Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Konusunda Yanılıyor Muyum???

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Gündemde şimdi başörtüsü konusu var ve şaşkınlığımı gizleyemiyorum... kıyamet kopmadı..neden bir zamanlar kopuyorduda şimdi kopmuyor??

ılımlı islam projesi olduğu o kadar açık ki!

artık başörtü sorunu çözülse ne olacak ki???

başörtüsü diye kavram mı kaldı ki sorun çözülüyormu diyoruz??

kızlar başlarını açıp girmişler tavizlerini vermişler daha neden bahsediyoruz kendimizi kandırmalyım RABBİM müslümanları imtihan etti ve müslümanlar kaybetti... tesettür kavramı, kalktı... bi kere bunu kabul edelim...

başını açmayıp okumayanlara ..(benim onlara bişey dediğim yok yanlış anlaşılmasın) genel olarak imtihanı kaybettik... eskiden başörtülü kızlar bilinçli idi..

ve rektörler ondan korkup bu sorunu ortaya çıkardılar...
çünkü bu kardeşlerimiz bi yerlere gelirse ortam güllük gülistanlık olacaktı..fakat artık günmüzdeki baöşrtülü kızlar böyle değil...başörtü takıp.. kolunda affınıza sığnırak özür dileyerek söyülüyorum bir erkekle rahatlıkla dolaşabliyor.. müslümanları zan altıda bırakıyor...kötü örnek oluyor.. tesettür desek o hiç kalmadı nerdeyse kızların nasıl kapalı olduğunu biliyoruz...

kısacası ün. bunlardan korkmaz çekinmez başörtü sorunu bence yakında çözülecek gibi ama batıl yapacağını yaptı.. tesettür kavramını kaldırdı.. ve ortada bir tehlike kalmadı... ahlaki çöküntü yaşıyoruz.

başörtü sorunu çözülürse sisteme muhalefet edecek hiç birşeyimiz kalmayacak....

oysa zina suç olmaktan çıktı..faiz.. vs.örnekleri çoğaltabilirz baöşrtüsüne sahip çıkıtğımız kadar bu alenen günahlarada karşı çıkmalıydık..
bütün eforumuzu başörtüsüne harcadık!! ki onu bile beceremedik maalesef taviz verip başlarımızı açtık...
ve bundada kendimizi kandrırak çocuklarımızı kominist hocalaramı emanet edelim gibi mazaretlerle aklımızca ALLAHIN emrini yerine getirmeceğimizi sanarak nur suresinin

31 ayetini açıkca çiğnedki...ALLAHA itaat olan yerde ona isyan nerde görünmüş???
(bu konuyu bir forumda açmıştım gündem değişti:) sizlerin görüşlerinide almak istedim)
selametle

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yahudiler ve hrıstiyanlar müslümanları yozlaştırmaya islamiyet ilk çıktığı günden beri uğraşmışlardır. Ne var ki kuran ayetlerini değiştirmeye kalksalar bunun mümkün olmayacağını anlamışlar ve bu konuda bir şey yapamamışlardır. lakin kuranın uygulaması olan sünnet anlayışını tahrif etmeye çalışmışlar her ne kadar sahih sünneti ortadan kaldıramamışlarsada bu halk ile sünnetin bağını koparmışlardır. dolayısıyla sünnetle alakası olmayan bir toplum peydah olmuş kuranın hayata yansıması sünnette terk edilmiştir. herkes kendine göre bir yol tutmuş gidiyor!

Allah ayaklarımızı sıratı mustakime sabitlesin!

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
El Hak, doğrudur. Örtünme artık birilerince sadece başı örtmek olarak algılanıyor. Baştan aşağı ise diğerleri ile aynı netekim. Fiemanillah.

