Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Amerika Büyle Kurtarır...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz hala sokakta açık giyinen kadınları konuşalım, bu insanlık dışı sahneleri daha çok seyrederiz,
kalbim dayanmıyor artık,
lanet olası adamlar süper güç, ellerinde ki silahlara bakarmısınız???
yine aynı şeyi söylüyorum ve hep söyleyeceğim,
mühendislikte, fen de teknolojide ilerlemeden, her bakımdan güçlenmeden,
bu zülümler bitmez .....
onlara karşı , onlar kadar güçlü ve teknolojik şartlarda anca başarı elde edebiliriz.
dün kuşçu bana demişti ki, ABD Afganistanda başarısız oldu , ewet doğru 20016 ya kadar çekilme kararı aldı , çünkü
onlar kara harekatında başarısızlar, sıcak temastan ve çatışmadan çok korkuyorlar onların askerleri inançsız ve paralı askerler,
şimdi tek bir askerlerini bile kaybetmek istemiyorlar,. ve de Afganistana nükleer yada atom bombası da atmadılar ALLAH korusun. 2 tane atom bombası atsaydı ne olurdu ?
Ben ABD nin teknolojisinden korkmuyorum, elime silah aldım ve cihada gittim, ya öldüm yada sağ kaldım...
Hepimiz gidelim cihad edelim...
geride tedavi edecek doktor lazım, silah ve teknoloji üretecek mühendis lazım, kimya bilecek , fizik kurallarını bilecek ilim adamı lazım,
para lazım , mali destek lazım...
üretim lazım, insan gücü lazım,.......
Cihad etmek için önce , onun zeminini ve kuvvetini
hazırlamak lazım....
şu ayeti yazayım, enfal sur. 22 Şüphesiz ki , Allah katında yeryüzünde dolaşan canlıların en kötüsü , akıllarını kullanmayan sağırlar ve dilsizlerdir.
yine yunus 100. Akıllarını kullanmayanların üzerine pislik yağdırırım.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
iman lazım sadece, halid bin velidin yanındaki gibi 40 kişi lazım müslümanlar salih amelleriyle çarpışır.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ben haksızsın demiyorum fakat teknoloji gözümüzü korkutmamalı nükleer bi saldırı olası değil çünkü israilin vaadedilmiş(!) toprakları zarar görüp yaşanılmaz hale döner plan tamamen bunun etrafında dönüyor.

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz hala sokakta açık giyinen kadınları konuşalım, bu insanlık dışı sahneleri daha çok seyrederiz,
kalbim dayanmıyor artık,
bu zülümler bitmez .....
onlara karşı , onlar kadar güçlü ve teknolojik şartlarda anca başarı elde edebiliriz.
dün kuşçu bana demişti ki, ABD Afganistanda başarısız oldu , ewet doğru 20016 ya kadar çekilme kararı aldı , çünkü
onlar kara harekatında başarısızlar, sıcak temastan ve çatışmadan çok korkuyorlar onların askerleri inançsız ve paralı askerler,
şimdi tek bir askerlerini bile kaybetmek istemiyorlar,. ve de Afganistana nükleer yada atom bombası da atmadılar ALLAH korusun. 2 tane atom bombası atsaydı ne olurdu ?
Ben ABD nin teknolojisinden korkmuyorum, elime silah aldım ve cihada gittim, ya öldüm yada sağ kaldım...
geride tedavi edecek doktor lazım, silah ve teknoloji üretecek mühendis lazım, kimya bilecek , fizik kurallarını bilecek ilim adamı lazım,
Cihad etmek için önce , onun zemininive kuvvetini
hazırlamak lazım....
şu ayeti yazayım, enfal sur. 22 Şüphesiz ki , Allah katında yeryüzünde dolaşan canlıların en kötüsü , akıllarını kullanmayan sağırlar ve dilsizlerdir.

Kardeşim Allah razı olsun senden güzel düşünüyorsun bende senin gibi düşünürdüm ancak sorun şurada müslümanlar sebep yokken saldırmıyorlar hiçbir yere kafirler gelip saldırdıklarındada durun biz teknolojimizi geliştirip sizinle cihad edelim gibi bir durum olmaz harhalde herkez farkında Amerika'nın Rusya'nın silahlarıyla onları yenmeye çalışıyoruz ama fark şurdaki biz Rabbimizin vadine koşulsuz inanıp yola çıkan mücahitlerin Allah'ın izniyle onların bütün teknolojilerine rağmen galip geleceklerine inanıyoruz Amerikayıda gözünde fazla büyütme kardeşim Afganistan'a atom bombasını merhamete gelip atmamazlık yapmadı amerika ve siyonizmin kara propagandalarına gelip cihad için daha zaman olduğunu düşünmeyelim ama şu konuda sana katılıyorum bir işi yaparken öbürünü bırakmayalım hem ilim hem cihad inşAllah

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kalbim dayanmıyor artık,
bu zülümler bitmez .....
Cihad etmek için önce , onun zeminini ve kuvvetini
hazırlamak lazım....
Bacım ben bilime ya da teknolojiye karşı değilim. Tabi bilimle ve bilgisayar teknolojilerinde ilerleyelim. Öyle ki ben de bir bilgisayar mühendisyim.

