Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

"andımız" Kalkıyor

L Çevrimdışı

leilahe illalllah

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Deyyus mu demeliyiz yani? Deyyus deyince tüm askerlik yapmış olanların pezevenklik yaptıklarını iddia etmiş olmuyor muyuz yani? Hem sen kimi savunuyorsun? Kafir tağut ordusunu mu? Kafir tağut ordusunda şeref, namus, onur, haysiyet... ne gezer?

"Onlar müminleri bırakıp kafirleri dost ediniyorlar. Acaba onların yanında şeref mi arıyorlar? Oysa şeref bütünüyle Allah'ındır."

Deyyusa deyyus, gavata da gavat denir ve bunlar islami olmaya engel değildir. Bunları söylemek gayri-islami olsaydı en başta rasulullah kullanmazdı.

Deyyus Cennete Giremez
Zamanında askerlik yaptık diye şimdi Pezevenk mi olduk yani, sen namus tahlil memuru musun? Tağutun ordusu demek kolay
müslüman gençleri bu zorbalıktan koruma adına bir şey yaptın mı ki de ordan konuşuyorsun. yorum yapıp sert eleştirmek kolay iş

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Andın kaldırılmasının tek sebebi açılımdır kürtçülere hoş görünme çabasıdır ,,, islamla falan alakası yok . Buyursun kendi milletvekili andını kaldırsın .

Güzel tesbit

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Deyyusun pezenge eş değer olduğunu siz söyleyince anladım ayrıca genelleme yaparak islamı tam olarak bilmeyen fakat temiz insanlarıda kaybederiz. Askeliğe gençlerimiz zorunlu olarak gidiyorlar biz diyemeyiz ki askere gidenlerin tamamı bulunduğu ordunun tağut ordusu olduğundan haberdar ve görevini bu uğurda severek yapıyor.

Zamanında askerlik yaptık diye şimdi Pezevenk mi olduk yani, sen namus tahlil memuru musun? Tağutun ordusu demek kolay
müslüman gençleri bu zorbalıktan koruma adına bir şey yaptın mı ki de ordan konuşuyorsun. yorum yapıp sert eleştirmek kolay iş

İkiniz için de söylüyorum:

1. Hiçbir askere ve askere gitmiş olana ne pezevenk, ne gavat, ne de deyyus dedim. Sadece şunu söyledim:

Askerde gavatlık yemini de ettiriyorlar galiba.

2. Cehâlet mâzeret değildir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İkiniz için de söylüyorum:

1. Hiçbir askere ve askere gitmiş olana ne pezevenk, ne gavat, ne de deyyus dedim. Sadece şunu söyledim:

2. Cehâlet mâzeret değildir.

Cehalet mazerettir. Peygamber a.s bazen ashabının hatalarında da ne kadar cahilsiniz demiş. Cahiliye devrinde askere gidenler varsa tevbe edip allahın ipine sarılsın. Fakat tevhidi anlamda bilince sahip ve hala nefis zayıflığından dolayı askere gitmeyi düşünenler varsa da Allah islah etsin.

Bazı şeylere gücümüz yetmiyor olabilir. Ama sakın bu bizi hakkı haykırmaktan alıkoymasın. Askerliği kaldırmaya gücümüz yetmiyor fakat askerliğin taguti sistemlere tabi olmak manasına geldiği için Allah sakındırsın müslüman kardeşlerimizi diyoruz.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cehâlet mâzeret değildir. Cehâletle de olsa şirk işleyenler müşrik hükmündedirler ancak cehâletleri azâblarına engel olabilir.

zamane genci Çevrimdışı

zamane genci

Üye
İslam-TR Üyesi
siz kimsenin kalbindeki imanı bilemezsiniz. Hatta Kimin bilgili kimin bilgisiz olduğunuda Allah bilir. Rica ediyorum söz söylemeden önce empati yapın öyle konuşun
Burada bulunma amacımız müslüman kardeşlerimize meydan okumak olmasın.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehâlet mâzeret değildir. Cehâletle de olsa şirk işleyenler müşrik hükmündedirler ancak cehâletleri azâblarına engel olabilir.

