Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Altından Kalkamayacağınız Yazıyı Foruma Yazmayınız!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum,

Kardeslerim malum sitemizin potansiyeli büyük, büyük oldugu kadar sorunlarida ayni derecede büyüktür.

Biz yönetim olarak ailemizin bazi haklarindan alip zamanimizi burada harciyoruz. Simdiye kadar bircok zorlugu insaAllah birlikte astik.

Bu saatten sonra, hic bir üyenin ne konuyu, ne mesaji özel bir istek ile silinmeyecektir.

Bakin altini ciziyorum, burasi net ortami ve kontrol her ne kadar bizde gözüksede bir fisten hepimiz nete giriyoruz ve kontrol bizde degil, ondan dolayi herkes burada ne yazdigina dikkat etsin, bu saatten sonra özelden konularimi silin, kullanici adimi silin gibi mevzularla gelmeyiniz, simdiden uyariyorum, kimsenin ne konusu ne de mesaji silinmeyecektir, en kisa zamanda gerekli ayarlamalarda yapilip üyenin acmis oldugu konulari editleme gibi durumlarida ortadan kaldirilacaktir.

Ister kardes, ister abi, ister admin ne derseniz deyin, size kardes tavsiyesi altindan kalmayacaginiz yorumu internetten (facebook, twitter, forumlar vs gibi yerler) yazmayin.

Allah katinda bu konuda herhangibi sorumluluk kabul etmiyoruz.

Genctim, güzeldim, heyacanliydim, cahildim gibi mazeretler kisinin kendisini baglar.

Her yazinin sonucunun vebali yazani baglar.

Bu böyle biline.

Not1: Hic bir sekilde özelden, abi konularimi silin gibi bana ve yönetimdeki kardeslere istekde bulunmayiniz.

Not2:Beni banla, nickimi, yazilarimi sil gibi istekler dikkate alinmayacaktir.

Abdulmuizz Fida

MAdem istediğimizi yazmak konuşmak burada sıkıntıysa burda durmanın bi manası yok hocam rica etsem biri beni silsin üyelikten

Akıl ve feraset sahibleri, Dikkat ve uyarma babında hatırlatma hakkında olan yazımızın, durup dururken açılmadığını anlamışlardır.

Küfrün, tağutun kurumlarındaki kurallara (ister istemez) uyanların, musluman kardeşlerinin hem kendilerini hem bizleri hem diğer muslumanların tehlikeye düşürecek, laftan öte icraati olmayan söylemleri aleyhine belgeye dönüştürecek girişimlerden uzak durulması mahiyetindeki açıklamayı, kahramanlığa soyunamamak, korkmak veya muslumanların küfre karşı tavizi olarak algılayarak karşı çıkarak, 'ben istediğim gibi yazmak istiyorum yoksa gideyim' tarzı itirazları ilk satırdaki özelliklerden yoksun olarak klavye tuşlarına dokunduğunu göstermektedir.

Gitmek isteyene dur diyecek halimiz yok, kimseyi de zorla foruma girin diye baskı ve yaptırım yapacak halimiz de yok. Fakat maksat üzüm yemek iken bağcıyı dövmek ise; veya hiçbir pratiği olmadığı halde, prostatı çenesine vurarak, muslumanların istifade ettiği bir siteyi ve müslümanları sırf 'ne erkek' yada bilinçaltında 'kahramanca çekinmeden Hakkı söylüyor' iç dünyasından gelen itici fısıltılarla (gazıyla) gereksiz yere tehlikeye düşürecek sloganik ve popülist söylemlerden sakınılmalıdır.

Hakk'ı yine söyleyelim fakat uslubuyla ve ateşi elimizle tutmadan , maşayla (delille, belgeyle vs) ortaya koyarsak en azından bir aksilik durumunda olası yaşanacak vartayı en az zararla ekarte edelim inşeAllah.

Tüm bu uyarılara rağmen hâla olayı korkaklık veya Hakkı ketmetmek mesabesinde defolu anlayışıyla meseleye yaklaşanlardan dolayı yaşanabilecek olumsuzlukların vebalini ne biz verebiliriz ne kendileri.
Bu sebeble uygulanacak yaptırımlardan öncesi uyarımızı hak kısıtlamak yerine kardeşâne nasihatleşme olarak algılanmasını istiyoruz.

