Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alparslan Kuytul Ve Akp Savaşı Başladı

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alparslan kuytulu hic samimi bulmuyorum , akp ile kavga etmeden once risalel nurlardaki sirk olan sozleri kabul etsin, sehy Usame Bin Ladeni tanisin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SC20141118-234151-1.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
birilerinin yaptığını cihad olarak görmemek adamı dinden çıkarır mı akhi?

benim bildiğim 6 meselede sıkıntısı olan adam dinden çıkar.

1) Allah'a iman. Fakat 99 isminin tamamına yani bir insan Allah'a inanıyorum diyor fakat kanunu insanlar koyacak diyorsa o Allah'ın hakem sıfatını inkar ettiğinden İslam'ın Allah'ına değil kendi kafasına göre uydurduğu bir tanrıya inanır.

2)meleklerine inanmak ama Allah'ın istediği gibi. yani bir adam meleklerin cinsiyeti var derse kafir olur.

3) kitaplara inanmak. kafasına göre değil sünnet ışığında.

4) peygamberlere inanmak.

5) kadere iman.

6) hayır ve şerrin Allah'tan olduğuna inanmak.

mücahide laf etmesi onunla mücahid arasındaki hakka girme meselesidir. bence sen aşırılığa kaçıyorsun. en doğrusunu Allah sbt bilir.
Abi sen genel "başlıkları" söylüyorsun. Allaha imanın altinda vela ve bera da var. Müslümani dost edinip kafirden beri olmak. Bir mücahidi sevmemek kufürdür demiyorum ama dinden çıkılacak amelleri böyle altı başlık altına sıkıştırmak doğru olmaz. Örneğin dinle (dinin şiarlarıyla) dalga gecmek/alay etmek de küfür.

Birde bu kişilerin kinleri o mücahidlerin yaptığı cihada mı yoksa akidelerine mi ögrenmek lazım!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abi sen genel "başlıkları" söylüyorsun. Allaha imanın altinda vela ve bera da var. Müslümani dost edinip kafirden beri olmak. Bir mücahidi sevmemek kufürdür demiyorum ama dinden çıkılacak amelleri böyle altı başlık altına sıkıştırmak doğru olmaz. Örneğin dinle (dinin şiarlarıyla) dalga gecmek/alay etmek de küfür.

Birde bu kişilerin kinleri o mücahidlerin yaptığı cihada mı yoksa akidelerine mi ögrenmek lazım!

akhi cihad yok demiyorlardır heralde. her uyuşmazlıkta tekfir bu ümmeti böler. Alparslan hocaya kafir demekten Allah'a sığınırım kendisinden çok güzel şeyler öğrendim ve bence mert bir adam, sadece çok zanla konuşuyor. açıkçası kişiler üzerinden tartışmalardan nefret ediyorum ve de tekfir görünce inan kalbim çok kötü oluyor. kafir demek ölüm demek bitti demek sonsuz ateş demek. Allah rızası için bir şey yazmazsak bu kardeşin mutlu olur.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
akhi cihad yok demiyorlardır heralde. her uyuşmazlıkta tekfir bu ümmeti böler. Alparslan hocaya kafir demekten Allah'a sığınırım kendisinden çok güzel şeyler öğrendim ve bence mert bir adam, sadece çok zanla konuşuyor. açıkçası kişiler üzerinden tartışmalardan nefret ediyorum ve de tekfir görünce inan kalbim çok kötü oluyor. kafir demek ölüm demek bitti demek sonsuz ateş demek. Allah rızası için bir şey yazmazsak bu kardeşin mutlu olur.
Yok bende kafir mafir demedim. euzubillah. Senin yazdiklarina ufacik bir ekleme/düzeltme (haddime değil ama) yapayım dedim :harika:

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sorun su, kendine müslüman, tevhidi ve hatta selefiyim diyenlerin ortak bir tagut kavrami yok.

Tagut tarih boyunca bir kesimi desteklerken öteki kesimleri gücsüz birakip onlara saldirmistir ve kendine saldirilmayan kesimde tagutu kendince tevillerle islama yardimci gibi gösterip destek bile vermistir.

Sormak lazim akp icin dünden bugüne ne degisti olumlu anlamda... Yani dün iyiydide bugün mü kötü oldu?

Ne yani sana dokununca mi kötü oldular...