S Çevrimdışı

salih musab

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah bize ne olmuş. amacı islamı yok etmek edemezse kendi istediği kalıba sokmak olan sistemlerin en önemli kaleleri olan eğitim kurumlarında okumak caiz olmuş da tesettürlü gidememek problemmiş. bana bir müslüman ğayriislami sistemlerin kalesi olan ve küfür sözlerinin pervasızca söylendiği yerlerde okumanın erkekler için nasıl caiz olduğunu anlatabilir mi? eğer varsa anlatmaya hevesli bi arkadaş iki şeyi gözönünde bulundurmasını rica ederim. küfre rıza küfür ve ihtilat haramdır

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Hicab ne zamanki, türkiyeli müslümanların dilinde başörtüsü oldu, biz o zaman kaybettik zaten.
Bugün eleştirdiğimiz mevzular o günden başladı. İslamın iffet örtüsü, başı örten mendillere indirgendi. Bugünde itibaren bu mevzudan hayır beklemek biraz saflıktır herhelde.
Asıl konuşmamız gereken mevzu bence; kemalis, ırkçı, pozitivist ve feminist eğitim kurumlarında okuyan müslüman bir kız bu eğitimden sonra nasıl olacakta, kocasının eşi, ailesinin hanımı olacak? Çünkü, bugünkü eğitim birinci sınıftan üni. son sınıfa kadar insanlara gayri ahlaki bir düşünce pompalıyor.. Haksız mıyım?

e-mir Çevrimdışı

e-mir

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl bir dunya ya rab, neden senin dinini insan evladı kabulenmek istemez neden?

Neden cihat kardeşlerimize kotu bakıyorlar?

Neden milyonlarca kadın dul kalıyor bunun bir suçlusu neden yok ?

Şeref namus elden gediyor ya rabb neden cihat etmekten boyun kaçırıp sabr sabr diyoruz ?

Biz neden Allah yolunda cihat etmiyoruz ?

Neden izzetli şerefli din uğrunda devlet görevlimiz yok ?

Nerde bizim şerefimiz Filistin yanıyor ya rab

Nerde bizim müslumanligimiz hep bir birimizi yiyoruz nerde kardeşlik ya rabbim nerde?

Neden Halid bin velit gibi kumandamız yok ?

Neden bizim aslanımız Alimiz yok?

Yanıyorum ya rabbim yanıyorum ya rabbim Filistina ağlıyor şerefimiz elden gediyor biz burada cihat var mı yok mu diyoruz bu nasıl kardeşlık ya rabbim Filistina sehitlerine ne diyeceğiz bize sorucaklar neden bize yardım etmedin ne diyeceğiz ya rabbim,aciz miyiz diyeceğiz :(

Münafikiz biz ya rabbim münafikiz hani sahabe devrinden cihat etmeyene münafik sıfatıyla bakıyordular,şimdi biz CİHAT ETMİYORUZ SAHEBELER KİYAMET GÜNÜ BİZE NASIL BAKAÇAKLAR MÜNAFİK SIFATLARIYLA MI ?

Daha konuşamıyorum ya rabbim

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Hicab ne zamanki, türkiyeli müslümanların dilinde başörtüsü oldu, biz o zaman kaybettik zaten.
Bugün eleştirdiğimiz mevzular o günden başladı. İslamın iffet örtüsü, başı örten mendillere indirgendi. Bugünde itibaren bu mevzudan hayır beklemek biraz saflıktır herhelde.
Asıl konuşmamız gereken mevzu bence; kemalis, ırkçı, pozitivist ve feminist eğitim kurumlarında okuyan müslüman bir kız bu eğitimden sonra nasıl olacakta, kocasının eşi, ailesinin hanımı olacak? Çünkü, bugünkü eğitim birinci sınıftan üni. son sınıfa kadar insanlara gayri ahlaki bir düşünce pompalıyor.. Haksız mıyım?

evet kardeşim haklsınız!...

RABBİM öyle bir iman nasip etsin ki bize sisteme bağımlı kalmayıp kendi kurduğumuz okullara çocuklarımız götürelim..

ayrıca tağuti sistemi yıkalım...inşALLAH

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl bir dunya ya rab, neden senin dinini insan evladı kabulenmek istemez neden?

Neden cihat kardeşlerimize kotu bakıyorlar?

Neden milyonlarca kadın dul kalıyor bunun bir suçlusu neden yok ?

Şeref namus elden gediyor ya rabb neden cihat etmekten boyun kaçırıp sabr sabr diyoruz ?

Biz neden Allah yolunda cihat etmiyoruz ?

Neden izzetli şerefli din uğrunda devlet görevlimiz yok ?

Nerde bizim şerefimiz Filistin yanıyor ya rab

Nerde bizim müslumanligimiz hep bir birimizi yiyoruz nerde kardeşlik ya rabbim nerde?

