layık kul olamadık.. :uzgunumm
Doğruyu bir türlü bulamadık..
Sözümüze sahip kalamadık..
Şimdi afet sen bizi..
Allahım merhametine muhtacız.. :crycry

M Çevrimdışı

mersinli

Üye
İslam-TR Üyesi
saolasın allah razı olsun..
allahtan baska kımseye muhtac olmayız ınsallah.....

kayserinci Çevrimdışı

kayserinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ebû'l-Haseni'l-Harkânî (k.s) hazretleri şöyle anlatır:

İki kardeş vardı. Bu iki kardeşin hizmete muhtaç bir anneleri vardı. Her gece kardeşlerden biri annenin hizmeti ile meşgul olur, diğeri Allah Teâlâ'ya ibâdet ederdi. Bir akşam, Allah Teâlâ'ya ibâdet eden kardeş, yaptığı ibâdetten, duyduğu hazdan dolayı kardeşine:

- Bu gece de anneme sen hizmet et, ben ibâdet edeyim, dedi.

- Kardeşi kabul etti. İbâdet ederken secdede uyuya kaldı ve o anda bir rüya gördü.

Rüyasında bir ses ona:

- Kardeşini affettik, seni de onun hatırı için bağışladık, deyince genç:

- Ben Allah Teâlâ'ya ibâdet ediyorum. Kardeşim ise anneme hizmet ediyor. Fakat beni onun yaptığı amel yüzünden bağışlıyorsunuz, dedi.

Ses ona:

- Evet, senin yaptığın ibâdetlere bizim hiç ihtiyacımız yok. Fakat, kardeşinin annene yaptığı hizmetlere annenin ihtiyacı vardı, karşılığını verdi.

Üst Ana Sayfa Alt