Hoca bunları seneler önce konusman gerekti ve diger kendini selefe nispet edenler umarim hatalarindan bir an önce dönerler sirf daveti yayma, gelisme vs gibi asilsiz sebeplerin ardina siginip tagutlara sirin görünmeyi birakip adam gibi erkek gibi tevhidi durus sergiler ve asil o zaman yaptiklari davet hayir ve bereket kazanir ve birseyler ortaya cikar.

SubhanAllah parti tagut degil erdogan müslümanlari destekliyor o sirk degil ötekisi berikisi sirk degil yahu madem manzara böyle o zaman burasi islam topragi oldugu halde neden hala faizler devlet eliyle ve kerhaneler devlet eliyle...

Yazik....

Sizin samimiyetiniz ancak size dokunmakla oluyor.

Bana dokunmayan yilan bin yasasin diyenler yerin dibine girsin.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahiler bn alparslan kuytulu tekfir etmiyorum. Tekfir ettiğim kişilerin ismini yazmışdım. Konu dağılmasın bnm yüzümden. Bn bu kuytulu sapık olarak görüuyorum humeyniyi şiilere sevgi besleyenler bnm akide kardeşim değildir. Kuytul biraz daha az kurtlar vadisine bakıp komplo teorilerden kurtulmalı. Selametle..

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahiler bn alparslan kuytulu tekfir etmiyorum. Tekfir ettiğim kişilerin ismini yazmışdım. Konu dağılmasın bnm yüzümden. Bn bu kuytulu sapık olarak görüuyorum humeyniyi şiilere sevgi besleyenler bnm akide kardeşim değildir. Kuytul biraz daha az kurtlar vadisine bakıp komplo teorilerden kurtulmalı. Selametle..

kuytulun şiileri destekledigine dair delilin nedir? adam bu son konusmasinda soyledi bana iranci diyorlar dedi hayir ben siilerin yanlis yolda oldugunu hep soyledim dedi. dinlemeden kulaktan dolma sallamak dogru mu insanlara?

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kuytulun şiileri destekledigine dair delilin nedir? adam bu son konusmasinda soyledi bana iranci diyorlar dedi hayir ben siilerin yanlis yolda oldugunu hep soyledim dedi. dinlemeden kulaktan dolma sallamak dogru mu insanlara?

Peki şimdiki mücahidler hakkında ne diyor?? Kulaktan dolma mı? Bn bu adamı hep dinlerdim 2 sene öncesine kadar. Şiiler hakkında soru sorulduğunda pek bişey söylemez. Ama vehabi dendiği zaman oww götürüyor resmen ondan sonra komplo teorisyenliğine başlıyor. Saçma saçma konuşmaları var. Işid abd projesi dedi. Sonra kıvırdı sıvışmaya çalışdı.

Gitsin bi usame bin ladini tanısın. Sitesindeki adamları güya örnek alıyor ama bizlere yani o örnek alınacak kişiler gibi düşündüğümüz zaman bizlere tekfirci diyor.. vahdetden bahsediyor siilere mezhep olarak görüyor dinle derslerini, bu ayakları bırakmalı. Hizbuşşeytana bi laf dediğini görmedik??? Ne biçim müslüman bu adam!!?? Mehmed göktaş bile hizbulfesadı tekfir edene tekfirci dedi.. gitsinler yanlarına çok seviyorlarsa şiileri.

Geçen okadar laf attı akpye şimdide "hoca" öyle kastetmemiş deniliyor. Bizimle oyun mu oynuyor bunlar?? Yoksada buda gerçekten bir oyunumudur?

Neyse bn fazla bişey demek istemiyorum zaten tekfircide olduk aşırıcıda olduk :) bn bu sapıklardan uzağım.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki şimdiki mücahidler hakkında ne diyor?? Kulaktan dolma mı? Bn bu adamı hep dinlerdim 2 sene öncesine kadar. Şiiler hakkında soru sorulduğunda pek bişey söylemez. Ama vehabi dendiği zaman oww götürüyor resmen ondan sonra komplo teorisyenliğine başlıyor. Saçma saçma konuşmaları var. Işid abd projesi dedi. Sonra kıvırdı sıvışmaya çalışdı.

Gitsin bi usame bin ladini tanısın. Sitesindeki adamları güya örnek alıyor ama bizlere yani o örnek alınacak kişiler gibi düşündüğümüz zaman bizlere tekfirci diyor.. vahdetden bahsediyor siilere mezhep olarak görüyor dinle derslerini, bu ayakları bırakmalı. Hizbuşşeytana bi laf dediğini görmedik??? Ne biçim müslüman bu adam!!?? Mehmed göktaş bile hizbulfesadı tekfir edene tekfirci dedi.. gitsinler yanlarına çok seviyorlarsa şiileri.