Benim itirazım, bu gibi gerekçelerin öne sürülerek cihadın ertelenmesinedir. Senin dediğin yöntemi kullanan, tağut çatısı altında bilimleri öğrenerek cihada mücahidlere yardım eden, kaç kişi var? Bu kişilerin islami bilinç olsa dahi, daha sonraları dünyaya daldıklarını düşünüyorum ve öyle sanıyorum ki bunlar bir elin parmak sayısını geçmezler. Gelgelelim elnusra vb. mücahid gruplar suriyede kendi silahlarını kendileri üretmeye başladılar. HAtta birisi uzaktan yönetilebilen bir silah bile üretmişti. Elkassam tugayları da uzaktan yönetilebilen bir casus uçağı da üretmişti.
Son sözüm, izzet ortamında evet, zillet ortamında hayır.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Allah razı olsun senden güzel düşünüyorsun bende senin gibi düşünürdüm ancak sorun şurada müslümanlar sebep yokken saldırmıyorlar hiçbir yere kafirler gelip saldırdıklarındada durun biz teknolojimizi geliştirip sizinle cihad edelim gibi bir durum olmaz harhalde herkez farkında Amerika'nın Rusya'nın silahlarıyla onları yenmeye çalışıyoruz ama fark şurdaki biz Rabbimizin vadine koşulsuz inanıp yola çıkan mücahitlerin Allah'ın izniyle onların bütün teknolojilerine rağmen galip geleceklerine inanıyoruz Amerikayıda gözünde fazla büyütme kardeşim Afganistan'a atom bombasını merhamete gelip atmamazlık yapmadı amerika ve siyonizmin kara propagandalarına gelip cihad için daha zaman olduğunu düşünmeyelim ama şu konuda sana katılıyorum bir işi yaparken öbürünü bırakmayalım hem ilim hem cihad inşAllah

Fiili bir saldırı karşısında , tabi ki fiili bir savunma olur, ama bunun zeminini planla ve kuvvetle hazırlamak gerektiğini söylüyorum.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım ben bilime ya da teknolojiye karşı değilim. Tabi bilimle ve bilgisayar teknolojilerinde ilerleyelim. Öyle ki ben de bir bilgisayar mühendisyim.

Benim itirazım, bu gibi gerekçelerin öne sürülerek cihadın ertelenmesinedir. Senin dediğin yöntemi kullanan, tağut çatısı altında bilimleri öğrenerek cihada mücahidlere yardım eden, kaç kişi var? Bu kişilerin islami bilinç olsa dahi, daha sonraları dünyaya daldıklarını düşünüyorum ve öyle sanıyorum ki bunlar bir elin parmak sayısını geçmezler. Gelgelelim elnusra vb. mücahid gruplar suriyede kendi silahlarını kendileri üretmeye başladılar. HAtta birisi uzaktan yönetilebilen bir silah bile üretmişti. Elkassam tugayları da uzaktan yönetilebilen bir casus uçağı da üretmişti.
Son sözüm, izzet ortamında evet, zillet ortamında hayır.

sizin fikirleriniz, benim fikirlerime ilave olmuş, bizimkilerden binlerce kişi ölürken , onlardan anca bir iki tane kayıp veriyorlar. arada uçurum kadar fark var.
işte buna dayanamıyorum....

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sizin fikirleriniz, benim fikirlerime ilave olmuş, bizimkilerden binlerce kişi ölürken , onlardan anca bir iki tane kayıp veriyorlar. arada uçurum kadar fark var.
işte buna dayanamıyorum....
Bizim ölülerimiz cennette, onlarınki ise cehennemdedir. Buna üzülünmez aksine sevinilir. Şuan bir kafir tarafından şehit olmak için neyimi vermezdim ki...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah saw hayber gazvesinde;O gun bir cok ulkenin elinde bulundurmadigi mancinik vb.silahlari olan yahudilere karsi, bu guclerine ragmen savas acmistir.Yine bizansla yapilan sawaslarda zirh kilic kalkan vb silahlar muslumanlara oranla kat kat iyiyiydi. keza farisilerde...

Wel asli kelam;
Siz Allahin dine yardim edin ki Allahta size yardim etsin...Ve ayaklarinizi sabit kilsin.
Dusmanlariniz size karsi ordu topladi onlardan korkun denilince bu soz onlarin imanlarini artirdir...Allah bize yeter o ne guzel vekildir...dediler
Manen hatirlatigim iki ayet...

