Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bana Nasihat Edin

Ebu'l Veys Çevrimdışı

Ebu'l Veys

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler. Devamlı tevbe ettiğim yapmıycam dediğim bir günahı nefsime yenik düşerek yapıyorum. Allah rızası için nasihat edebilecek kardeşlerim nasihat edebilirmisiniz. Allah kalplerimizi dini üzerinde sabit kılsın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamun aleykum kardeşler. Devamlı tevbe ettiğim yapmıycam dediğim bir günahı nefsime yenik düşerek yapıyorum. Allah rızası için nasihat edebilecek kardeşlerim nasihat edebilirmisiniz. Allah kalplerimizi dini üzerinde sabit kılsın.

Aleykumselam kardesim

Rabbim günaha düşmekten muhafaza eylesin cümlemizi

Gücün yetiyorsa oruç tut akhim zaten önümüz Ramazan Allahu alem beni anlayacaksın

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH zulcelal hayirli islerinde kararlilik ihsan eylesin kardesim

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Allah'ın üzerindeki nimetlerini hatırla akhi; seni dosdoğru yola hidayet etti, sana tevhidi bahşederek seni birçok insandan farklı kıldı. Yine birçok insanın mübtela olduğu; azalarının eksikliği, felç, akıl noksanlığı, şiddetli ve sürekli ağrı veren hastalıklardan
seni salim kıldı, sana sıhhat ve afiyet verdi. Seni insanlara muhtaç kılmadı, rızkını ziyadesiyle verdi. Daha saymaya güç yetiremediğimiz nice nimetlerle seni donattı. Bunca ikramdan sonra bir günah üzerinde ısrar etmek, O'na asi gelmekten kork, ar et, nefsini kına. Günahlar üzerinde ısrar ettiğin halde Rabb'in hala seni çeşitli nimetlerle rızıklandırıyorsa, bunu kaybetmekten kork. Bil ki kalbin Rabb'inin iki parmağı arasındadır, onu dilediği yöne çevirir. Belki de sınıra yaklaştın..!
Amel olarak nasihatim; eğer Allah'ın kitabından uzak isen, günde bir sayfa da olsa onu aç ve oku.

Üst Ana Sayfa Alt