Geçen okadar laf attı akpye şimdide "hoca" öyle kastetmemiş deniliyor. Bizimle oyun mu oynuyor bunlar?? Yoksada buda gerçekten bir oyunumudur?

Neyse bn fazla bişey demek istemiyorum zaten tekfircide olduk aşırıcıda olduk :) bn bu sapıklardan uzağım.
akhi sadece şeyh usamenin şehadetinden sonraki konuşmasını bile dinleseler ne mal olduğu belli olur kuytulun şimdi aklıma geldi sinirlendim :mad:

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

_ ben ışidin abd projesi olduğunu düşünmüyorum hatta her haltin ardinda yahudi ve abd nin oldugunu soylemek bana komik ve rahatsiz edici geliyor
lakin alparslan kuytul abdnin ısidi destekledigini soyledikten sonra sozunden donmedi neden abd bombaliyor o zaman diye bir soru soruldu ona ragmen donmedi sozunden aynisini savundu.

_ akp olayinda da izlememissin KULAKTAN DOLMA konusuyorsun.
ilk konferans iptal edildiginde Alparslan kuytul bunu akpnin yaptığına inanmiyorum husnu zan ediyorum bunu burokrasi yapmistir dedi. o aciklama da o zaman yayinlandi sonra aradan birkac gun gecti akp aciklama yapmayinca bunu akpnin yaptigini anladik akp bize savas acmistir savastan kacan serefsizdir dedi. yani kivirmadilar.

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sadece reklam,resim koymakla olmuyor bu işler cemaatinden kaç kişiyi cihada göndermiş kuytul efendi,bırak göndermeyi sözleriyle bile destek olmuyor birde yaw he he tam bunlara söylenecek laf

katilirisin katılmasın. adam diyor ki biz su anda mekke donemindeyiz yani su anda cihat teblig ile cemaatlesme ile olur belli bir guce sayiya gelmeden kilicla cihada baslarsak bu peygamberi metod degildjr diyor. once sayica artip cemaatlesmek lazim biz metod olarak seyyid kutubun anlattığı sistemi izliyoruz diyor dedigim gibi katilirsin katilmazsin ama oyle oturdugumuz yerden bir seyler yapmaya calisan herkesi kotulemek bana samim gelmiyor adam en azindan cabaliyor sen naptin diye sorarlar adama

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cihad etmeyenlerin cihad edenleri tebrik etmekten başka bir şey yapmaları saçma geliyor ama bence o hocolar ölen müslümanlara üzüldüğünden böyle düşünüyorlar.

adam ağlıyor. alparslan hocayı seviyorum ve de usame bin ladini de çok seviyorum. inşallah tağuta güvenilmeyeceğini iyice anlamıştır.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
katilirisin katılmasın. adam diyor ki biz su anda mekke donemindeyiz yani su anda cihat teblig ile cemaatlesme ile olur belli bir guce sayiya gelmeden kilicla cihada baslarsak bu peygamberi metod degildjr diyor. once sayica artip cemaatlesmek lazim biz metod olarak seyyid kutubun anlattığı sistemi izliyoruz diyor dedigim gibi katilirsin katilmazsin ama oyle oturdugumuz yerden bir seyler yapmaya calisan herkesi kotulemek bana samim gelmiyor adam en azindan cabaliyor sen naptin diye sorarlar adama
kardeşim seyyid kutubun yolundan gidiyorlarsa ki inanmıyorum,yolundan gitmedikleri abdullah azzam rha resmini koymaları reklamdan ötesi değildir,bu herifler cihad etmiyorlar-elhamdulillah mücahidler bunlara muhtaç değil ama -en azından diliyle destek olabilir kuytulun cemaatinden ayrılan kardeşler var hiç onlarla konuştun mu bilmiyorum ama konuşursan dahasını onlar anlatır sana,ayrıca cihada kardeş gönderen tevhidi diğer cemaatler var onlar seyyid kutubun yolunda değil de bunlar mı yolunda : )

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sizin metod Peygamber metodu demek maşaAllah. Azzamın resimlerini indirsin ozaman onun kitablarını okusun kuytula reddiyeleri görürsün. Kafirler müslümanların anasını ağlatsın. Sende mekke zamanından bahset ondan sonrada mücahidleri yerden yere vur. Şiilerden bi beri olmasını öğrensin bize tekfirci diyeceğine kadar.

Üst Ana Sayfa Alt