Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Atashirk

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen Kardeşim.EyvAllah KAMAL ın ne olduğu belli de.Yani abartmamak gerek.Adam bariz Bi şekilde İçkiden geberdi gitti....

U Çevrimdışı

Umm Abdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saten Ataşirk'in ölüm nedeni tam açık değil. Özellikle turk kaynaklarında gizli tutulmakta. Allahu alam/Allah en iyi bilendir. Eğer bir bilginiz varsa bu konuda paylasabilirsiniz buraya insha'Allaah.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Videodaki müslümanlar biraz ciddi olup ataput'un gerçek şirkini anlatmayıpta (hilafeti ilga ve şeriatı kaldırmak) saçma sapan şeyleri anlatıpta sohbeti anlamsızlaştırmıştır. Ve ayrıca arkadakiler niçin gülüyor anlamadım böyle sohbet mi olur? Daha çok komedi şovuna benziyor. Malum selefiler müslümanları akılandırmak için uyduruk kaydırık hikayeler anlatırlar. Yok efendim adamın biri içki içermiş sonra rüyasında cehennem ateşini görmüş tevbe etmiş türünden hikayeler. Bide menhecte menhec diye tuttururlar. Sizin menheciniz bu ise bilmiyorum artık. Gerçekleri anlat, cihadı anlat, devletlerin kafirliğini anlat ki müslümanlar akıllansım.

İlk ipucu: Almanya gibi küfür diyarında bir ömür boyu para ve rahatlık için yaşamanın sakıncaları.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ATAPUT, şehvetini kırdı diye ezan sesini duyduğunda camiiyi kırdırıyor, geçenlerde yine burada bir Akhi'nin yayımladığı videodan seyretmiştim... Karınca olayını bilemiyorum, Allahualem...

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ayrıca ataşirk ne biçim tanımlama öyle? Müşrik de veya ataput de. Şirk gibi önemli bir kelimeyi komiklik yapacam diye bu kelimeyi kelimelere karıştırıp bir uyduruk isim oluşturma bu yanlış bir harekettir. Biz şirk kelimesini sadece bazı eylemleri ve sözleri tanımlarken kullanırız Kur'an-i kerim'e göre.

bu konuşan her kimse ciddiyete davet ediyorum din anlatacaksan adam gibi anlat laubalilik yapma

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bu konuyu anlatanlari tanimadan yorum yapiyorsunuz.o insanlar muvahhiddir.ata denen kisiyi de bizim müslümanlardan ögrendiler.yalanmi konusacak hikaye falan.ne demek yani sizin bu kendinizden baskasina bakis aciniz beni cildirtiyor.yani illa tanidiginiz olcak.elhamdulillah bu kardesler vallahi caliskanlar.bi de karsilarinda oturan larin hepsi cocuk.onlar ders ahlakini o kadar ixyi biliyorlarki kime nasil ders vercekelrini cok iyi biliyorlar siz o güzel caninizi sikmayin

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
almunadil cok ileri gitme kardesler hakkinda giybet yapmayi da birak.burdda tek müsküman sen deilsin anliyormusun beni.birde bu kardeslerin karsisinda oturan cocuk.

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İyide bilader yanındaki koca adamlarda gülüyor.

Peki bunlar devletlerin kafirliğini anlatan dersler ve cihad dersleride veriyorlar mı. Yoksa sadece temel fıkıh bilgiler (namaz nasıl kılınır, oruç nasıl tutulur), ashab-ı kiramın hayatından kıssalar ve bidatları mı anlatıyorlar.

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yahu güler tabi adamlarin memleketinde bu kadar sacma bisey yok onlar insanlarin ona tapmasina inanamiyorlar biri bu konuda bazi seyler anlatinca gülüyor adamalr ve müslümanlar buna karsi gelince aci cekerler dedigimiz zaman da onlar icin aglarlar

A Çevrimdışı

Almunadil

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Memleketi dediğin yer almanya mı orada yok mu bu tür saçmalıklar? Ayrıca muvahhid olabilirler imanlarına bir söz söylemiyorum ama tavırları yanlış, bişeye benzemiyor, saçmalamış onu demeye çalışıyorum. Hani derler ya çocukla çocuk olma evladım.

A Çevrimdışı

AlexanderHeek

Üye
İslam-TR Üyesi
Saçmalık ya evliyalar kore gibi dinsiz bir ülke için neden savaşsın ki?Hepsi uydurmadır...Bide türk ordusu kardeş ülke olduğu için koreye gönderildi...Orada ölen türk ordusu şehit oldumu onada bişey diyemicem.En iyisini Allah bilir.
Sen bir Ortadoğu ülkesi olarak, Kuzey Atlantik paktına katılmayı talep edersen; başta sana tüm organlarıyla gülerler, ardından Kore'ye sürerler.

Meselenin özü budur!

NATO'ya girebilmenin diyeti, bedelidir.
Ödedik, kanla ödedik...

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muhajir ebu nagi ye deyyus dedin.senin sorumlulugundur.dujanenin babasinin oy kullanma ile ilgili birseyi duymadim.duyarsam senin dedigin gibi gözüm görmesin.abu abdullahi bende tanirim daha bugune kadar laubali oldugunu ne duydum ne de isittim.ebu dujane nin böyle konhularda yumusak oldugunu dah görmedim .almunadil zan yapti uyardim.muhacir kardes biz kendimize bakalim.biz ne kadar hayatimiza geciriyoaruz.tabi sen haklisin oy kullanma vs gibi konularda mürcie vb akimlarin düsüncelerini alamayiz.ama ben bu kardesler hakkinda böyle konusmani hos bulmuyorum.yine de ALLAH beni de seni de affetsin

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
olay gıybet olayı değil, anlatılan hikaye saçma. müslümanlar arasındaki yaygın olan bu tip şeylere dışardan bakanlar komik buluyorlar, daha fazla bir şey demeyeyim.

Üst Ana Sayfa Alt