Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

“Alo! Rejimden Şikayetim Var”

K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yemen’de El Kaide örgütüne bağlı Ensar El Şeria, Ebyen eyaletindeki insanların haklarını savunmak ve rejimin bölgedeki insanlara yönelik saldırganlığına cevap vermek amacıyla ‘yardım telefonu’ adı altında bir telefon hizmeti başlatmayı planladığını açıkladı.

Küresel Haber / Haber Merkezi / Özel Haber
El Kaide, Yemen’deki insanların sorunlarını çözmek için ‘yardım telefonu’ hizmeti başlatıyor

Yemen’de El Kaide örgütüne bağlı Ensar El Şeria, Ebyen eyaletindeki insanların haklarını savunmak ve rejimin bölgedeki insanlara yönelik saldırganlığına cevap vermek amacıyla ‘yardım telefonu’ adı altında bir telefon hizmeti başlatmayı planladığını açıkladı.

Ensar El Şeria, bu ay yayınlanan Meded dergisine yaptığı açıklamada, projenin Sana rejimine bağlı isimlerin saldırganlığına ve Ebyen halkından herhangi bir kimseye yönelik her türlü zulüm ve şiddete destek olanlara bir cevap niteliğinde olacağını belirtti. Açıklamada, “Yardım telefonu, mücahitlerin -henüz Ebyen’i ele geçirmeden önce- Ebyen halkına, onlara hizmet edeceklerine ve güçleri yettiğince onları koruyacaklarına dair verdikleri vaadin bir kanıtı olarak gelmektedir” denildi.

Proje, mücahidlerin, tahsis edilecek telefon numarası üzerinden, halkın Sana rejimi unsurlarının kendilerine yönelik ihlallerine ilişkin şikayetlerini ve mağduriyetlerini dinleyerek, sorunlarına çözüm getirmeleri esasına dayanıyor.

Ensar El Şeria’ya göre bu adım, Müslümanların mukaddesatlarını gasp etme, yağmalama ve kutsal emanetlere saygısızlık durumlarının ve Müslümanlara yönelik korkutma girişimlerinin çoğalmasının ardından gelmiştir.

Ensar El Şeria, kendi özel kaynaklarından ulaşan mesaj ve ihbarların sıhhatini araştırmak ve doğruluğundan emin olmak için bir sistem oluşturduklarını ve buna istinaden, kararların şer’i komiteye danışıldıktan sonra alınacağını belirtti.

Ensar El Şeria, altı ay önce de Sana rejimi ordusunda, güvenlik birimlerinde ve istihbaratında çalışanların ifadelerini almak üzere de ‘tevbe telefonu’ adı altında bir proje başlatmıştı.

Ensar El Şeria, birkaç ay önce Ebyen vilayetinden çıktı. O zamandan bu yana bölgede istikrarsızlık ortamı hakim. Gasp ve yağmalama eylemleri yaygınlaşmış durumda. Ve su ve elektrik gibi temel hizmetlerin sunumunda da aksaklıklar gözleniyor. Oysa bölge, Ensar El Şeria’nın kontrolü altında iken, bir buçuk seneyi aşkın bir süre, güven ve istikrar içinde yaşamış ve bölge halkına tüm temel hizmetler sağlanmıştır.

Üst Ana Sayfa Alt