Rabbim (c.c.), salih amellerimize ihlastan uzak, riyayı karıştırmaktan, yapmayacağımız işleri konuşmaktan bizleri muhafaza buyursun.
Bildiklerimizle (ilim) âmel edenlerden olmak dileğiyle, son 10 güne girilen şu Ramadan Ay'ında azami şekilde rahmet ve bereketinden mustefid olan kullarından bizleri kılsın. Rabbim mustadaf muslumanları ve mucahidleri koruyup esirgesin ve katından ordularla desteklesin. (Âmin)

Moderatör tarafında düzenlendi:
samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Ortalık toz duman. Daha evvel internet ile alakalı çıkan kanunu burada yazmıştım. Ne yazıkki kimsenin umurunda değil.
Başlarına bişey geldiğinde defalarca mesajımı silin, üyeliğimi silin mesajları alıyoruz. Daha yeni bir kişi yalvarıyordu istediğinizi yapacağım lütfen silin diye. Ama ne yazıkki başa bela gelmeden kimsenin anlayacağı yok gibi.
Soba sıcak diyoruz ille elinizle dokunup yanarak sıcak olduğunu tecrübe etmeye gerek yok.
Keşke arkadaşlar biraz dikkatli olsa. Kendi elleri ile kendilerini ateşe atmasalar.
İnternet ortamı 7-24 takip altında. Site ile alakalı onlarca kişi şikayet bildiriyor gerekli mercilere. Burda yazdığınız özelden ya da genelden mesajları takip etme yetkileri var. 2 yıla kadar giriş yapan üyelerin tüm bilgilerini, ip adresleri dahil, saklamakla yükümlüyüz.
Ve bir şikayet olduğunda tüm bilgileri vermek gibi mecburiyetlerimiz var. Mecbur olduğumuz yükümlülük bu.
Bizi bu konuda suçlamak yerine atacağınız mesaja dikkat edeceksiniz.
Gereksiz yere olanlar malum ülkede. Garip garip herkes içeri alınıyor. Bu olayların en büyük takip edilen yeri internetler. Malum bu site de çok giriş yapılan ve uzun yıllardır yayında olan bi site. Bu işi takip eden kişilerin ilk bakacağı yerlerden biri burası.
Sizden ricam, gereksiz atraksiyonlara girmeyin.
Kendinizi de başkalarını da ateşe atmayın.
Çıkıp bi güvenlik görevlisinin soruşturmasında söyleyemeyeceğiniz bişeyi buradan da yazmayın.
Tavsiye olarak alırsanız seviniriz. Yoksa gereksiz yere uğraşılacak.
Bir uyarı da yurt dışında yaşayan kardeşlere. Kısmen rahat ortamda olabilir, burdaki insanları düşünerek sizin de dikkat etmeniz gerekli.
Hiç bişey olmasa siteyi küt diye keserler. Kimse istemez değil mi bunu?
Yeni yasada siteyi mahkeme kararı olmaksızın kesebiliyorlar, açtırmak için site yönetimi mahkemeye başvurmak zorunda. ve elindeki tüm bilgileri tutmak zorunluluğu var.
Bu işlerle hiç uğraşmayalım. Dikkat edelim.
Yeni yasa ile ilgili yazıyı => https://www.islam-tr.org/konu/internet-sitelerini-basin-kanunu-kapsamina-alan-yasa.37946/

Sayfalarca sohbet halini almasın. gerekli uyarıyı alan kişi forumun diğer alanlarında gerektiği gibi davransa kafi.
Hayırlı ramazanlar.

E Çevrimdışı

Eloie

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili islam4 Ever
Elinden geldiği halde , Allah katında Nasıl sorumluluk kabul etmezsin! Yok öyle bir şey ... Ben burda Kuran'a aykırı bir şey yazsam veya Allah'a ve rasulüne küfretsem Veya bir fitne ortaya atsam, yukarıdaki bu sözünü ahiret günü kalkan edebilecek misin kendine?
Burda elinden geldiği kadar Allah'ın ve rasulünün razı olmadığı her yazıyı silmelisin ...
Allah eline böyle bir güç verdiği ve böyle bir gücün olduğu sürece sorumlusun ...
Allah'a emanet ol.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acik konusmak gerekirse ben edit'in uyelere acik olmasi taraftarayim.Forumda yazan bir cok uye yas itibariyle 18 den kucuk veyahud yeni islamla tanismis kisilerden olusuyor.Haliyle sloganik hatali konusmalari olacaktir.Bu ve buna benzer sebeblerden dolayi acik olmasi gerekiyor.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sevgili islam4 Ever
Elinden geldiği halde , Allah katında Nasıl sorumluluk kabul etmezsin! Yok öyle bir şey ... Ben burda Kuran'a aykırı bir şey yazsam veya Allah'a ve rasulüne küfretsem Veya bir fitne ortaya atsam, yukarıdaki bu sözünü ahiret günü kalkan edebilecek misin kendine?
Burda elinden geldiği kadar Allah'ın ve rasulünün razı olmadığı her yazıyı silmelisin ...
Allah eline böyle bir güç verdiği ve böyle bir gücün olduğu sürece sorunlusun ...
Allah'a emanet ol.

