Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Android Telefonlar İçin Rutin Alarm Uygulaması Bilen Var mı?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
bi an dedim ki bunu @Alketa mı yaptı, içimden eger o yaptıysa kendimi sitede emekli ilan etsem yeridir dedim neyse resme bakınca her zamanki gibi yanılmadığımı anladım : )))
Bu mesajı anladım galiba ))

Bu arada tadı için yorumum: sadece benim için değil, orta halli damak lezzetine sahip herkes için iyiydi diye düşünüyorum; komşu teyze, annem vs gelse ikram edilirdi yani. Buna bir tek gurmeler ve @Alketa "taze olmadığı için" puan vermez )

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
He aynen. Ben bunun farkındayım. 2-3 ay da bir eski arkadaslariyla buluşup yatıya gönderiyorum. Annesine götürüyorum. Ninesine dayilarina yatiya götürüyorum. Kaldimi en az 2 gün ve yeri geliyo 1 hafta kaliyor. Evlendigimizden beri her sene arkadaslariyla bir ev kiraliyorlar full bir hafta il dışı tatile gönderiyorum. Her hafta fix babamlara gidiyoruz ara ara yatiya kaliyoruz. Hatta komşu diyorki siz niye evde durmuyorsunuz :) düşün benim arabam yok bile. Kadınlarin işi zor ben bunun farkındayım. Keşke maddi gücüm olsada eve hizmetci tutsam. Evi temizlese yemek yapsa cocuklara baksa. Ben diyorum güç yetirebiliyorsan spor salonuna git. Kurslara git kendini gelistir. Ama şu çocuklarla zor gerçekten. Ben hepsinin farkındayım. Her evliliğinin kendine göre sıkıntıları var. Peygamber sav ve ashabinin evliliklerini okuyoruz kitaplarda onlarda yaşamış türlü türlü sıkıntılar. Eşimin tek kötü alışkanlığı internet alışverişi. Kargocular hafta da 3 gün iş yerime sipariş getiriyorlar. Ben de eve taşımakla uğraşıyorum :) tabi bu işin latife kısmı. Ama ben eşime hep diyorm ufak tefek yani bu ev ile alakali olan işleri kastediyorm. Çok fazla kasiyorsun sıkma canını senden önemli değil diyorm. Ya bir insan akşama kadar 4 duvarda nasıl sıkılmaz bunalmaz ki. Yeri geliyor çok sevdiğin evladın seni tahammül edilmeyecek seviyeye getiriyor. Ya herşeyi bir kenara bırak sorunlar daha farklı boyuta ulaşsa gercekten diyorm onun giydiği cilbab için bile sabrederim. Bu toplumda müslümanca bir aile olabilmek ve birde kadının bu konuda sebat etmesi bence çok büyük birsey. Şu zamanda görüyoruz dışarı onca kadın kendini dışarda estetik operasyonlar ile kilo kilo boyalarla kendilerini partlatiyorlar. Eşim ise tevhidi bilen ve cihad şuurunda muvvahhide. Ayrica göbekli ve dişi çürük, türlü türlü noksanliklari olan birine tahammul ediyor. Evlendikten sonra birçok şeyi daha cok anladim ve tecrübe ettim. Yani ben nasıl rızık ile mukafatlandirgimin farkındayım. Allaha hamd ediyorum. Sema maraslinin yazilarini okuyorum ve yaşanmış evliliklerle alakali tecrubeleri okuyunca. Halime hep şükür ediyorum. Ben eşimden razıyım. Rabbim onu cennetine alsın.

“Hangi kadın kocası kendisinden razı olarak ölürse mutlaka cennete girer.” (Tirmizi, Rada, 10; İbn Mâce, Nikah 4)

Maşallah valla. Allah aileni daim bereketli kilsin abi.

Sana birazdan özelden yazacağım inşaAllah, sonra öğrendiklerinin neticesindeki yeni fikrini burdan yazarsın )

Yarin dinç kafa ile yazicam insallah. Ozelden anlatinca mevzuyu anladim

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
bi an dedim ki bunu @Alketa mı yaptı, içimden eger o yaptıysa kendimi sitede emekli ilan etsem yeridir dedim neyse resme bakınca her zamanki gibi yanılmadığımı anladım : )))

Buzluk pirincinden yapmasina rağmen tane tane gözüküyor, benim bu aşamaya gelmem zor. Ben sonradan kesfettigim basmati pirincinden pilav yapabiliyorum, suyu pirinc cok iyi ayarliyor.marifet pirinçte yani. :D

Yemek yemegi severim ama yapmayi harbiden sevmiyorum. Bazen özeniyorum ama onda da falso veriyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bu mesajı anladım galiba ))

Bu arada tadı için yorumum: sadece benim için değil, orta halli damak lezzetine sahip herkes için iyiydi diye düşünüyorum; komşu teyze, annem vs gelse ikram edilirdi yani. Buna bir tek gurmeler ve @Alketa "taze olmadığı için" puan vermez )

Vermem valla. Lezzetlidir eminim yogurta katik ederek yerim ama taze pilav yoksa hatir dışında kaşık saplamam. :D

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Üst Ana Sayfa Alt