Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arapça İkinci El Tefsir Hadis Kitabı Satımı

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

Online
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardesim. Daha once sizden kitap almıştım. Burdan yazayim. Kardesin alisverisi güvenlidir. Musa hocanin akrabasi oluyormusun kardesim soy isminiz ayni ? Mardinlimisinz?
 
T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
ÇOK ÖNEMLİ bir mesele var, onu sizlerle paylaşmak istiyorum kardeşlerim. ÇOK BÜYÜK bir işe vesile olmak isteyenler lütfen okumaya devam etsinler.

Ey Kardeşim! Neredeyse tüm sahih hadislerin birleştirildiği bir eser yazıldı. Eğer çevrende bu değerli eseri çevirebilecek veya çevrilmesinevesile olacak birilerini tanıyorsan lütfen bu işin bir kenarından da sen tut. Çünkü bu eser geleceğin Sahih-i Buharisi olacak gibi duruyor. Bu eserin çevrilmesine vesile olan ve bu eseri yayan kişilere selam ve müjdeler olsun. Bu insanlar ilim dünyasına çok büyük bir miras bırakmış olurlar.

Neredeyse tüm sahih hadislerin bulunduğu bir kitap çıkalı çok olmadı (tüm sahih hadislerin yüzde 95 ve üzeri olması lazım). Eserin ismi Jami ul Kamil. Medine üniversitesi hadis bölümü dekanlığını yapmış Ziya-ur-Rahman-Azmi tarafından 18 seneye yakın bir zamanda büyük emeklerle yazıldı. Ne yazık ki şuan sadece Arapça dilinde var. Yakın zamanda İngilizcesinin çıkacağı söyleniyor. İndirmek isteyen olursa linki:

 
Üst Ana Sayfa Alt