simdi cok sey derdim ama degmez.

süresiz ban. selametle.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Acik konusmak gerekirse ben edit'in uyelere acik olmasi taraftarayim.Forumda yazan bir cok uye yas itibariyle 18 den kucuk veyahud yeni islamla tanismis kisilerden olusuyor.Haliyle sloganik hatali konusmalari olacaktir.Bu ve buna benzer sebeblerden dolayi acik olmasi gerekiyor.

ahi bilmiyorum evli misiniz, bilmiyorum annenize babaniza bakma gibi bir zorunlulugunuz var mi, bilmiyorum kendi cevrenizde teblig yapiyor musunuz, bilmiyorum bir ders halkaniz olup ilimde size bakanlar var mi, hic bilmedigim halde misalen ben 18 yasindan kücük olayim ve benim yüzümden hic alakaniz olmadigi halde sinanasiniz ve bu elinize bakmakla vesile oldugunuz alakasiz kisiler dahil benim ergenlik cagimin vermis oldugu heyacandan siz sinanasiniz...

sanirim üyelere bu sinanma daha eftal geliyor.

subhanAllah.

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ayrica ahi bu yukaridaki mesajim konu basligi ile alakali idi.

mesaj editleme kismina gelince, üyelerin keyfi sekilde yazilarini silip forumu kirletmelerinden ötürüdür. Kisiler nefsini tatmin ediyor diye burada yönetimde ve forumda bir kac kardes gün icinde saatlerce emek verip forumu düzenliyor. Defalarca uyardik ama takan olmadigi icin bu karari uygulamaya devam edecegiz. Bazilarinin keyifleri olacak diye kendi keyfimizden ödün vermeyecegiz artik. Yani herkesin keyfi bilir. Kisiler karsidaki kisinin zamanindan calmamayi ögrenene kadar bu uygulama devam edecektir.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

mesaj editleme kismina gelince, üyelerin keyfi sekilde yazilarini silip forumu kirletmelerinden ötürüdür. Kisiler nefsini tatmin ediyor diye burada yönetimde ve forumda bir kac kardes gün icinde saatlerce emek verip forumu düzenliyor. Defalarca uyardik ama takan olmadigi icin bu karari uygulamaya devam edecegiz. Bazilarinin keyifleri olacak diye kendi keyfimizden ödün vermeyecegiz artik. Yani herkesin keyfi bilir. Kisiler karsidaki kisinin zamanindan calmamayi ögrenene kadar bu uygulama devam edecektir.

Abi sınırlamalı edit olsa daha iyi olmaz mı?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi

Ne kadar doğru bir karar verdiniz bunu tartışmayacağım ama bir kaç kişinin yüzünden mesajlarımızda yaptığımız en ufak bir hatayı düzeltemiyor oluşumuz beni huzursuz ediyor. Yazıyı yazıyorum eksik yazdığımı fark ediyorum ve düzeltemiyorum. Buna bir çözüm bulmanızı öneririm. Misal karakter sınırlaması gibi değişiklikler yapılamaz mı? Örneğin düzenleme yapacak kişi en az 300 karakter yazı yazmalı vs vs. Velhasıl mantıklı gelmiyor olabilir söylediklerim ama dikkatleri çekmek istediğim yer buna acilen bir çözümün bulunması. Yöneticilerin işi rahat bu konuda, yazdığını düzeltebiliyor ama ben mağdurum arkadaş :) ve yönetim olarak ilgilenmenizi rica ediyorum vesselam :)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
xenforoda böyle özelligi bulamadim normalde vbulletinde üye 15 dakika icerisinde yazisini editleyebiliyor ardindan yapacagi degisiklikler yönetimin onayindan rapor olarak gectikden sonra yansiyor, en güzeli o sekilde ancak bulamadim, bulursam zaten o sekilde yapacagim ve bulana kadar malesef bu zorluklara katlanacagiz hep beraber.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
xenforoda böyle özelligi bulamadim normalde vbulletinde üye 15 dakika icerisinde yazisini editleyebiliyor ardindan yapacagi degisiklikler yönetimin onayindan rapor olarak gectikden sonra yansiyor, en güzeli o sekilde ancak bulamadim, bulursam zaten o sekilde yapacagim ve bulana kadar malesef bu zorluklara katlanacagiz hep beraber.