Neden Halid bin velit gibi kumandamız yok ?

Neden bizim aslanımız Alimiz yok?

Yanıyorum ya rabbim yanıyorum ya rabbim Filistina ağlıyor şerefimiz elden gediyor biz burada cihat var mı yok mu diyoruz bu nasıl kardeşlık ya rabbim Filistina sehitlerine ne diyeceğiz bize sorucaklar neden bize yardım etmedin ne diyeceğiz ya rabbim,aciz miyiz diyeceğiz :(

Münafikiz biz ya rabbim münafikiz hani sahabe devrinden cihat etmeyene münafik sıfatıyla bakıyordular,şimdi biz CİHAT ETMİYORUZ SAHEBELER KİYAMET GÜNÜ BİZE NASIL BAKAÇAKLAR MÜNAFİK SIFATLARIYLA MI ?

Daha konuşamıyorum ya rabbim

RABBİM bizleri ıslah etsin!...

herşeyin temelinde ihlas var kardeşim!...o varsa cihadda var zaferde!

e-mir Çevrimdışı

e-mir

Üye
İslam-TR Üyesi
islah olmamız gitti be kardeş biri kalkıp türbanın allahın emri oldugunu demiyor.akp diyor cıplak kadın özgür nasıl geziyorsa türbanlı kızlar öyle özgür gezsin,bu nasıl bir nasıl mantık böyle islah olmaz be kardeşim en iyisi Allahtan zafer zafer istemek hep dua etmek

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
islah olmamız gitti be kardeş biri kalkıp türbanın allahın emri oldugunu demiyor.akp diyor cıplak kadın özgür nasıl geziyorsa türbanlı kızlar öyle özgür gezsin,bu nasıl bir şey böyle islah olmaz be kardeşim en iyisi Allahtan zafer zafer istemek hep dua etmek

zaten zaferi akpden beklediysek yandık!..

onun bunu seçim için kullandığı o kadar açık ki...çelişkiler söz konusu bir yandan zinayı serbest bırakıcak ALLAHIN emrini hiçe saycaksın bir yanda tesettürü ALLAHIN emrini serbest bırakcaksın...bu abesle iştigaldir!...

türbana demokratik hak olarak bakıyorlar doğru ALLAHIN emri olarak değil!(buda ayrı tartışma konusu zaten)

e-mir Çevrimdışı

e-mir

Üye
İslam-TR Üyesi
zaten zaferi akpden beklediysek yandık!..

onun bunu seçim için kullandığı o kadar açık ki...çelişkiler söz konusu bir yandan zinayı serbest bırakıcak ALLAHIN emrini hiçe saycaksın bir yanda tesettürü ALLAHIN emrini serbest bırakcaksın...bu abesle iştigaldir!...

türbana demokratik hak olarak bakıyorlar doğru ALLAHIN emri olarak değil!(buda ayrı tartışma konusu zaten)

Ya hu akp ni bir Mehdi olarak görüyorlar bu benim zoruma gediyor,Ya hu Amerca iraka nasıl girdi Türkiye eliyle girdi,yani kardeşim kendi elimizle kendi kardeşlerimizi öldürüp kadınlarin dül bıraktık serefimizi ezdik geçtik

HEY YA AKP AMAÇI İSLAM ŞERYATI ŞİMDİDE AMAÇI TÜRKİYENİN İRANI AMERCANİN KUCAĞINA ATMAK EEE KARDEŞİZ NE DE OLMASA

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya hu akp ni bir Mehdi olarak görüyorlar bu benim zoruma gediyor,Ya hu Amerca iraka nasıl girdi Türkiye eliyle girdi,yani kardeşim kendi elimizle kendi kardeşlerimizi öldürüp kadınlarin dül bıraktık serefimizi ezdik geçtik

HEY YA AKP AMAÇI İSLAM ŞERYATI ŞİMDİDE AMAÇI TÜRKİYENİN İRANI AMERCANİN KUCAĞINA ATMAK EEE KARDEŞİZ NE DE OLMASA
.....................

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
nedeni biziz can ve mal tatlı. dünyada öyle .ha bu arada ahirettende geçemiyoruz ozamanda hoşumuza gidecek belamları hoca diye dinliyoruz iş tamam. ne şiş yandı ne kebap.

Üst Ana Sayfa Alt