Yaptıkları hareket şirk olsa da onlara kesin olarak müşrik diyemeyiz. Ancak amelleri şirk amelidir deriz.

zamane genci Çevrimdışı

zamane genci

Üye
İslam-TR Üyesi
681. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu: "Kim haksızken tartışmayı bırakırsa, cennetin kıyısında onun için bir köşk yapılır. Haklı olduğu hâlde bırakırsa, cennetin ortasında onun için bir köşk yapılır. Kimin de ahlâkı güzel olursa, ona cennetin en üstünde köşk yapılır." Ebû Ümâme radıyallahu anh. Tirmizi

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanların kalblerindekini bilemediğimiz için, zâhire göre hüküm veriyoruz. TC askerî kıyâfeti altında olan kişi zâhiren kâfirdir.

İşte şimdi Gel de çık işin içinden. NEden doğrudan bir tc öğretmenine kafirdiyemiyoruz da askere diyoruz? Buradaki ölçüt nedir?

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yaptıkları hareket şirk olsa da onlara kesin olarak müşrik diyemeyiz. Ancak amelleri şirk amelidir deriz.

Kişinin müslüman olduğu biliniyorsa o halde belki böyle bir şey denilebilir ancak müşrik ya da müslüman olmadığı bilinmeyen bir kişiye zâhire göre hüküm verip müşrik demek gerekir.

İşte şimdi Gel de çık işin içinden. NEden doğrudan bir tc öğretmenine kafirdiyemiyoruz da askere diyoruz? Buradaki ölçüt nedir?

"İman edenler Allah yolunda savaşırlar. Küfür edenler ise, Tağut yolunda harbederler. O halde şeytanın dostlarıyla savaşın. Şüphesiz ki şeytanın hilesi zayıftır."

NİSÂ 76 meali | NİSÂ Suresi 76. âyet-i kerimesi meâlleri - Kur'ân Meallerini Kıyasla - Kuran-ı Kerim Meallerini Kıyasla

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kişinin müslüman olduğu biliniyorsa o halde belki böyle bir şey denilebilir ancak müşrik ya da müslüman olmadığı bilinmeyen bir kişiye zâhire göre hüküm verip müşrik demek gerekir.

"İman edenler Allah yolunda savaşırlar. Küfür edenler ise, Tağut yolunda harbederler. O halde şeytanın dostlarıyla savaşın. Şüphesiz ki şeytanın hilesi zayıftır."

NİSÂ 76 meali | NİSÂ Suresi 76. âyet-i kerimesi meâlleri - Kur'ân Meallerini Kıyasla - Kuran-ı Kerim Meallerini Kıyasla

Subaylara evet, ama bilmeden giden cahillere ne demeli?

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O değildeb u kuran meali org görünüşte güzel bir hizmet veriyor ben çok beğenirdim ,, beğenirdim de şu elemanı ne yapacağız :)? ??
İmam İskender Ali Mihr Âmenû olanlar, Allah'ın yolunda savaşırlar ve kâfir olanlar ise tagutun yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarıyla savaşın. Muhakkak ki şeytanın hilesi zayıftır.
Yani ben buradan alıntı yapmaya bile korkar oldum !! Benzeri çalışma yapan bir site var mıdır ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hayırlısı inşallah

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Subaylara evet, ama bilmeden giden cahillere ne demeli?
Bizler rütbeli subayların dünya ve ahiret ahkamında kafir olduklarına ve tekfirlerine inanıyoruz. Ancak erlerin ise dünya ahkamında kafir olduklarına ancak ahiret ahkamlarında ikrah gibi özrü bulunanlar olacağında dolayı tevakkuf ediyoruz.” ebu muhammed makdisi 30 risale