Cezakellahu Hayran abi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Son yapilan ayar su sekilde.

Mesaj ya da yanit yazildikdan sonra 60 dakika icerisinde,

- Konu basligi editlenebilir.
- Konu editlenebilir.
- Mesaj editlenebilir.
- Silmek istediginiz mesaj ya da konulari admine rapor ederek, bu mesaji su sebepden dolayi silerseniz memnun olurum, sevinirim gibisinden talep belirtebilirsiniz.

Yine de istedigim gibi degil ama bir bardak suyun 1 damlasi gibi de olsa en azindan ileriye yönelik bir adim olarak anlayabiliriz ;)

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Son yapilan ayar su sekilde.

Mesaj ya da yanit yazildikdan sonra 60 dakika icerisinde,

- Konu basligi editlenebilir.
- Konu editlenebilir.
- Mesaj editlenebilir.
- Silmek istediginiz mesaj ya da konulari admine rapor ederek, bu mesaji su sebepden dolayi silerseniz memnun olurum, sevinirim gibisinden talep belirtebilirsiniz.

Yine de istedigim gibi degil ama bir bardak suyun 1 damlasi gibi de olsa en azindan ileriye yönelik bir adim olarak anlayabiliriz ;)

Allah ecrini Firdevste hurilerle versin inşaAllah :)

D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Akil noksan olunca cok kisi hakki anladigini sanir site yonetimi Faydali sitenin yok olmasindansa tagut kurallarina uyulup varligini devam ettirmek muminlerin faydasinadir unutmayin nasilsaniz oyle yonetilirsiniz hadisini biz biz buna layigiz bizim adamligimiz bukadar fazla laf kalabaligina gerek yok site verdigi karala buzamana kadar gelebildiyse karisikliga meyletmedigi icin gelebildi hakk elbette anlatilacak zaten onunede.durulmaz acik ve beyan ayetler varken .

D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Unutmayin gucu olmiyan kisiler taglubar oldu taguta karsi cikip sozlu lafli gucsuz saldiri yaptilar ve taglubar oldular Allah bizi gucumuzun disinda sorumlu tutmadigi halde ne diye gucun.disinda is herseyin bi ayari var .simdilik inanalarin gucu bukadar ilerde zaten guclenince.zaten.kufur kendiliginden yok olup gidecek buda kader nezaman onuda Allah bilir.

D Çevrimdışı

deli46

Üye
İslam-TR Üyesi
Hava ya civaya gerek yok kadere inanmisiz.gonlumuz pak hidayette Allahdan onun dedigi olur yasatiyorsa kufru bildigi vardir .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Akil noksan olunca cok kisi hakki anladigini sanir site yonetimi Faydali sitenin yok olmasindansa tagut kurallarina uyulup varligini devam ettirmek muminlerin faydasinadir unutmayin nasilsaniz oyle yonetilirsiniz hadisini biz biz buna layigiz bizim adamligimiz bukadar fazla laf kalabaligina gerek yok site verdigi karala buzamana kadar gelebildiyse karisikliga meyletmedigi icin gelebildi hakk elbette anlatilacak zaten onunede.durulmaz acik ve beyan ayetler varken .
Nikini akıldan noksan diye alınca sitede istediğimi saçmalar cezai yaptırımım olmaz mı sanıyorsun?
"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz" diyerek Kafirler yönetiyor diye kendinizi tekfir edebilirsiniz bizim için sıkıntı yok da; biz bu kafirlere karşı çıktığımız için onların yönetimine isyan ediyoruz. Zafere ulaşıp ulaşmamamız Allah'ın takdirir.
Tağutların kurallarına uyma meselesi ise aklı olmayanların anlayacağı bir mesele değildir. Bir daha da delilsiz mesnedsiz yazabileceğin kendine uygun konulara peşpeşe değil tek mesaj halinde yazarak eğlen.