Biz elimizden geleni yapariz...Gerisi Allahin yardimina kalmis ...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu dünyada da yapacak çok şey var, boşuna yaratılmadık, Allah a ibadet etmek, iş ve değer üretmek insanlığa hizmet etmek için varız.
hepiniz giderseniz zulümün karşısında kaç kişi savaş vereceğiz?
sadece silahlı zülum yok ki, türlü türlü zülüm var,
hem bu dünya , hem de ahiret için savaşmaya devamm....

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
müslimanların kendi teknolojileri olabilmesi için önce müslimanlara sahib olacakları bir devlet lazımdır.
devlate sahib olamadan yapacakları teknik kazanımlar ancak hakimiyeti altındaki müşrik yönetimlere kaptırır ki
zaten şimdiki hakim batılı devletler tüm dünyanın beyin gücünü kendi laboratuvarlarına çekmeyi başarmışlardır

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müslimanların kendi teknolojileri olabilmesi için önce müslimanlara sahib olacakları bir devlet lazımdır.
devlate sahib olamadan yapacakları teknik kazanımlar ancak hakimiyeti altındaki müşrik yönetimlere kaptırır ki
zaten şimdiki hakim batılı devletler tüm dünyanın beyin gücünü kendi laboratuvarlarına çekmeyi başarmışlardır

Bu da farklı bir bakış açısı , o zaman işe nerden başlayacağız,
En büyük cihaddan kuranı anlatmaktan başlayacağız. (ankebut 29)
kuran ve sünnet müslümanları yetiştireceğiz...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu da farklı bir bakış açısı , o zaman işe nerden başlayacağız,
En büyük cihaddan kuranı anlatmaktan başlayacağız. (ankebut 29)
kuran ve sünnet müslümanları yetiştireceğiz...
Abla sen bi siyer ve hareket metodu oku...O zaman fertten cemaate...cemaatten dewlete...dewletten cihada...cihadtan fetihlere...Merhaleleri... daha iyi anlarsin...

Ayrica dersler,ibretler,hukumler gibi yararli basliklardan cok bilgi edineceginize emin olabilirsiniz...

Kitap tavsiye icin;
Munir gadban islam hareket metodu...2 cilt...
Ramazan el buti siyer 1 cilt

Said havva hadislerle Allah rasulunun hayati 3 cilttir

Ahmed ferid siyer...guraba yayin evi 1. Cilt.

Hayirli okumalar.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abla sen bi siyer ve hareket metodu oku...O zaman fertten cemaate...cemaatten dewlete...dewletten cihada...cihadtan fetihlere...Merhaleleri... daha iyi anlarsin...

Ayrica dersler,ibretler,hukumler gibi yararli basliklardan cok bilgi edineceginize emin olabilirsiniz...

Kitap tavsiye icin;
Munir gadban islam hareket metodu...2 cilt...
Ramazan el buti siyer 1 cilt

Said havva hadislerle Allah rasulunun hayati 3 cilttir

Ahmed ferid siyer...guraba yayin evi 1. Cilt.

Hayirli okumalar.

Siyer i nebi çocukluğumdan beri bilirim ablası, sen peygamberimizin savaş menkıbelerini okudun mu?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siyer i nebi çocukluğumdan beri bilirim ablası, sen sen peygamberimizin savaş menkıbelerini okudun mu?
Okudum .... elimden geldigi kadarla...

size tavsiye ettigim bu kitaplar %70 savas ve dewlet konularindan bahseder.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
@aleyna kardeşim

kafirler gibi her alanda güçlü olmalıyız hatta onlardan dahada güçlenmeliyiz diyen kişinin dumumu şuna benzer 5 yaşındaki çocuk 10 yaşındaki abisine ben 11 yaşına geldiğimde senden büyük olucam ve seni yenicem demesi gibi geliyor bana

yani biz güçlendikçe onlarda güçlenecek bu iş onlardan daha güçlü olmakla çözülmez açın bakın tarih kitaplarına halid bin velide bakın 30 kişi ile 3000 kişiyi mağlup ettikleri savaşlara bakın yoksa halid bin velid bekleseydi onlar gibi güçlenmeyi ohooo

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@aleyna kardeşim

kafirler gibi her alanda güçlü olmalıyız hatta onlardan dahada güçlenmeliyiz diyen kişinin dumumu şuna benzer 5 yaşındaki çocuk 10 yaşındaki abisine ben 11 yaşına geldiğimde senden büyük olucam ve seni yenicem demesi gibi geliyor bana

yani biz güçlendikçe onlarda güçlenecek bu iş onlardan daha güçlü olmakla çözülmez açın bakın tarih kitaplarına halid bin velide bakın 30 kişi ile 3000 kişiyi mağlup ettikleri savaşlara bakın yoksa halid bin velid bekleseydi onlar gibi güçlenmeyi ohooo

:( Bütün bu yazdıklarımdan bu sonucumu çıkardınız??
bundan sonra bu konuda hiç bir şey yazmayacağım....

Üst Ana Sayfa Alt