Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Aşı Endüstirisi İçerik Danışmanı Yahudi Asıllı Ateist Stanly Plotkin'den Aşıda Cenin İtirafları Gizli Kamerada

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aşı Endüstirisi İçerik Danışmanı Yahudi Asıllı Ateist Stanly Plotkin'den
Aşıda Cenin İtirafları Gizli Kamerada

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Müslümanlar haram ile tedavi olmadığını akıllarına sokabilseler...

"Tedavi türü" bile olmayan (çünkü ortada bir "hasta olma" durumu henüz yokken, "korkulan bir hastalığa karşı; 'sağlıklı' kişilere" yapılıyor), güya "önlem" olan bir içeriğin "asla haram olmaması gerektiğini" kavrayabilirlerdi.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Buna benzer şekilde bir videoda belirli aşılara domuz maymun geni katıldığı anlatılıyordu bir türlü bulamadım bulan biri olursa buraya atabilir mi linkini

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Buna benzer şekilde bir videoda belirli aşılara domuz maymun geni katıldığı anlatılıyordu bir türlü bulamadım bulan biri olursa buraya atabilir mi linkini
Ben de buradaki bir yorumda eklenen bir aşı prospektüsünde okuduğumu hatırlıyorum ama sanırım insandı o. Virüslerin çoğaltılması için canlı dokuya ihtiyaç var. Cenin, domuz, maymun ve yumurta kullanılan canlı dokular. Hangi aşıydı: "yumurta alerjisi olanlar o aşıyı olmasın" diyorlardı, o aşı misal yumurta içinde üretiliyordu... Peki domuz, maymun ve cenine de alerjimiz var mı diye de sormaları gerekmez miydi? Nitekim inanç olarak alerjimiz var...

Bu arada kız çocuklara erkek cenin ağırlıklı aşı denk gelirse; erkek çocuklara kız cenin ağırlıklı aşı denk gelirse ne olur?... Yorumsuz.

Bunca derin harama karşı sessiz kalan malum dilsiz şeytanları Allah'a havale ediyorum. Elhamdülillah ahiret var, elhamdülillah ahiret var, elhamdülillah ahiret var.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Hatırladığım gibi insandanmış.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Devlet Kurumu olan Toki'nin Faizine "Helal" fetvası veren D(H)iyanet İşleri Başkanı, Domuz ürünü türevli aşılara da Helal fetvası vermesine yadırgamamıştım. Zira Seküler devlette Kurulma amacına uygun hizmet ederek Dini rejme uydurarak (yorumlayarak) sadakatini isbatlıyor.

diyanet_tarihinde_ilk_defa_faize_onay_verdi_h364167_eb4d7.jpg

diyanet_ten_korona_asisina_caiz_fetvasi_h30581_34e33.jpg

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam ama istihale (yanlış yazmış olabilirim yani yapısının dokusunun değişince bi materyalin hükmünün de değişmesi) dolayısıyla helal olur diyenler var jelatin için bile. ilk videoda hoca ağaçın dizine idrar dökülmesine rağmen elmaların helal olmasını örnek vermiş.
bu aşılar için konuşmuş.

Buradaki hoca ise yemek için bile helaldir ama tercih etmem diyor.

Üst Ana Sayfa Alt