Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bacın Esir Kampında Kurucusu Yavuz Selim, HTŞ'deki Zulümleri Anlatıyor

A Çevrimdışı

Ahmed Selman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Esir kamplarındaki müslüman kadınlara ve çocuklara çeşitli yardımlar yapmak ve onları esaretten kurtarmak için Bacın Esir Kampında adlı oluşumu kuran Yavuz Selim, HTŞ'de şahit olduğu zulümleri anlatıyor.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Esir kamplarındaki müslüman kadınlara ve çocuklara çeşitli yardımlar yapmak ve onları esaretten kurtarmak için Bacın Esir Kampında adlı oluşumu kuran Yavuz Selim, HTŞ'de şahit olduğu zulümleri anlatıyor.
Kendisi Işidçidir ve hakkında binbir türlü iddia vardır. Devle ne zaman unuttu namaz kılmak isteyen esire engel olup boğazını kestiklerini? Ne zaman unuttu iki esiri birbirine tokat attırdıktan sonra kestiğini? Hakkındaki iddialar doğru ise az bile yapmışlar.

A Çevrimdışı

Ahmed Selman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kendisi Işidçidir ve hakkında binbir türlü iddia vardır.
Sizi, "Işidçidir" iddianızı ve diğer binbir türlü iddiayı kanıtlamaya davet ediyorum. Aksi takdirde zan altında bıraktığınız için özür dilemeye ve kendisinden helallik istemeye davet ediyorum.

Devle ne zaman unuttu namaz kılmak isteyen esire engel olup boğazını kestiklerini? Ne zaman unuttu iki esiri birbirine tokat attırdıktan sonra kestiğini?
Bu sorularınızın muhatabı Devle'dir, Yavuz Selim değil.

Hakkındaki iddialar doğru ise az bile yapmışlar.
Böyle sözler söyleyerek yapılan zulümlere ortak olmayın.

Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan adaletli şahitler olun.
Bir topluluğa karşı duyduğunuz kin, sizi adâletten saptırmasın. Adil olun. Bu, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup-sakının. Şüphesiz ki Allah, yaptıklarınızdan haberdardır. (Maide Suresi - 8. Ayet Meali)

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birisi gayet güzel bir flood yapmıştı bununla alakalı, lakin hesap uçmuş veya silmiş. Yeterli olmasa da biraz bilgi burada var. Tahrir'in esirlere muamelesi ve Devle meselesi - JustPaste.it
Esirleri kurtarıyorum diye Müslümanlara binbir kini olan kadınları serbest bırakıp bu kadınların pazarda kendisini patlatması senin gözünde basit bir şeyse bilemem. Lakin bu kişinin dövülmesini tasvip etmesek dahi yaptığı bu eylemin engellenmesi, hapiste tutulması gereklidir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ahmed Selman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esirleri kurtarıyorum diye Müslümanlara binbir kini olan kadınları serbest bırakıp bu kadınların pazarda kendisini patlatması senin gözünde basit bir şeyse bilemem. Lakin bu kişinin dövülmesini tasvip etmesek dahi yaptığı bu eylemin engellenmesi, hapiste tutulması gereklidir.
Yavuz Selim'in çıkardığı bir kadın kendini pazarda patlatmışsa bunu kanıtlayın. Aksi takdirde böyle sözler söylerek insanları zan altında bırakmaktan artık vazgeçin. Eğer güvenlik konusunda bir endişe varsa bu kadınlar gözlem altında tutulabilir. Bunlar aşılamayacak sorunlar değil. Ayrıca o kamplarda sadece kadınlar yok, çocuklar da var ve ben onların oradan kurtarılması gerektiğine inanıyorum. Bunun için çaba gösteren Yavuz Selim gibi insanların engellenip hapiste tutulması değil desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Ona ve suçlu dahi olsalar diğer insanlara işkence eden zalimlere karşı çıkılması gerektiğine inanıyorum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bugün Şamima Begum yine gündem oldu. 15yaşında 2015te suriyeye gidip bir ışidliyle evleniyor ve ingiltere vatandaşlığını iptal ediyor geri dönmemesi için. bugün de yüksek mahkeme onaylıyor bu zırva kararı. tarihte ilk defa bir 'teröristin' vatandaşlığı iptal ediliyor ülkede. ki kadın suça bile karışmamış eşi ışidliymiş sadece. suçun kişiselliğinden tut, çocuk yaştakilerin korunmasına, adil yargílanma hakkına kadar herşey ihlal ediliyor konu ışid olunca. tüm dünyanın hemfikir olduğu tek konu herhalde budur. çok ilginç.

Üst Ana Sayfa Alt